Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie
2016-12-7
06.12.2016Koncert Eleni w Żabnie
Żabno M-GBP

Projekt „Z gwiazdami zaczytani” realizowany w ramach I edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego to nie tylko spotkania autorskie oraz zakup nowości wydawniczych, ale także koncerty. Gwiazdą pierwszego z nich będzie Eleni, jedna z najbardziej cenionych polskich piosenkarek.

Artystka z muzyką zetknęła się już w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”, w roku 1975 została zaangażowana do profesjonalnego zespołu „Prometheus”. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.

Eleni koncertowała w wielu krajach świata: od Europy i Azji po Amerykę, nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobyła aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”. W swoim repertuarze posiada wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsce krajowych list przebojów takie utwory jak: „Do widzenia mój kochany”, „Bawmy się, śmiejmy się”, „Chcę kochać”, „Za wszystkie noce i dni”, „Na miłość nie ma rady”, „Ballado hej”, „Miłość jak wino”.
W 2006 roku z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę „Nic miłości nie pokona”. Jest to zapis rozmowy z o. Robertem Mirosławem Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem.

Na koncert tej wyjątkowej i charyzmatycznej piosenkarki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza 7 grudnia na godz. 17:00.
plakat_autor5.jpg

plakat_autor5.jpg plakat_autor5