13.06.2017 Spotkanie autorskie i warsztaty ze Zbigniewem Masternakiem.

DS 408.jpg

9 czerwca 2017 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem – prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, dramaturgiem, piłkarzem. W spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Liskowie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Liskowie z klas IV-VI i uczniowie Gimnazjum w Liskowie. W ciekawych warsztatach dotyczących pisania scenariuszy filmowych wzięło udział ok. 120 uczniów. Pan Masternak uczył słuchaczy budowy scenariusza, konstrukcji głównego bohatera oraz bohaterów drugiego planu i wspomniał o roli statystów. Po lekcji teorii uczniowie w grupach podjęli się próby napisania krótkiego scenariusza filmowego. Następnie przedstawiciel grupy na forum klasy odczytał wymyślony scenariusz, po czym prowadzący omówił teksty. Pochwałę otrzymali wszyscy uczniowie, a szczególnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Liskowie za oryginalne pomysły.

DS 408.jpg DS 408