Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie

bibl­iote­kamy­szko­w.pl

BLOG BIBLIOTEKI
www.bibl­iote­kamy­szko­w.blogspot.com

8 maja rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest pod hasłem "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych".
Tydzień Bibliotek to akcja ogólnopolska, której idea polega promowaniu czytelnictwa. Ma również na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Zapraszamy do odwiedzania naszych placówek!
okładka.jpg

okładka.jpg okładka

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy.

Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem…

Miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.

W martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.

Książka wszystko potrafi…”
/Kornel Makuszyński/

okładka.jpg

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Z okazji tego święta wszystkim pracownikom dużych i małych bibliotek życzę wytrwałości, uporu, ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury.
Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem… Miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru. W martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens. Książka wszystko potrafi…” /Kornel Makuszyński/ 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z okazji tego święta wszystkim pracownikom dużych i małych bibliotek życzymy wytrwałości, uporu, ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury.

okładka.jpg okładka

link do przy.jpg
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie w ramach projektu Link do Przyszłości odbyło się spotkanie z Grzegorzem Wolańskim.
Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy.
Uczestnikami spotkania była młodzież z myszkowskiego Liceum Ogól­nokk­szta­łcac­ego. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia gościa i krótkiej rozgrzewki, która była poświęcona znajomości różnych zawodów. Później młody profesjonalista opowiedział jak wyglądała jego droga kariery. Kolejnym elementem było ćwiczenie "zainspirowało mnie...", podczas którego młodzież wymieniła to co najbardziej spodobało im się podczas zajęć: np. otwarte podejście do ludzi, zarobki, luźna forma zajęć. Jedna z uczestniczek stwierdziła nawet, że Grzegorz Wolański byłby idealnym kandydatem na męża.

Spotkanie zakończyło się quizem dotyczącym przy­szło­ścio­wych­ zawodów.

** Kolejny Link do Przyszłości w myszkowskiej Bibliotece już w kwietniu** ! link do przy.jpg

link do przy.jpg link do przy
link do przy.jpg link do przy

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie odbyło się uroczyste zakończenie kursu komputerowego dla osób powyżej 50 lat. Spotkanie.jpg
Zapraszamy do obejrzenia galerii :

myszkow.naszemiasto.pl

Spotkanie.jpg Spotkanie

ZAPRASZAMY DO ZAGLĄDANIA NA STRONĘ BIBLIOTEKA MYSZKÓW www.facebook.com ORAZ
Zapraszamy do obejrzenia GALERII
www.facebook.com

www.myszkow-mipbp.sowwwa.pl

Zapraszamy dzieci i młodzież 11 i 18 marca 2013 r., o godz. 15.00. W programie omówienie tradycji Wielkanocnych, głośne czytanie, zajęcia plastyczno-techniczne.

Zapraszamy uczniów klas III SP, do udziału w konkursie "Lokomotywą Juliana Tuwima przez świat". Zgłoszenia do konkursu - 15.03.2013 r., w Bibliotece, konkurs pisemny - 12.04.2013., ogłoszenie wyników, wręczenie nagród - 19.04.2013 r. Przed udziałem w konkursie należy zapoznać się z następującymi utworami: "Rzepka", "Słoń Trąbalski", "Abecadło", "Okulary", "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", "Lokomotywa", "Zosia Samosia", "Figielek", "Dżońcio" i biografią J. Tuwima. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Myszkowa Pan Włodzimierz Żak. ZAPRASZAMY!

11.02. (poniedziałek)
- godz. 12.00 - projekcja filmu Sekret Eleonory
(od 6 lat)

13.02. (środa)
- godz. 10.00 - wycieczka do Fabryki Papieru**
w Myszkowie

18.02. (poniedziałek)
- godz. 12.00 - projekcja filmu Szkoła z blachy
(od 7 lat)

19.02. (wtorek)
- godz. 09.30 - przedstawienie teatralne dla dzieci:
Bocian i żaba, w Czytelni, wstęp wolny

20.02. (środa)
- godz. 12.00 - projekcja filmu Hip hop demokracja
(dla młodzieży)

• - w programie: zajęcia plastyczno-techniczne,
    gry i zabawy, głośne czytanie., Dzieci w wieku od
    8 lat.
    ** - zapisy w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży
    ZAPRASZAMY! :)😊

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z PANIĄ ELŻBIETĄ BEDNARCZYK

zapraszamy 06 lutego (środa)

godz. 10.00-11.30 - Dzieci
godz. 11.45-13.15 - Dzieci
godz. 13.30-15.00 - Dorośli

Pani E. Bednarczyk pisze sztuki teatralne, poezje, prozę. Tytuły książek dla dzieci: Kłótnia w tornistrze, Chciwy niedźwiadek, Nocne rozmowy, Zimowa przygoda królika. Tytuły książek dla dorosłych: Odrodzenie duszy,
... Dar życia.
Całą twórczość kieruje do ludzi w przesłaniach,
by ulepszyć życie duchowe i ułatwić zrozumienie życia, pokazać piękno i jego wartości, żeby człowiek wiedział jak ważny jest dla drugiego człowieka.
Swoją poezją i sztuką chce ulepszyć życie ludzkie.
Po spotkaniu możliwość zakupu książek autorki.

:)😊 ZAPRASZAMY :)😊

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.