Oleska Biblioteka Publiczna
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 18:00,w soboty w godz. 8:00 - 13:00

Oleska Biblioteka Publiczna - w Internecie od 2000 roku.

Internetowa Biblioteka Olesno: bibl­iote­kaol­esno­.pl

Biblioteka Olesno również na Facebooku i Instagramie

Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

KSIĄŻKI DO PARY
Dzień dobry. Tydzień rozpoczynamy taki oto zestawem z naszego katalogu:
- Ludowa historia kobiet / pod redakcją Przemysława Wielgosza. Wydawnictwo RM, 2023. Klik: www.olesno-bp.sowa.pl
- Chłopki : opowieść o naszych babkach / Joanna Kuciel-Frydryszak. Marginesy, 2023. Klik: www.olesno-bp.sowa.pl

KSIĄŻKI DO PARY.jpg

W niedzielę padał śnieg, najwyższa pora otworzyć sezon świątecznych nowości. Pierwsze tytuły pojawiły się właśnie w Filii dla Dzieci, co widać w naszym katalogu: www.olesno-bp.sowa.pl

naswieta1.jpg

KSIĄŻKI DO PARY.jpg KSIĄŻKI DO PARY
naswieta1.jpg naswieta1
2023-11-27
Oleska Biblioteka Publiczna 50.88049 18.42131 ul. Aleksandra 5 46-300 Olesno

"Z marzeniami jest jak z cukierkiem
gdy już go nie ma sięgamy po następnego"

Danuta Gmur & Oleska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie związane z wydaniem tomu "Spełnione Marzenia.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com

Informacje na stronie www: bibl­iote­kaol­esno­.pl

CzytaMy! Popołudniowe (a nawet coraz bardziej wieczorne) czytanki w Filii dla Dzieci trwają! Zapraszamy w czwartki od godz. 16:00.

plakat

Czytelnikom poleca autor horrorów Grzegorz Kopiec.
Książka w katalogu, relacja ze spotkania autorskiego tutaj: bibl­iote­kaol­esno­.pl

obrazekobrazek
Klik: www.olesno-bp.sowa.pl

Nie taki twórca horrorów straszny, jakby się mogło wydawać po okładkach jego książek! Wiemy, bo wczorajsze spotkanie z Grzegorzem Kopcem przebiegło w miłej, a momentami radosnej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszej stronie www: bibl­iote­kaol­esno­.pl

71123insta.jpg

Autor w naszym katalogu: www.olesno-bp.sowa.pl

71123insta.jpg 71123insta
2023-11-7
Oleska Biblioteka Publiczna 50.88049 18.42131 ul. Aleksandra 5 46-300 Olesno

Grzegorz Kopiec - pisarz z Lublińca, który specjalizuje się w straszeniu czytelników. Tej jesieni ukazała się jego najnowsza powieść „Plon”. Autor powieści „Eksperyment” (2021) „Czas pokuty” (2019) i zbioru opowiadań „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane” (2015). Współautor książek: „Nieznana lubliniecka legenda”, „Piątek, trzynastego”, „Krwawnik 2”, „W ciszy płomieni”, „Dreszcze” „Słowiańskie koszmary”, „W cieniu Bangor”.

plakat

Na spotkanie z Grzegorzem Kopcem zapraszamy 7 listopada 2023 r. (wtorek) o godz. 17:30.
Informacje również na naszej stronie www: bibl­iote­kaol­esno­.pl
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com

W sobotę zapraszamy od 8:00 do 13:00, bo biblioteczny tydzień nie kończy się w piątek!

Rozmaitości na weekend.jpg

Klik: www.olesno-bp.sowa.pl

Wypożyczalnia Główna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-18:00, w soboty: 8:00 - 13:00.
Filia dla Dzieci: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 9:00 – 17:00; środa 8:00 - 15:00.
Zamówione książki z Filii dla Dzieci można zawsze odbierać w Wypożyczalni Głównej.
Informacje o godzinach otwarcia: bibl­iote­kaol­esno­.pl

kryminały.jpg

Klik: www.olesno-bp.sowa.pl

Biblioteka jeszcze bardziej w telefonie

Aplikacja Sowa MOBI umożliwia czytelnikom bibliotek korzystanie z katalogu oraz ze swojego konta czytelnika biblioteki (a nawet kilku) za pomocą mobilnego urządzenia (smartfon, tablet).
Informacje na naszej stronie www: bibl­iote­kaol­esno­.pl
Nadal można korzystać z katalogu biblioteki poprzez dodanie strony internetowej do ekranu głównego smartfonu.
sowamobi

Louise Glück (1943-2023)

gluck.jpg

Rozmaitości na weekend.jpg Rozmaitości na weekend
jpg, 3.8 MiB, 3000x3000
kryminały.jpg kryminały
jpg, 4.5 MiB, 3000x3000
gluck.jpg gluck

Wyróżniona w tym roku książka Urszuli Honek jest pewnie wypożyczona, ale przecież Nagroda Kościelskich jest przyznawana w Genewie od 1962 r. młodym autorom piszącym w języku polskim. Wśród laureatek i laureatów tej nagrody znajduje się znaczna większość najw­ybit­niej­szyc­h autorów polskich ostatniego 60-lecia. Sprawdź, które książki są teraz na półce: bit.ly

Więcej o Nagrodzie Kościelskich ze strony Biblioteki Narodowej: bn.org.pl

O polityce dla młodszych i starszych

Prędzej czy później polityka zainteresuje się każdym z nas, warto więc zawczasu dowiedzieć się, jak działa. "I kto tu rządzi?" to książka, która młodym czytelnikom objaśni mechanizmy polityki. Napisał dziennikarz BBC Rich Knight, a tytuł jest już w bibliotece dzięki wydawnictwu Insignis Media, które przekazało nam nieodpłatnie egzemplarze. W imieniu czytelników i swoim dziękujemy!

insignis.jpg

www.olesno-bp.sowa.pl

insignis.jpg insignis
jpg, 311 KiB, 2048x1393

Informacje na naszej stronie www: bibl­iote­kaol­esno­.pl
sowamobi

w.bibliotece.pl (forum)

Na stronie internetowej biblioteki podsumowujemy nasze spotkania z twórczością Józefa Wilkonia.
W holu OBP prezentowaliśmy wystawę ilustracji Józefa Wilkonia z książek przeznaczonych dla młodszych czytelników: „Kocie ścieżki”, „Ruda” i „Wilczek” wydanych przez Wydawnictwo Tatarak.
Wystawie towarzyszyła wystawa książek z naszych zbiorów i zajęcia o charakterze warsztatowym.
Więcej zdjęć i informacji: bibl­iote­kaol­esno­.pl

wilkon2.jpg

Józef Wilkoń w naszym katalogu: www.olesno-bp.sowa.pl

Podsumowujemy też (fotograficznie) tegoroczną Noc Bibliotek:

nocbibliotek

KliK: bibl­iote­kaol­esno­.pl