12.07.2016MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE

Piątego listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.5 listopada Biblioteka w Mroczeniu przyłączyła się do obchodów Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Postaci z Bajek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu wraz z opiekunkami, na którym zorganizowano głośne czytanie z bajkowymi bohaterami. Przedszkolaki mieli okazję wysłuchać utworu Juliana Tuwima pt. „Słoń Trąbalski”, który przeczytali zaproszeni goście: Bogumiła Lewandowska – Siwek – Wójt Gminy Baranów, Barbara Lipińska – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mroczeniu i sam bohater.
Na tą okazję przybyły również znane postacie literatury dziecięcej: Kubuś Puchatek, Słoń Trąbalski i Pszczółka Maja, które zabawiały dzieci i zaskakiwały ciekawymi niespodziankami. Najmłodsi chętnie słuchali zadawanych zagadek, z odgadnięciem których nie miały problemów. W rolę bajkowych bohaterów wcieliły się: Roksana Janus, Anna Kania i Jakub Gogół – uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu. W podziękowaniu za niecodzienne spotkanie, przedszkolaki zaśpiewały przepiękne piosenki. Na zakończenie miłej wizyty wszystkich uczestników zaproszono na słodki poczęstunek, a najmłodsi otrzymali kolorowe baloniki.