Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie

bibl­iote­kamy­szko­w.pl

BLOG BIBLIOTEKI
www.bibl­iote­kamy­szko­w.blogspot.com

W dniach 19-26.04.2017r serdecznie zapraszamy na Warsztaty komputerowe dla początkujących skierowane do seniorów. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod telefonem (34) 313 13 06 wew. 24 lub na Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Zajęcia bezpłatne.

29 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie w ramach Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie z Panią Katarzyna Damijan i jej synem Szymonem - właścicielami firmy cateringowej. Nasi goście podzielili się z uczestnikami swoją pasją do gotowania i pieczenia. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się ile czasu trzeba poświęcić i jak przygotować ciekawe potrawy oraz jak finezyjnie ułożyć serwetki, przygotować dekoracje stołu lub zrobić coś ciekawego. Zdobyliśmy praktyczne informacje dotyczące blogów o sztuce gotowania i carvingu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i mile spędzone chwile.

16 marca naszą Bibliotekę odwiedził baletmistrz pan Łukasz Zasik. Na spotkanie przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie oraz kilku seniorów. Dzieci z wielką pasją i zaangażowaniem brały aktywny udział w spotkaniu. Poznały pojęcia pointy, koryfej, balast, paczka, tutu oraz dowiedziały się jak trudny jest to zawód. Pan Łukasz podzielił się z uczestnikami swoimi wrażeniami z licznych podróży. Na zakończenie spotkania nasz gość zademonstrował kilka baletowych figur.
Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Zasik oraz wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas.

Uprzejmie zawiadamiamy, że od dnia 13.06.2016r zostanie otwarta Wypożyczalnia dla dorosłych i Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie.
Serdecznie zapraszamy i przepraszamy za tak długą przerwę.

Z powodu remontu Biblioteka nieczynna do odwołania.
Zapraszamy do naszych filii:
Nr 1 ul. Krasickiego 1
wtorek, środa, piątek 10:00-18:00
Nr 2 ul. Królowej Jadwigi 9
wtorek,środa,czwartek,piątek 13:00-18:00
Nr 3 ul. Nowowiejska 2
wtorek,środa, czwartek 14:30-17:30
Nr 4 ul. Wyzwolenia 58
poniedziałek,wtorek,czwartek,piątek 13:00-18:00
Serdecznie przepraszamy za utrudnienia

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie wręczono nagrody w konkursie "Ja i mój ulubiony bohater literacki. Wakacyjna przygoda". Konkurs organizowany jest od 5 lat, początkowo skierowany był tylko do uczniów klas V myszkowskich podstawówek, natomiast od 3 lat jest konkursem powiatowym. Konkurs polega na napisaniu opowiadania, w którym autor jest jednocześnie jego bohaterem i przeżywa przygody wspólnie ze swoim ulubionym bohaterem literackim. Patronat honorowy objął starosta powiatu myszkowskiego Dariusz Lasecki. W tegorocznej edycji udział wzięło 28 uczniów. Jury pod przewodnictwem pana Marcina Pilisa rzecznika prasowego starostwa, wyróżniło 5 uczestników: Agnieszkę Bednarz, Małgorzatę Leszczyńską, Aleksandrę Kot, Dominikę Jarosz oraz Julię Kaczyńską. Natomiast na podium stanęli: I miejsce - Sara Miszta, II miejsce - Weronika Sowińska, III miejsce - Julia Brodzik. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie.

konkurs.jpg konkurs
jpg, 3.9 MiB, 4608x3456

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w Bibliotece”. Projekt polegał na przeprowadzeniu zajęć z dziećmi w wieku 5-8 lat, wzięło w nim udział 119 uczniów szkół podstawowych nr 1, 3 i 4. Uczestnicy zajęć uczyli się segregacji odpadów, poznawali gminny system segregacji. W spotkaniach „Przyjaciele Planety Ziemia” wykorzystano książkę „Marta i ufoludek”, z zebranych odpadów dzieci zrobiły ufoludki.

czytam.jpg czytam
jpg, 4.3 MiB, 4608x3456

12 czerwca organizujemy wyjazd do Teatru im. A Mickiewicza w Częstochowie, na spektakl "Ostra jazda". Zapisy w bibliotece do 26 maja.

Kacperiada - przeprowadzono konkurs dla uczniów klas III szkół podstawowych, ze znajomości życiorysu i twórczości Grzegorza Kasdepke.

www.miastomyszkow.pl

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem BIBLIOTECZNYM

Bibliotek Powiatu myszkowskiego

www.powiat-myszkowski.sowwwa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie

www.myszkow-mipbp.sowwwa.pl

www.facebook.com

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.