29.05.2017XXIII Gminny Konkurs Recytatorski

„Cudze chwalimy swego nie znamy” to myśl przewodnia XXIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 09 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. W związku z tym, że dedykowany był w szczególności twórczość lokalnych autorów przeważały wiersze Marii Kozaczkowej, ale nie zabrakło także utworów Jadwigi Obnowskiej-Szkotak, Barbary Wójcik, Anny Morawiec oraz Marii Szopa.
W konkursie uczestniczyli reprezentanci wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Olesno, łącznie 47 uczniów, a rozstrzygany był w pięciu kategoriach wiekowych.

Recytacje oceniało jury w składzie: Ewa Drzazga (Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z/s w Brniu) – przewodnicząca oraz Wanda Chlastawa (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z/s w Domu Malarek w Zalipiu); Dorota Huczek (Emerytowana Bibliotekarka); Jarosław Boryczka (Dyrektor Zespołu Szkół Pona­dgim­nazj­alny­ch w Brniu).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Wójt Gminy Olesno – Witold Morawiec; Sekretarz Gminy Olesno – Janusz Plata; Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie – Jarosław Bartoń; Dyrektor Przedszkola Publicznego w Zalipiu – Barbara Gierczyk; Ks. Krzysztof Trzepacz; Henryk Bułat – Radny Rady Gminy Olesno. Z roku na rok poziom recytacji jest co raz wyższy, więc trudno dokonać wyboru tych najlepszych. Jury po długich naradach przyznało następujące miejsca:

rec4.jpg rec4
rec9.jpg rec9