Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Tegoroczna edycja Targów Edukacyjnych pod hasłem Moc Edukacji : spotkanie wiedzy i pasji przeszła już do historii. Dziękujemy za każde odwiedziny, za każdy uśmiech i pogawędkę 😃
Zapraszamy na Bułgarską 19 w Poznaniu, tutaj jesteśmy dla Was przez 6 dni w tygodniu 😃

3.jpg 1.jpg 2.jpg

3.jpg 3
1.jpg 1
2.jpg 2

Międzynarodowy Dzień Kobiet wywodzi się z ruchu robotniczego. Pierwsze obchody odbyły się w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, by upamiętnić strajk pracowników przemysłu odzieżowego przeciw złym warunkom pracy. Tego dnia przyglądamy się zasługom kobiet bez względu na wszelkie podziały.
Niech ten dzień przyniesie wszystkim kobietom na świecie pokój i wytchnienie.

Kobieta w literaturze: view.genial.ly

Wykreślanka: view.genial.ly

Interaktywne materiały: view.genial.ly

Ze zbiorów Biblioteki: katalogi.pbp.poznan.pl

DZIEŃ KOBIET.jpg

DZIEŃ KOBIET.jpg DZIEŃ KOBIET

!Paulina Stochniałek - plakat TargiEdu.png

Zapraszamy do zapoznania się przygotowanymi przez nas z materiałami na temat depresji: pbp.poznan.pl

O depresji w zbiorach Biblioteki:

Depresja psychiczna katalogi.pbp.poznan.pl

Dziecko z depresją katalogi.pbp.poznan.pl

Młodzież z depresją katalogi.pbp.poznan.pl

Osoby z depresją katalogi.pbp.poznan.pl

depresja 1.png

depresja 1.png depresja 1
png, 21 KiB, 220x220

Departament Edukacji i Nauki UMWW zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.
Tegoroczna edycja konkursu została zaplanowana z myślą o uczczeniu 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.
Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h.

Termin składania prac konkursowych upływa 26 lutego 2024 roku.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 8 marca 2024 r. podczas XXVIII Targów Edukacyjnych.
Autorzy najlepszych prac w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.
Więcej informacji o konkursie na stronie Organizatora: www.umww.pl

Polacy w świecie-2024.jpg

Polacy w świecie-2024.jpg Polacy w świecie-2024
2024-1-16
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu 52.39917 16.86232 ul. Bułgarska 19 60-320 Poznań

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy na stacjonarne spotkanie sieci e-bibliotekarz.
W programie:
- działania promujące bibliotekę i czytelnictwo, podejmowane przez nauczycielki bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie, panie Justynę Rudominę i Monikę Jabłuszewską, znane w sieci jako #pani­ezbi­blio­teki­ (w 2023 roku Biblioteka Szkolna „Centrum Wszystkiego” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie otrzymała tytuł „Wielkopolska Biblioteka Roku", konkurs ustanowiony przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu),
- gry planszowe – nowa usługa w Bibliotece,
- prezentacja nowości pedagogicznych,
- wymiana doświadczeń.

Potwierdzenie uczestnictwa prosimy przesłać na adres: nmj@pbp.poznan.pl do 11.01.2024 r.

Sieć_styczeń — pomniejszone.png

Sieć_styczeń — pomniejszone.png Sieć_styczeń — pomniejszone
png, 27 KiB, 200x141

swieta.png

swieta.png swieta
png, 209 KiB, 480x341

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku mamy dla naszych Czytelników prezent w postaci świątecznej abolicji od 19 grudnia 2023 r. do 5 stycznia 2024 r. To okazja, by oddać przetrzymywane książki bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Abolicja dotyczy jedynie umorzenia kar za aktualnie przetrzymywane książki, nie obejmuje kar zaległych. Materiały biblioteczne można zwrócić także wysyłkowo.

Dziękujemy za korzystanie z naszej Biblioteki. Mamy nadzieję, że okres abolicji umożliwi Państwu bezstresowy zwrot książek i ponowne korzystanie z naszej bogatej oferty.

Abolicja 2.png

Abolicja 2.png Abolicja 2
png, 48 KiB, 179x150

18 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Migrantów ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu zwrócenia uwagi na potrzebę przestrzegania praw człowieka i podstawowych wolności wszystkich osób żyjących poza krajem swojego pochodzenia.

18 grudnia 1990 roku została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowa Konwencja o Ochronie Praw Wszystkich Pracowników - Migrantów i Członków Ich Rodzin. Jak podaje Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie, na świecie co 35 osoba jest migrantem, żyje i pracuje poza krajem swojego pochodzenia. Migranci stanowią część populacji we wszystkich państwach na świecie.

Zobacz literaturę w naszych zbiorach: katalogi.pbp.poznan.pl

18 grudnia Międzynarodowy Dzień Migrantów.png

2023-12-19

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu serdecznie zaprasza na spotkanie z dr Markiem Rezlerem - historykiem specjalizującym się w historii wojskowości i badaniu dziejów Polski oraz Wielkopolski XIX i XX wieku, biografem i publicystą regionalnym.

Tematem spotkania będzie Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919.
Wstęp wolny.

...