Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie
[awatar]
Skawina MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 12 276 25 71
Województwo: małopolskie
Powiat: krakowski
Adres: ul. W. Sikorskiego 18
32-050 Skawina
E-mail: biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 11.00-19.00
Środa: 8.00-16.00
Czwartek: 11.00-19.00
Piątek: 8.00-16.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie
ul. A. Mickiewicza 26
32-050 Skawina
tel. 12 276 25 71
www.biblioteka-skawina.pl
biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl

WYDARZENIE
2020-10-16
T18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie 49.976 19.82264 ul. A. Mickiewicza 26 32-050 Skawina

Bogusław Popowicz – rzeźbiarz, malarz, rysownik, który od 2010 roku tworzy w pracowni znajdującej się w pobliskim Radziszowie. Pracownia posiada bogatą ofertę warsztatów artystycznych, które jesienną porą odbędą się w naszej Bibliotece. To fantastyczna okazja, aby odkryć ukryte pasje oraz zapał do sztuki. Mało tego – wystawa prac lokalnego artysty będzie gościć w naszej bibliotece kolejne dwa tygodnie.

Bogdan Popowicz w jednym z wywiadów odpowiada: „Osobiste zaangażowanie artysty w projekt, trud osobistego wykonania dzieła, który jest zapisem osoby, chwili, historii, talentu, kultury z jakiej artysta wyrasta. Jest to wartością nie do przecenienia. Każdy ślad indywidualny wskazuje drogę skąd i dokąd przyszliśmy. Sens nadajemy podejmując trud tworzenia.” . Spotkanie będzie idealną okazją do sprawdzenia swoich sił w świecie sztuki.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 16 października o godzinie 18:00. Będzie miało formę warsztatową.

Ilość uczestników jest ograniczona (obowiązują zapisy!), jednak dla zain­tere­sowa­nych­ udostępnimy relację online na bibliotecznym Facebooku.

P.S. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

119944839_324921888763208_5677034346145469731_n.jpg

Komentarze (0)

Wakacje dobiegły końca. Do domów wkrada się wszechobecna rutyna, a pogoda robi się coraz bardziej jesienna… W odpędzeniu ponurej aury z pomocą przychodzi Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie! Przygotowaliśmy dla Was cykl wydarzeń kulturalnych, odbywających się pod zbiorczym szyldem „SPOTKAŃ Z BIBLIOTEKĄ”. Projekt w sposób kreatywny i inspirujący przybliży czytelnikom świat literatury i otworzy na różnorodne kulturalne doznania.

Eventy odbędą się w formie tradycyjnej, jednak zostaną dostosowane do obowiązujących zaleceń. Zapewniamy jednak, że mimo obowiązujących limitów miejsc, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby wydarzenia były dostępne dla jak najszerszej grupy odbiorców! Jest to możliwe dzięki internetowi i Telewizji Skawina, która będzie prowadzić relacje na żywo na naszym profilu Facebook. Kierujemy naszą ofertę do wszystkich osób pragnących poszerzyć swoją literacką pasję, a także tych, w których kulturalne zainteresowania bardzo chętnie rozbudzimy!

Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach będą pojawiały się systematycznie. Mamy nadzieję, że zasialiśmy w Was ziarno ciekawości i oczekiwania!

119550546_646783439608653_4177750697718924829_n.jpg

Komentarze (0)

👍📢 Drodzy Czytelnicy - GOTOWE! 📢👍

Z ogromną radością informujemy, iż 6 lipca OTWIERAMY BIBLIOTEKĘ GŁÓWNĄ W SKAWINIE!

Serdecznie zapraszamy Was do naszej nowej siedziby w budynku Dworca PKP - ul. Sikorskiego 18. Niezwykle się cieszymy, że możemy w końcu zobaczyć się twarzą w twarz. Niestety nadal zobowiązani jesteśmy funkcjonować według specjalnych zasad zaostrzonego reżimu sanitarnego.

⁉️ CO TO OZNACZA⁉️
➡️ obowiązują nowe, tymczasowe godziny otwarcia:
⏰ poniedziałek: 9:00-15:00
⏰ wtorek: 12:00-18:00
⏰ środa: 9:00-15:00
⏰ czwartek: 12:00-18:00
⏰ piątek: 9:00-15:00
⏰ sobota: nieczynne
➡️ uruchomione zostają wypożyczenia i zwroty książek (oczywiście wrzutnia biblioteczna także działa 24/7: bit.ly);
➡️ brak wolnego dostępu do półek - książki podaje i odbiera wyłącznie pracownik;
➡️ zachęcamy do korzystania z naszego katalogu online- www.skawina-mbp.sowa.pl - oraz zamawiania książek internetowo lub telefonicznie (☎️ 12 276 25 71);
➡️ do biblioteki należy wchodzić w maseczce oraz zdezynfekować ręce w miejscu do tego wyznaczonym;
➡️ wszelka działalność niezwiązana z udostępnianiem zbiorów (warsztaty, zajęcia, pracownia multimedialna) pozostaje zawieszona do odwołania;
➡️ należy zachować bezpieczną odległość, stosować się do wewnętrznych oznaczeń w budynku biblioteki oraz wskazówek bibliotekarzy.

Więcej informacji ➡️ www.biblioteka-skawina.pl oraz na infografikach poniżej.

Niestety obecna sytuacja uniemożliwia nam zaproszenie Was do całego budynku nowej-starej Biblioteki, mimo iż jesteśmy na to gotowi! Wierzymy jednak, że przyjdzie na to czas i będziemy mogli pochwalić się naszym nowym domem! 🏫🤓 Cieszymy się jednak, że - choć w ograniczonej formie - to jednak będziemy mogli zaspokoić Wasz czytelniczy głód. TĘSKNILIŚMY!

Do zobaczenia 6 lipca!
WhatsApp Image 2020-06-29 at 10.33.08.jpg
Ogólne - infografika.jpg
Skawina - godziny otwarcia.png

Ogólne - infografika.jpg Ogólne - infografika
jpg, 181 KiB, 800x2000
Skawina - godziny otwarcia.png Skawina - godziny otwarcia
png, 231 KiB, 2000x1414
Komentarze (0)

95933645_3261400320751655_7944526897197613056_o-1-1024x724.jpg

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie… Nasza lokalna „Literacka Restauracja”, pełna zapachów starodruków, smaków z najdalszych zakątków świata i dań z aromatem zaciekawienia. Każdego dnia serwująca Państwu niezapomniane doznania smakowe, będące próbą zaspokojenia ciągle narastającego czytelniczego głodu…

Z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2020) „Literacka Restauracja” MBP w Skawinie otwiera swe kulinarne podwoje – wejdźcie i dajcie się oczarować naszymi literackimi daniami… Usiądźcie wygodnie i przejrzyjcie BIBLIOTECZNE MENU.

Zacznijmy od PRZYSTAWEK. Do wyboru mamy dla Państwa trzy warianty… wszystkie tak smakowite, że zapewne będziecie chcieli skosztować każdego z nich.

 1. POTTEROMANIA – czyli idealne danie dla wszystkich (małych i dużych) fascynatów Harry’ego Pottera. Przeniesiemy Wasze żądne literackich smaków czytelnicze podniebienia do Hogwartu. Udostępniamy dla Was – przez cały czas trwania Skawińskiego Festiwalu Literackiego – quiz wiedzy o serii opowiadającej o przygodach młodego czarodzieja. Na najlepszych i najszybszych smakożerców czekają wysublimowane i wysmakowane literackie nagrody.

Quiz ➡️ bit.ly

 1. MOLE KSIĄŻKOWE – w dwóch wersjach. Pierwsza dla uczniów klas I-IV oraz druga dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Degustacja tych przystawek – w formie interaktywnego quizu – odbędzie się również w dniach 8-15 maja, a na najlepszych i najszybszych czekają literackie nagrody.

👦 pierwsza dla uczniów klas I-IV ➡️bit.ly
👱‍♀️ druga dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej ➡️ bit.ly

Rozsmakujcie się w literaturze, pokochajcie niezapomniany, intelektualny smak książki! Skoro Wasze kubki smakowe zostały poruszone wykwintnymi przystawkami, pora na DANIA GŁÓWNE!

Do wyboru macie Państwo trzy opcje:

 1. LITERACKA SKAWINA – danie serwowane codziennie o godz. 18.00. Posiłek stanowią spotkania online z rodzimymi autorami, połączone z możliwością konwersacji poprzez chat. Kochani Kulturożercy, rozsmakujcie się w twórczości naszej małej-wielkiej ojczyzny.

🗒 Jadłospis 🗒
🍑 9.05 (sobota), godz. 18:00 – MARTA KRAJEWSKA

 1. PRZEPIS LITERACKI – wariant, w którym łączymy dwa smaki: tajemnicy i dobrej zabawy. To jedno z naszych najbardziej wysublimowanych dań! Codziennie nasz Biblioteczny Sztab Szefa Kuchni zaprezentuje Państwu zagadkowy Literacki Przepis Kulinarny. Waszym zadaniem będzie odszyfrowanie tytułu i autora podanej propozycji książkowej. Brzmi tajemniczo!? Tak właśnie ma być! Zagadki będą pojawiać się CODZIENNIE o 9.30 i 15.00!

Konkurs potrwa cały tydzień, obejmuje 14 zagadek i toczyć się będzie na profilu FB biblioteki. Pierwsze trzy osoby, które w komentarzach pod poszczególnymi przepisami udzielą prawidłowych odpowiedzi, dostaną kolejno 3, 2 i 1 pkt. Uczestnicy, którzy uzbierają największą ilość punktów w całej zabawie otrzymają nagrody!

 1. BIBLIOTEKA(RZ) W LITERATURZE – danie specyficzne, łączące w sobie człowieczeństwo bibliotekarza, specyfikę jego pracy z sosem literackim doprawionym szczyptą humoru i zabawy. Serwowane przez cały czas trwania Tygodnia Bibliotek (a nawet jeszcze dłużej!)

Zapraszamy do przejrzenia przygotowanej specjalnie na tę okazję kolekcji książkowych pozycji o bibliotece i bibliotekarzach w roli głównej. Wszystkie tytuły znajdują się w naszych bibliotecznych zbiorach, dodatkowo załączamy link, gdzie daną pozycję można uzyskać w wersji e-booka!
Link do kolekcji zdalnej ➡️ bit.ly

Linki do e-booków ⬇️
📙 Bourgeois P.: Franklin i książka z biblioteki ➡️ bit.ly
📗 Bradbury R.: 451° Fahrenheita ➡️ bit.ly
📙 Carroll J.: Kraina Chichów ➡️ bit.ly
📗 Dobosz A.: Generał w bibliotece ➡️ bit.ly
📙 Eco U.: Imię róży ➡️ bit.ly
📗 English Ch.: Przemytnicy książek z Timbuktu ➡️ bit.ly
📙 Everest D. D.: Archie Greene i sekret czarodzieja ➡️ bit.ly
📗 Funke C.: Atramentowe serce ➡️ bit.ly
📙 Gaarder J.: Magiczna biblioteka Bibbi Bokken ➡️ bit.ly
📗 Hammer J.: Hardcorowi bibliotekarze z Timbuktu ➡️ bit.ly
📙 Jelizarow M.: Bibliotekarz ➡️ bit.ly
📗 Kosin R.: Złodziejka dusz ➡️ bit.ly
📙 Larkin P.: Zimowe królestwo ➡️ bit.ly
📗 Leon D.: Gra pozorów ➡️ bit.ly
📙 Niffenegger A.: Zaklęci w czasie ➡️ bit.ly
📗 Olszanowska A.: Wianek z dmuchawców ➡️ bit.ly
📙 Perez-Reverte A.: Klub Dumas ➡️ bit.ly
📗 Ruiz Zafon C.: Cień wiatru ➡️ bit.ly
📙 Ruiz Zafon C.: Więzień nieba ➡️ bit.ly
📗 Ruiz Zafon C.: Gra anioła ➡️ bit.ly
📙 Ruiz Zafon C.: Labirynt duchów ➡️ bit.ly
📗 Sanderson B.: Piasek Raszida ➡️ bit.ly
📙 Sanderson B.: Zakon Rozbitej Soczewki ➡️ bit.ly
📗 Stanecka Z.: Basia i biblioteka ➡️ bit.ly
📙 Staniszewska Z.: Zagadka biblioteki ➡️ bit.ly
📗 Widmark M.: Tajemnica biblioteki ➡️ bit.ly
📙Young S.: Sztuka uwodzenia ➡️ bit.ly
📗 Zusak M.: Złodziejka książek ➡️ bit.ly
💜 Miłej lektury! ❤️

Dla zaczytanych i głodnych wyzwań rodzin polecamy oczywiście ZESTAWY RODZINNE. W Tygodniu Bibliotek serwujemy trzy wersje:

 1. UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ – zestaw łączący w sobie mnóstwo świetnej zabawy i rodzinnej kreatywności. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, polegającym na zrobieniu zdjęcia metodą sleeveface.

Kochani OdkładkoŻercy! Sfotografujcie książkę z Waszej domowej biblioteczki w taki sposób, by jej okładka zespoliła się z tłem i stworzyła jedną kompozycyjną całość. Przykład takiego zdjęcia (naszego autorstwa) pojawi się na bibliotecznym FB już wkrótce! Na efekty Waszej kreatywności czekamy od 8 do 15 maja, prace można wysyłać mailowo (biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl) lub przez messengera! Bawcie się z nami, zaangażujcie całą rodzinę, a biblioteczny skarbiec nagród na pewno się otworzy…

 1. PLANSZOBAJKA – danie w postaci rodzinnej gry planszowej do pobrania i wykorzystania w domowym zaciszu.
  Gotową do druku grę możecie pobrać stąd: bit.ly

 2. PUZZLOŻERCY – zestaw specjalnie dla najmłodszych! To nic innego jak przygotowane specjalnie na tę okazję internetowe puzzle, skrywające w sobie okładki Waszych ulubionych i znanych książek.

Nie ma co tracić czasu na zbędne tłumaczenia! Klikajcie w poniższe linki i bawcie się całą rodziną – smacznego! 🥰😉
🧩 #1: bit.ly oraz bit.ly
🧩 #2: bit.ly oraz www.ipuzzle.pl
🧩 #3: bit.ly oraz bit.ly
🧩 #4: bit.ly oraz bit.ly
🧩 #5: bit.ly oraz bit.ly
🧩 #6: bit.ly oraz bit.ly
🧩 #7: bit.ly oraz bit.ly

Wiemy, że jesteście już syci, jednak wszyscy wiemy, że DESER zawsze się zmieści! Wybierzcie któryś z dwóch wariantów… a może oba? Ograniczenia są niepotrzebne – od naszych deserów się nie tyje!

 1. ZNASZ SWOJĄ BIBLIOTEKĘ? – deser dostępny cały tydzień (8-15 maja). To subtelne połączenie zabawy, humoru i wiedzy o waszej ukochanej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie, zaserwowany w postaci interaktywnego quizu: bit.ly!

 2. LITERATURA W CZASACH KWARANTANNY – czyli popisowe danie Szefa Kuchni! Wisienka na bibliotecznym torcie! Niespodzianka, której będzie można skosztować codziennie o godz. 12:00 na naszym profilu FB. Polecamy ten deser wszystkim zestresowanym, znudzonym i głodnym książek!

Cały Zespół „Literackiej Kuchni” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie zaprasza na nasz mały Festiwal Literacki! Uraczcie nas swoją obecnością, skosztujcie potraw przygotowanych specjalnie dla Was! Wszystkie dania można śledzić i smakować na naszej stronie biblioteka-skawina.pl oraz profilach facebookowych. Bądźcie z nami w tygodniu naszego święta i zasmakujcie w bibliotece!

📆 8-15 maja 2020
🕐 24/7
🌐 www.biblioteka-skawina.pl

Komentarze (0)

Czytelnicze Wyzwanie 2020 z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie!

Daj się porwać zabawie! Znajdź i przeczytaj tytuły odpowiadające podanym kryteriom, odświeżając tym sposobem swoje czytelnicze zainteresowania i poszerzając horyzonty ;)😉 Dzielcie się swoim wyborem przy użyciu tagu #MBPS­kawi­naWy­zwan­ie i uzupełnijcie całą planszę.

Wrzucaj w wydarzenie swoje wybory i wrażenia. Potrzebujesz pomocy, natchnienia? Pisz!

Udostępniaj wydarzenie - niech będzie nas więcej! :)😊

P.S. Pierwsi Śmiałkowie, którzy podołają naszemu wyzwaniu otrzymają książkowy upominek! :)😊

wyzwanie czytelnicze 2020.png

wyzwanie czytelnicze 2020.png wyzwanie czytelnicze 2020
png, 409 KiB, 940x788
Komentarze (0)

Również Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie dołącza do feryjnej zabawy, organizując zajęcia dla dzieci 👧👦

W tym roku Biblioteka Główna proponuje nową, zmodernizowaną ofertę zajęć, podzieloną na dwa bloki tematyczne:
📲 "Nowoczesną Bibliotekę", czyli Tydzień Nowych Technologii;
🖌 "Kreatywną Bibliotekę", czyli Tydzień Literacko-Artystyczny.

Pierwszą część ferii stanowi cykl warsztatów z programowania robotów Photon 🤖, skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat. Drugi tydzień to zajęcia dla młodszej grupy odbiorów (5-12 lat), podczas których uczestnicy będą mogli dać upust swojej kreatywności, stawiając czoła wyzwaniom literackim i plastycznym 🎨.

Zapraszamy do zapisów wszystkich, którzy chcą spędzić ferie na zabawie pełnej uśmiechu i różnorodnych wyzwań! Listy uczestników otwieramy w poniedziałek, 13 stycznia.

Udział w zajęciach jest bezpłatny! ❌💵

ferie 2020 Biblioteka Główna.jpg

ferie 2020 Biblioteka Główna.jpg ferie 2020 Biblioteka Główna
jpg, 5.6 MiB, 3508x4961
Komentarze (0)

Boże Narodzenie 2019 - życzenia.jpg

Boże Narodzenie 2019 - życzenia.jpg Boże Narodzenie 2019 - życzenia
jpg, 1.7 MiB, 2528x1217
Komentarze (0)

Bardzo podobają nam się edukacyjne wycieczki "palcem po mapie" z przedszkolakami, dlatego nie zatrzymujemy się i jedziemy dalej! :)😊

Tym razem w ramach cyklu "Przedszkolaka podróże - małe i duże" odwiedzimy region Śląska, poznając jego najciekawsze zakątki, kulturę i obyczaje.

📆 Termin: 2.12.2019-18.12.2019
🏫 Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie
☎️ Zapisy: osobiście lub telefonicznie (12 276 25 71)

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Logo cyklu.jpg

Logo cyklu.jpg Logo cyklu
jpg, 39 KiB, 500x375
Komentarze (0)

❗️ UWAGA ❗️ NOWA WYSTAWA ❗️

Już od 25 października, aż do końca listopada w holu Biblioteki Głównej będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę "Co góralom w duszy gra", przygotowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie.

Jest ona efektem IV Małopolskiego Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 24 października.

W imieniu swoim oraz wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, ul. A. Mickiewicza 26 - NAPRAWDĘ WARTO!

Afisz_IV Konkurs Artystyczny.jpg

Afisz_IV Konkurs Artystyczny.jpg Afisz_IV Konkurs Artystyczny
jpg, 5.1 MiB, 1917x2754
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2019-9-28
T09:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie 49.976 19.82264 ul. A. Mickiewicza 26 32-050 Skawina

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz z Kołem Miejskim PTTK nr 27 w Skawinie mają ogromną radość zaprosić na wspólną, całodniową wycieczkę turystyczną śladami… bibliotecznych filii!

To jedyna okazja, by w niestandardowy i aktywny sposób dotrzeć do lokalnych agend MBP w Skawinie, zwiedzając jednocześnie lokalne atrakcje i zabytki, m.in. park dworski w Wielkich Drogach oraz drewniany kościół w Krzęcinie. Wyprawa zakończy się wspólnym grillowaniem w Zelczynie.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu.

START
28.09.2019 r., godz. 9:00 pod budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, ul. A. Mickiewicza 26

TRASA
Pozowice-Wielkie Drogi-Krzęcin-Zelczyna

ATRAKCJE
Zwiedzanie zabytkowych kościołów w Krzęcinie i Sosnowicach, oprowadzanie po parku dworskim w Wielkich Drogach, odwiedziny w mijanych filiach, wspólne biesiadowanie przy grillu w Zelczynie (zaopatrzenie zapewnia organizator).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ
Każdy zainteresowany, po uprzednim zapisie - zapraszamy!

ZAPISY
Siedziba Koła Miejskiego PTTK Skawina, ul. Kościuszki 10, środa godz. 15:00-17:00

CENA
20 zł (przejazd, ubezpieczenie)

Plakat-05-01-01.jpg

Plakat-05-01-01.jpg Plakat-05-01-01
jpg, 6.3 MiB, 3580x5033
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
wojciech
ilonace
Arizona
planka
janina.jastrzebska
iwsajd
renata.florczyk
lobuziak13
Czytelniczka83
violetch
asiap12
liliana1
lidziaskaw
ma.moskwa

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo