17.06.2013Spotkanie autorskie z Tomaszem Kruczkiem

W czwartek 13 czerwca br. w Bibliotece w Mroczeniu, z najmłodszymi czytelnikami spotkał się Tomasz Kruczek, pisarz, pedagog, muzyk i animator kultury. Wielbiciel średniowiecza. Członek grup reko­nstr­ukcy­jnyc­h oraz zespołu Cith­araS­anct­orum­, zajmującego się interpretacją wokalno-instrumentalną zapomnianych utworów średniowiecza i wczesnego renesansu. Autor książek tłumaczonych m.in. na angielski, czeski i afrykanerski. Przyjechał do czytelników na zaproszenie Edyty Lesiak, dyrektor biblioteki. W spotkaniu udział wzięły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola w Mroczeniu oraz z Przedszkola w Grębaninie.
Podczas spotkania, autor mówił o książkach, które napisał i o tym, dlaczego warto mieć pasje. Przedszkolaki mogły przejrzeć książeczki dla dzieci, a także na chwilę zmienić się w śred­niow­iecz­nego­ rycerza. Przy dźwiękach liry wysłuchały opowieści, których autorem był Pan Tomasz. Na zakończenie dzieci podziękowały gościowi.
Spotkanie autorskie udało się zorganizować dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.