14.06.2013Spotkanie autorskie

W dniu 13 czerwca br. Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy miała przyjemność gościć w swojej placówce filialnej w Laskach autora książek dla dzieci i młodzieży – Tomasza Kruczka.

Spotkania autorskie mogło się odbyć dzięki Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Spotkanie czytelnicze było doskonałą okazją do podziękowania i nagrodzenia dyplomami uznania Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, placówek z Lasek: Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, Biblioteki Szkolnej, Przedszkola Samorządowego, Filii Bibliotecznej. Dyplomy Annie Rabiedze – wicedyrektor ZS, Renacie Marczak oraz Cecylii Pilarskiej wręczyła Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, będąca Koordynatorem Wojewódzkim i członkiem Rady Koordynatorów Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom w Warszawie.

Celem spotkania była promocja czytelnictwa, zwłaszcza promocja najnowszej książki autora: „Bitwa o gród Sędziwoja” – powieści historyczno – przygodowej, przeznaczonej dla młodych czytelników. Podczas spotkania autor namawiał do oderwania się od komputerów i telewizji, opowiadał o swych książkach oraz o dawnych czasach rycerskich, przekonywał, że, jak to nie jeden uważa, historia nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie, może być pełna przygód i niezwykłych tajemnic. Udowodnił to zapr­ezen­towa­nymi­ rekwizytami, min. najróżniejszymi toporami, hełmami czy też kolczugami. Odbiorcami opowiadań o średniowieczu byli uczniowie kl. IV-VI Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach wraz z opiekunami: Renatą Marczak i Aliną Gawlik oraz czytelnicy z kółka bibliotecznego działającego przy Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z opiekunką Ewą Gaze. Imprezę czytelniczą pomogła przygotować Ewa Jendryca – bibliotekarz GBP w Trzcinicy.

Tomasz Kruczek, z wykształcenia pedagog, jest również animatorem kultury oraz twórcą alternatywnych działań edukacyjnych. Do tej pory wydał 12 książek, także w języku angielskim i afrykanerskim. Niebagatelnym elementem jego codziennego życia jest praca z młodzieżą – prowadzi harcerską drużynę historyczną, a także muzyka – jest bowiem członkiem zespołu Cithara Sanctorum, który ma na celu przywracanie do życia zapomnianych utworów pochodzących ze średniowiecza i z wczesnego renesansu.
Na zakończenie, po niekończących się pytaniach ze strony słuchaczy, autor zaprezentował swoje umiejętności gry na lirze oraz podpisywał swoje książki.
IMG_1638.jpg


IMG_1638.jpg IMG_1638
jpg, 1.6 MiB, 2910x2050
IMG_1618.jpg IMG_1618
jpg, 1.6 MiB, 2808x2222
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Trzcinica GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo