Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie
[awatar]
Mogilno MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 52 315 25 94 lub 510 814 965
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: mogileński
Adres: ul. Rynek 8
88-300 MOGILNO
E-mail: biblioteka@wp.pl

Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek-Piątek 7.30-17.30
Sobota 8.00-12.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie działa od października 1945 roku. Jest instytucją kultury finansowaną z budżetu gminy. Pełni zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu mogileńskiego. Biblioteka zlokalizowana jest w nowej siedzibie ul. Rynek 8 i posiada dwie filie: w Gębicach i w Wylatowie.

Zostań w domu i czytaj e-booki w IBUKU Librze

Baner_zostan_w_domu_czytaj_e-booki_1200x637_0320_A_v1.jpg

Kolejny tydzień narodowej kwarantanny za nami, wszystkie zaległe lektury już przeczytane. Co teraz? Choć drzwi biblioteki są zamknięte, to wciąż możesz korzystać z książek w wersji on-line.
Wydawnictwo Naukowe PWN poleca IBUKA Librę – e-czytelnię czynną całą dobę, w której do czytania e-booków nie potrzebujesz żadnej aplikacji. Wystarczy urządzenie z przeglądarką internetową obsługujące HTML5.

Weź tablet lub laptop, rozsiądź się wygodnie w fotelu i oddaj lekturze, korzystając z zasobów IBUK Libra. Potrzebujesz tylko kodu PIN, który zdobędziesz, pisząc na adres e-mail biblioteki. E-booki to świetne rozwiązanie na czas pandemii. Bez wychodzenia z domu szeroką ofertę publikacji masz w zasięgu ręki. Nie trać szansy na dostęp do literatury i korzystaj z IBUKA Libry.

zostanwdomu #czytajebooki

W celu uzyskania PINu, napisz na adres: biblioteka@mbp.mogilno.pl

Komentarze (0)

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie pragnie poinformować, że Instytut Książki przygotowała drugą odsłonę oferty dla rodziców , którzy pozostali z dziećmi w domu w cyklu „Z dziećmi w domu? Żyj książkowo”.

DZ2.png

Na stronie instytutksiazki.pl
pojawiła się nowa porcja porcją pomysłów, jak #żyćksiążkowo podczas kwarantanny i twórczo wykorzystać czas w domu! Autorzy polecają najciekawsze inicjatywy czytelnicze dla najmłodszych wielbicieli książek i życzą dobrej zabawy przesyłając #czyt­anki­nacz­asie­ i #pozdrowienia z domu

Międ­zypo­kole­niow­y Festiwal Ojce i Dziatki zaprasza na wirtualne spotkania z autorami książek dla dzieci. W ramach akcji #czyt­anki­nacz­asie­ i #zostańwdomu o godz. 19 goście festiwalu czytają fragmenty swoich książek. Do tej pory z małymi czytelnikami spotkali się m.in. Marcin Szczygielski, Marta Guśniowska czy Marcin Kozioł. Wszystkie nagrania znajdziecie na Facebooku festiwalu.

Instytut Książki zaprasza do udziału w #pozd­rowi­enia­zdom­u.

Kolejna inicjatywa to „Czytanie na drugie śniadanie” czyli porcja dobrej literatury dla dzieci. Codziennie od poniedziałku do piątku o 9.30 Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza do wspólnego spędzenia czasu przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury w ramach serii internetowych spotkań

Znajdziecie w niej bajki, ilustracje, komiksy i inne literackie harce z pisarzami, komiksiarzami i artystami znanymi z książkowych stronic. Materiały publikowane w tym cyklu dostępne będą także na kanale KBF na platformie YouTube.

Malujemy kota z Fundacją Wilkonia – konkurs

Józef Wilkoń zilustrował bardzo dużo książek o kotach i bardzo lubi je malować – nie tylko nasze domowe małe kotki, ale też duże tygrysy, lwy i pantery. Koty są bardzo wdzięcznym obiektem do rysowania, dlatego Fundacja Wilkonia proponuje świetną zabawę i konkurs w jednym. Namalujcie kota (możne być ten nasz, domowy, ale też duży drapieżnik) i umieśćcie zdjęcie swojej pracy na stronie wydarzenia. Dzieło, które dostanie najwięcej polubień, zostanie nagrodzone książką z dedykacją od ilustratora.

Warsztaty online dla dzieci od Przecinka i Kropki

Podczas warsztatów jest okazja by zrobić mózg z kalafiora, satelitę z papieru i teleskop z lupy? I to w każdym mieszkaniu? Jak w domowych warunkach bezpiecznie przeprowadzić z dziećmi eksperyment chemiczny, a za pomocą flamastra wytłumaczyć czym jest chromatografia? „W domu jest fajnie i kropka!” to cykl warsztatów online dla dzieci i rodziców, na które zaprasza Empik, organizator programu Przecinek i Kropka wraz z Rzecznikami Nauki oraz edukatorami i autorami literatury dziecięcej.
Członkowie Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, czyli młodzi i utytułowani naukowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach, od biologii i ekologii przez chemię i fizykę po astronomię, zaproszą dzieci do swoich domowych pracowni.

Dzieciom zainteresowanym pracą mediów Przecinek i Kropka proponuje warsztaty dziennikarskie. Nie zabraknie też oczywiście aktywności związanych z książkami. Do wirtualnych zajęć dołączają autorzy literatury dziecięcej. Agnieszka Mielech, autorka serii „Emi i tajny klub superdziewczyn” przeczyta fragment 11 tomu – „Aloha”, Marcin Mortka swoje „Biuro podróży nosorożki Papti”, a Marta Kisiel „Małe Licho”.

Zapraszamy do śledzenia fanpage’a Przecinek i Kropka na Facebooku oraz strony www.prze­cine­kikr­opka­.pl, gdzie codziennie będą się pojawiały kolejne porywające warsztaty.

Scenariusze zajęć, zabawy i kolorowanki od wydawnictwa Media Rodzina

Dla miłośników Kici Koci, Krowy Matyldy, Mądrej Myszy czy Żubra Pompika wydawnictwo Media Rodzina przygotowało scenariusze zajęć, zabawy i kolorowanki na podstawie swoich książek. Materiały są idealnym wsparciem podczas zabawy i pracy z dziećmi – można je wykorzystywać w działaniach ogól­noro­zwoj­owyc­h, do kształcenia dziecięcej wyobraźni, rozwijania umiejętności pracy w grupie, poznawania zasad rządzących światem a przede wszystkim – do dobrej zabawy! Wszystko znajdziecie tutaj.

Więcej pomysłów na czytanie z dziećmi na wielki-czlowiek.pl

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich czytelników i użytkowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Zostańcie Państwo w Domu byśmy wkrótce mogli się spotkać w bibliotece.

DZ2.png DZ2
png, 382 KiB, 920x518
Komentarze (0)

Instytut książki przygotował specjalną ofertę dla rodziców , którzy pozostali z dziećmi w domu.

Dz.png

„Niedawno polecaliśmy Wam miejsca w sieci, gdzie możecie nieodpłatnie korzystać z dostępu do e-booków i audiobooków. Dziś chcemy Wam zaproponować kilka niezwykle ciekawych inicjatyw okoł­oksi­ążko­wych­ dla najmłodszych, które będą doskonałym dopełnieniem codziennego rytuału wspólnego czytania.

W czasie, gdy brakuje nam spotkań na żywo, Zaczytani proponują, by spotkać się „live” – mimo że w sieci – i oczywiście z książką w ręku. Cykl Zaczytana Wieczorynka codziennie o godz. 19:00 na Instagramie, a w nim czytanie bajek na żywo przez jednego z ambasadorów fundacji. Do tej pory książki dzieciom czytali m.in. Joanna Jabłczyńska i Michał Meyer, a już dziś wieczorem w niezwykły świat literatury najmłodszych zabierze Joanna Osyda.

Fundacja proponuje też, aby podczas codziennej lektury, zagrać w Zaczytane Bingo – szczegóły znajdziecie tutaj.

Czytanie dzieciom przez osoby znane ze świata kultury i mediów zainicjowała też ambasadorka naszej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – Joanna Koroniewska-Dowbor (więcej na ten temat tutaj). W ramach akcji #instanocki czytelnicze wyzwanie przyjęli już Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Wolszczak, Ada Fijał, Maciek Radel, Anna Korcz czy Marcin Roznerski. Chcecie by Waszym dzieciom do snu poczytały gwiazdy? Godz. 19:00 , kierunek Instagram (info znajdziecie na joan­nako­roni­ewsk­a lub przez hasztag #instanocki).

Prawdziwą gratkę dla miłośników pięknych książek przygotowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Codziennie o godz. 11 na Instagramie Czytanki live – najlepsze tytuły wydane przez wydawnictwo czytane na żywo. Ale to nie wszystko – na stronie wydawcy do pobrania: karty pracy do wydruku i kolorowanki stworzone na podstawie książek, fragmenty tekstów do czytania i audiobooków wydanych przez Dwie Siostry. Co więcej, znani polscy ilustratorzy książek dla dzieci uchylają rąbka tajemnicy swojego warsztatu twórczego – możecie wspólnie z nimi rysować albo pokolorować rysunki, jakie dla Was przygotowali.

Pamiętajcie, by w tym trudnym czasie dbać o siebie, korzystajcie z czytelniczych inicjatyw i żyjcie książkowo! Więcej inspiracji, jak spędzić czas z dzieckiem i książką, na naszej stronie już jutro!
Następne: Konkurs Międ­zypo­kole­niow­ego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki – „Pozdrowienia z domu!” #pozd­rowi­enia­zdom­u”

Podajemy link do strony Instytutu Książki instytutksiazki.pl
Instytut książki przygotowała specjalną ofertę dla rodziców , którzy pozostali z dziećmi w domu.

Dz.png Dz
png, 375 KiB, 920x518
Komentarze (0)

Szanowni czytelnicy i użytkownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie,
biblioteki robią co mogą by pomóc Państwu przetrwać trudny czas kwarantanny i oderwać Państwa myśli od smutnych wiadomości. Pozostańcie Państwo w domu i skorzystajcie z najnowszych ofert przygotowanych przez bibliotekarzy.

Wszystkich, którzy chętnie korzystali z organizowanych u nas spotkań autorskich na swoją stronę internetową zaprosił Empik
news.empik.com

zostan-w-domu-czytaj-ksiazki_Lustro-Biblioteki.jpg

do Ula z książkami można udać się każdego dnia by odbyć codzienne przeciwwirusowe spotkanie literackie www.facebook.com
Z odsieczą bibliotekom, w których wyczerpał się marcowy zapas, przyszła platforma Legimi, która w czasie epidemii oferuje możliwość z korzystania bezpłatnych kodów dostępu do ebooków przez 30 dni www.legimi.pl.

Różnorakie oferty biblioteczne znajdą Państwo na lust­robi­blio­teki­.pl oraz swiatbibliotek.pl korzystając ze strony można wziąć udział w zajęciach bibliotecznych dla dzieci, posłuchać książek w interpretacji bibliotekarzy zwiedzić zakątki bibliotek niedostępne dla czytelników, można także skorzystać z listy dostępu do bibliotek krajowych i zagranicznych , które oferują zbiory on-line. Biblioteki cyfrowe dostępne są nawet w czasach epidemii.
Wszystkie dzieci i młodzież zachęcamy także do korzystania z bezpłatnej oferty platformy wolnelektury.pl. Wszystkich Państwa a zwłaszcza studentów i uczniów szkół pona­dpod­staw­owyc­h zachęcamy do korzystania z kodów dostępu do platformy IBUK Libra, które na życzenie wyślemy mailem lub podamy telefonicznie.

Dla najmłodszych specjalną ofertę przygotowało wydawnictwo Greg, które w związku z panującym obecnie zagrożeniem ogłosiło: „zdecydowaliśmy się udostępnić za darmo e-book ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. Utwory pochodzą z wydawanych przez nas książek przeznaczonych dla najmłodszych. Polecamy do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epid­emio­logi­czne­go - z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu; z drugiej - metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia. Pobierz bezpłatnie e-book Wirusowy alarm”.

Bibliotekarze w Mogilnie na bieżąco kupują nowe książki, zachęcamy do składania propozycji zakupów na adres dzia­lgro­madz­enia­@gmail.com lub dzia­lgro­madz­enia­@mbp.mogilno.pl. Książki zamówione przez Państwa będą rezerwowane dla osoby zamawiającej więc prosimy o padanie imienia i nazwiska i ewentualnie numeru karty bibliotecznej. Warunkiem zakupienia książki jest jej dostępność w hurtowni zaopatrującej naszą placówkę.

Zostańcie Państwo w domu, życzymy zdrowia i wytrwałości Bibliotekarze

Komentarze (0)

Szanowni Państwo,

biblioteki zostały zamknięte dla czytelników, nie można wypożyczać ani oddawać książek i czasopism, nie można także realizować zamówień z katalogu on-line.
Biblioteka nie będzie pobierała opłat za spowodowane epidemią przetrzymanie książek .
Ewentualne upomnienia wysyła automat. W czasie trwania ograniczeń prosimy je ignorować.

Gdy biblioteka pozostaje zamknięta dla czytelników trwają zakupy książek, porządkowanie i selekcja zbiorów, powstają także projekty nowych adresowanych do Państwa wydarzeń.

Kody do platformy dostępu do ebooków IBUK Libra udostępniamy mailowo lub telefonicznie bez ograniczeń.
Kody dostępu do platformy Legimi na marzec zostały wyczerpane - od 30 marca będziemy udostępniać kody kwietniowe.

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub elektronicznego.
Tel.: 52 315 25 94 oraz 510 814 965
email: biblioteka@mbp.mogilno.pl

Komentarze (0)

W związku z rozp­rzes­trze­nian­iem się koronawirusa na obszarze Polski oraz możliwością wystąpienia ognisk chor­obot­wórc­zych­ w naszym mieście informujemy, że od 18 marca b.r. do odwołania zostaje skrócony czas pracy pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie.

Godziny pracy, a tym samym kontaktów telefonicznych i e-mail czytelników z pracownikami biblioteki, zostają skrócone. Od 18 marca b.r. bibliotekarze pracują od 7.30 do 13.30.

Komentarze (0)

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej stanu epidemii, Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie oraz filie biblioteczne w Gębicach i Wylatowie będą nieczynne do odwołania.

Komentarze (0)

W związku z rekomendacją organu prowadzącego w celu prof­ilak­tycz­nego­ działania COVID-19 dyrektor Biblioteki informuje, że od 12 do 31 marca br. placówka będzie nieczynna. Termin zwrotu książek będzie przedłużony do końca marca.
Opłaty za niezwrócone woluminy nie będą naliczane.

Komentarze (0)

5 marca 2020 r. odbyły die kolejne zajęcia w ramach III edycji cyklu „Kodowanie w bibliotece”.
Tym razem uczestnicy bawili się kodując off-line przy użyciu strzałek, poduszek, kubków i przestrzennych klocków ubongo.

DSC_0065.jpg

DSC_0069.jpg

DSC_0071.jpg

DSC_0073.jpg

DSC_0077.jpg

DSC_0065.jpg DSC_0065
jpg, 1.4 MiB, 6000x4000
DSC_0069.jpg DSC_0069
jpg, 2.1 MiB, 6000x4000
DSC_0073.jpg DSC_0073
jpg, 1.9 MiB, 6000x4000
DSC_0071.jpg DSC_0071
jpg, 2.0 MiB, 6000x4000
DSC_0077.jpg DSC_0077
jpg, 1.6 MiB, 6000x4000
Komentarze (0)

4 marca br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

DSC_0057.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0059.jpg

DSC_0060.jpg

DSC_0061.jpg

DSC_0057.jpg DSC_0057
jpg, 2.3 MiB, 6000x4000
DSC_0058.jpg DSC_0058
jpg, 2.2 MiB, 6000x4000
DSC_0059.jpg DSC_0059
jpg, 2.2 MiB, 6000x4000
DSC_0060.jpg DSC_0060
jpg, 2.4 MiB, 6000x4000
DSC_0061.jpg DSC_0061
jpg, 2.2 MiB, 6000x4000
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
64
Wilczyn GBP
malgorzata_radtke
sandralukomska
Anna.Kwiatkowska
pawelkwas
ksiegowosc.benignus
czytelnik12
alicja.z
kamilmogilno
lenkajop3
sk.kornaccy
anna.puszczykowska1
katii2323
grobelna-malgorzata
paulinadolata705
Kania48

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo