Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej
Kościuszki 36
34-530 Bukowina Tatrzańska
2016-8-13
19.07.2016 WSZYSTKIE DACHY ŚWIATA czyli „Lato w Teatrze”
Bukowina Tatrzańska GBP

Jak daleko sięga nasz dom – do Białki? Do Nowego Targu? Dom rodzinny. Dom tradycyjny. Dom idealny. Jak go urządzamy, co wieszamy na ścianach, jaka muzyka w nim gra? Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 do działu w niezwykłym turnusie „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej, Niedzicy i Czarnej Górze.

Przez ponad dwa tygodnie uczestnicy „Lata w teatrze” będą brać udział w warsztatach teatralno-muzycznych, fotograficzno-scen­ogra­ficz­nych­ i dziennikarsko-promocyjnych prowadzonych przez artystów, specjalistów i pedagogów teatru. Podczas zajęć skupimy się na temacie domu: naszych rodzinach, małych rytuałach, przygodach babć i dziadków. Opowieści i historie rodzinne będziemy zapisywać, nagrywać, rysować, szyfrować, by potem stworzyć z nich instalację teatralną, do której zwiedzania zaprosimy całe nasze rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Pokazy finałowe planujemy w dniach 26 i 27 sierpnia w godzinach popołudniowych.

„Lato w teatrze” to program Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego z Warszawy, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W wakacje w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce odbywają się warsztaty teatralne zakończone pokazami spektakli z udziałem dzieci i młodzieży. Turnus w Bukowinie Tatrzańskiej, Niedzicy i Czarnej Górze realizuje Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” i Teatr Figur Kraków we współpracy z Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niedzicy i Gminną Biblioteką Publiczną w Bukowinie Tatrzańskiej.

Termin turnusu: 13-27 sierpnia 2016 r.

Godziny warsztatów: 9.00-15.00

Miejsca warsztatów: dla dzieci z Niedzicy i okolic – Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy; dla dzieci z Bukowiny Tatrzańskiej, Czarnej Góry i okolic – Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej (w przypadku dużej ilości chętnych, istnieje możliwość utworzenia odrębnej grupy warsztatowej w Czarnej Górze)

Zapisy i szczegółowe informacje:

Bukowina Tatrzańska: k.twardosz@op.pl (pani Kasia)

Czarna Góra: mirgagosia@gmail.com (pani Gosia)

Niedzica: gok@lapszenizne.pl (pani Krysia)

Więcej na bibl­iote­kabu­kowi­na.pl

IMG-2-738x1024.jpg IMG-2-738x1024