18.09.2012Stereotyp bibliotekarki

"Jaki jest stereotyp bibliotekarki? Dla większości społeczeństwa jest to głównie kobieta (bo prawdę mówiąc zawód bibliotekarza jest w większości sfeminizowany) w średnim wieku, nieatrakcyjna, bez makijażu, w ubraniu o stonowanych odcieniach, nosząca buty na płaskim obcasie i spoglądająca na czytelników przez wielkie, grube okulary."

Do dlaszej lektury zapraszam www.lust­robi­blio­teki­.pl

Niedawno była także ankieta odnośnie tego tematu, ale jestem ciekawa Waszych typów. Wyniki połącze i ogłoszę niedługo w Lustrze Biblioteki.

Stereotyp bibliotekarki to:
1. mądra sowa (bibliotekarz mędrzec)
2. szara myszka (bibliotekarz-stara panna)
3. kot chodzący swoimi ścieżkami
4. pracowita mrówka
5. mól książkowy
6. powolny żółw
7. seksowna bibliotekarka.

Odpowiedzi proszę kierować w komentarzach tutaj lub bezpośrednio w podanym linku. Wystarczy podać numer lub napisać swój typ. Mile widziane byłoby uzasadnienie :-)

Dziękuję za pomoc i zachęcam do dyskusji :-)