29.05.2017Deskryptory BN - podsumowanie szkoleń

deskryptory_podsumowanie_2017.jpg
W związku z wprowadzeniem przez Bibliotekę Narodową nowego modelu opracowania zbiorów, opartego o Deskryptory BN oraz implementację zasad RDA w strukturze formatu MARC21, wystąpiły istotne zmiany w organizacji prezentacji danych bibl­iogr­afic­znyc­h oraz w sposobach ich udostępniania w katalogach bibliotek. Zastosowanie nowych przepisów opracowania metadanych w praktycznej działalności bibliotekarzy stało się tematem spec­jali­styc­znyc­h szkoleń przeznaczonych dla wszystkich bibliotek wyko­rzys­tują­cych­ oprogramowanie biblioteczne SOWA.

Od 1 marca do końca maja 2017 r. zorg­aniz­owal­iśmy­ ponad 20 szkoleń, które odbyły się w m.in. w Sieradzu, Opolu, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Olsztynie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Rzeszowie oraz w Chełmie. W spotkaniach tych wzięło udział ponad tysiąc bibliotekarzy. Szkolenia skierowaliśmy przede wszystkim do bibliotekarzy zajmujących się opracowaniem i udostępnianiem zbiorów bibliotecznych, ale też do osób odpo­wied­zial­nych­ za wizerunek bibliotek.

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

deskryptory_podsumowanie_2017.jpg deskryptory_podsumowanie_2017