Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
ul. W. Jagiełły16
33-240 Żabno
2016-2-19
04.02.2016Lekcja historii o żołnierzach wyklętych – spotkanie z Tadeuszem Płużańskim
Żabno M-GBP

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na lekcję historii o żołnierzach wyklętych z Tadeuszem M. Płużańskim - dziennikarzem, historykiem i publicystą.
Tadeusz Marek Płużański jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca, więźnia stalinowskiego, członka TAP. Ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK, „Najwyższym CZASIE!”, „Naszej Polsce”, „Uważam Rze”, „W sieci’, „Do Rzeczy”, „Tygodniku Solidarność”, „Gazecie Polskiej Codziennie” i „Gazecie Polskiej”. Pełni funkcję szefa działu opinie w „Super Expressie”. Jest m.in. autorem wydanej w 2011 r. książki „Bestie”, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich.
Spotkanie odbędzie się 19 lutego o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy.
zabno.jpg

zabno.jpg zabno