07.06.2017Lekcja biblioteczna z "Bajką pachnącą truskawkami"

IMG_2334.jpg
07.06.2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej zapachniało truskawkami. Na Przedszkolaków z grupy "Poziomek" i "Biedronek" i nauczycieli z Publicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek w Liskowie czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez bibliotekarzy. Najpierw zostały przeprowadzone warsztaty. Dzieci usiadły wokół chusty animacyjnej, następnie zostały podzielone w pary. Kolejno wchodziły pod chustę, aby wylosować kartkę z nazwą wyspy i dowolne zwierzątko morskie. Następnie w parach odczytały nazwę wyspy. Kiedy zadanie zostało ukończone, dzieci leżąc na chuście zamknęły oczy i wyobrażały sobie, że znajdują się nadal na wyspie. Po chwili prowadząca zasugerowała, że na wyspach roznosi się zapach truskawek i wtedy w skupieniu wysłuchały "Bajki pachnącej truskawkami", którą przeczytała Pani Cecylia Król. Następnie dzieci przeszły do "Kącika dla Najmłodszych Czytelników" usiadły na dywanie i wsłuchały się w "Legendę o Skarbniku", którą opowiedziała bibliotekarka - Danuta Przybylska. Legenda została przedstawiona za pomocą teatrzyku Kamishibai wyko­rzys­tują­cego­ kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Na zakończenie spotkania na dzieci czekały truskawkowe smakołyki. Nauczycielki z Przedszkola Sióstr Służebniczek - Siostra Marta i Pani Kasia wypożyczyły "Bajkę pachnącą truskawkami" autorstwa Joanny Krzyżanek, aby czytać ją wspólnie z dziećmi w przedszkolu.

IMG_2334.jpg IMG_2334