14.12.2016Święto Pluszowego Misia - Misia Uszatka i jego Przyjaciół

DSC00154.jpg
29 XI 2016r. uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych oraz klas I-II ze Szkół Podstawowych w Liskowie, Zakrzynie, Strzałkowie, Ciepielewie i Przedszkola Sióstr NMP spotkali się w bibliotece, aby świętować urodziny „Pluszowego Misia” – Misia Uszatka i jego Przyjaciół.
Zaczęliśmy świętowanie trochę inaczej niż co roku, bowiem w bibliotece, w otoczeniu przepięknych plakatów, co więcej bez balu a towarzystwie aktorów z teatru MASKA z Krakowa, którzy przedstawili dzieciom spektakl, pt. Misio Tulisio”. Bajka nawiązywała do urodzin misia, na których wypadało zaśpiewać Sto lat i dzieci z radością to zrobiły. Po pouczającej i śmiesznej bajce nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy plakat o tematyce: „ Miś Uszatek i Przyjaciele”. Dyrektor biblioteki – Cecylia Król wręczyła przedstawicielom z każdej klasy nagrody, które ufundowali: Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec, Pani Katarzyna Michalak, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej Oddział w Liskowie oraz Spółdzielnia Kółek Rolniczych – Stacja Paliw w Liskowie. Wśród nagród były pluszowe misie, książki „Miś Uszatek Cz. Janczarskiego, słodycze i napoje. Wszystkim darczyńcom za nagrody bardzo dziękujemy.
W otoczeniu bardzo ładnych prac, które zdobią wnętrze biblioteki i wciąż są podziwiane przez „małych” i „dużych” czytelników wspominamy to wyjątkowe święto. Dodamy jeszcze, że pożegnaliśmy się w towarzystwie książki, autorstwa Czesława Janczarskiego, pt. „Miś Uszatek”, której fragmenty odczytała Danuta Przybylska i chętni uczniowie.

DSC00154.jpg DSC00154