30.08.2016"Wakacje z książką i nie tylko... w Bibliotece Publicznej w Krauszowie

Przez cały wakacyjny lipiec krauszowskie dzieci i goście odwiedzali naszą bibliotekę, szukając dla siebie oferty miłego spędzenia wolnego czasu. Wieś przez ostatnie lata zmieniła się ; dzieci nudzą się, mają dużo wolnego czasu i wtedy przychodzą im różne figle i psoty do głowy. Biblioteka jest takim miejscem, gdzie dzieci pod okiem dorosłego są otoczone opieką i dla każdego z nich znajdzie się miejsce, by swoimi pomysłami podzielić się z innymi. Podczas tegorocznych wakacji w Bibliotece Publicznej w Krauszowie organizowane były różne gry i zabawy ruchowe, quizy tematyczne np. sportowe, malowanie i kolorowanie. W ruch szły nożyczki, kolorowy papier, bibuła - potrzebne były tylko zręczne ręce i dużo, dużo zapału i chęci. Powstały piękne prace: najpierw przywitało nas słoneczko, następnie biedronki, motyle i kwiaty - cała biblioteka ukwiecona jest jak wiejska łąka. Największym jednak zain­tere­sowa­niem­ cieszyły się "kręgle" z pustych butelek po wodzie. Poznaliśmy również Kogutka Ziutka z pewnej wioski, gdzie na podwórku od samego rana ruch,po prostu sielskie, wiejskie życie; takie jak u nas latem, ale już tylko w niektórych wiejskich zagrodach.

Krauszów wakacje.jpg

Krauszów wakacje.jpg Krauszów wakacje