Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach

Biblioteka czynna:
poniedziałek - piątek 9.00-17.00
w 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Okres karnawału to czas różnorodnych balów czy zabaw, także plastycznych. Dlatego od dzisiaj do końca karnawału można oglądać w naszej placówce wystawę prac dzieci z oddziału przedszkolnego - z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrustowie. Są one kolorowe, starannie wykonane i mogą stanowić inspirację dla wielu nauczycieli i uczniów, zwłaszcza, że czas karnawału w tym roku jest bardzo długi.
Serdecznie dziękujemy małym artystom za ozdobienie i wprowadzenie wielu kolorów do naszej biblioteki. Osobne podziękowania składamy Paniom Margarecie i Izie, pod których kierunkiem powstały te piękne dzieła.
collage Karnawał.jpg

collage Karnawał.jpg collage Karnawał

UWAGA KONKURS!!!
„Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Rumunii.
Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h.
Szczegóły na stronie:
www.umww.pl
PBP Filia w Obornikach zaprasza.jpg

PBP Filia w Obornikach zaprasza.jpg PBP Filia w Obornikach zaprasza

życzenia.jpg

życzenia.jpg życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku mamy dla naszych Czytelników prezent w postaci świątecznej abolicji. To okazja by oddać przetrzymywane książki bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Abolicja dotyczy jedynie umorzenia kar za aktualnie przetrzymywane książki. Nie obejmuje kar zaległych.
Abolicja.png

Abolicja.png Abolicja
png, 343 KiB, 500x352

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Oborniki do obejrzenia wystawy prac Ewy Sundmann-Stroińskiej i Marii Kasperczak zatytułowanej „Malunki, rysunki”. Jest to kolejna ekspozycja, podczas której można podziwiać rożne techniki plastyczne, doskonalone w ramach warsztatów prowadzonych przez fundację „Serdecznik” w Poznaniu. Znaczna część prac jednak powstała w czasie pandemii, kiedy to seniorki spotykały się w swoich domach i wspólnie realizowały wyznaczony plan.
Na wystawie prezentowane są prace wykonane różnymi technikami, m.in. zastosowano akryle, pastele, akwarele oraz rysunki węglem.
W imieniu autorek zapraszamy do biblioteki przy ulicy Mickiewicza 4, w godzinach pracy placówki: od poniedziałku do piątku (9.00-17.00) oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca (9.00-15.00). Wystawę będzie można oglądać do 15 listopada 2021 roku.
Wystawa 10.2021.jpg

Wystawa 10.2021.jpg Wystawa 10.2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do zabawy z okazji Narodowego Czytania.
forms.gle]

narodowe czytanie konkurs.jpg

narodowe czytanie konkurs.jpg narodowe czytanie konkurs

Bibl. czynna.jpg

Bibl. czynna.jpg Bibl. czynna
2021-5-11
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach 52.64872 16.81245 ul. Mickiewicza 4 64-600 Oborniki

Drogie Bibliotekarki, Drodzy Bibliotekarze,
z okazji naszego święta Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach przygotowała dla Was prezent. Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji "Znajdziesz w naszej bibliotece".
Prelegenci:
🟣prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss ("Artysta książki – o mniej znanym obliczu Stanisława Wyspiańskiego");
🟣Aleksandra Orzeł ("Biblioteki i służba informacyjna w Japonii").
Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom.
🟣Link do zapisu:
forms.gle

znajdziesz w naszej bibliotece.jpg

znajdziesz w naszej bibliotece.jpg znajdziesz w naszej bibliotece

Drodzy nauczyciele i rodzice - tym razem nasza placówka przygotowała tablicę z materiałami dla uczniów z okazji:
✔1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy;
✔2 maja: Dzień Flagi Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej;
✔3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Na tablicy znajdują się linki z animacjami, kartami pracy, słuchowiskami radiowymi, grami edukacyjnymi, które dostępne są na wielu stronach internetowych - a tutaj zebrane w jednym miejscu: padlet.com
Zachęcamy do korzystania!

majowe święta.jpg

majowe święta.jpg majowe święta

22 marca przypada Światowy Dzień Wody - z tej okazji polecamy nasz padlet z materiałami przeznaczony dla dzieci, ich rodziców i nauczycieli.
padlet.com
Dzień wody padlet.jpg

Dzień wody padlet.jpg Dzień wody padlet
Iska