Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
[awatar]
Poznań PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 61 861 69 74
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
E-mail: biblioteka@pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to święto ustanowione w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w 1921 roku w Londynie przez angielską pisarkę i poetkę Catherine Amy Dawson Scott. Polski oddział PEN Clubu powstał 1924 roku z inicjatywy Stefana Żeromskiego.

Celem Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Pisarzy i Pisarek jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie.

Polecamy książki i artykuły ze zbiorów Biblioteki:
Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek – scenariusze zajęć katalogi.pbp.poznan.pl
O pisarzach katalogi.pbp.poznan.pl

DZień pisarza i pisarek.jpg

DZień pisarza i pisarek.jpg DZień pisarza i pisarek
jpg, 19 KiB, 224x150
Komentarze (0)

Zapraszamy na XXVII Targi Edukacyjne w dniach 10-12 marca 2023 roku.

Tegoroczna edycja Targów Edukacyjnych odbędzie się pod hasłem #Wiel­kopo­lski­Poci­ągDoEdukacji

W planie wykłady, warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli, wystąpienia znanych osobistości ze świata nauki i mediów, a także prezentacje szkół pona­dpod­staw­owyc­h czy uczelni wyższych.

Zapraszamy na stoisko Publicznych Bibliotek Pedagogicznych działających na terenie Wielkopolski – MTP, pawilon 7a, stoisko 3.

Podczas Targów zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursów - dla nauczycieli na scenariusz zajęć na motywach książki Grażyny Bąkiewicz ,,Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka” oraz dla uczniów “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej” dotyczący działalności Polaków w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Więcej informacji na stronie Targów pod adresem: uwagaedukacja.pl

bez patronatów_wstęp wolny.png

bez patronatów_wstęp wolny.png bez patronatów_wstęp wolny
png, 39 KiB, 266x150
Komentarze (0)

Książki o wojnie w zbiorach naszej Biblioteki: katalogi.pbp.poznan.pl

Jak rozmawiać z dziećmi na temat sytuacji w Ukrainie – rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów: ko.poznan.pl

Materiały edukacyjne: pbp.poznan.pl

plakat ukraina.png

plakat ukraina.png plakat ukraina
png, 172 KiB, 480x331
Komentarze (0)

„Tak jestem zgnębiony, że nie chcę się poruszać. Nie chcę żadnym poruszeniem przerywać zgryzoty” J.D. Salinger, Buszujący w zbożu

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku w celu upowszechnienia wiedzy na temat depresji i zachęcenia chorych do leczenia. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, w Polsce - 4 miliony.
Zobacz źródło wiadomości: www.gov.pl

Zapraszamy do zapoznania się przygotowanymi przez nas z materiałami na temat depresji pbp.poznan.pl

depresja 1.png

depresja 1.png depresja 1
png, 9 KiB, 150x150
Komentarze (0)

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO w celu upamiętnienia tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W rocznicę tych wydarzeń ważne jest, aby wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Dbając o język ojczysty chronimy kulturę i tożsamość kulturową.
Tematem przewodnim 24. Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Języka Ojczystego obchodzonego w 2023 roku jest „Edukacja wielojęzyczna – konieczność transformacji edukacji”.

Zapraszamy do udziału w grze „Odzyskać język polski”: view.genial.ly

Ze zbiorów Biblioteki: pbp.poznan.pl

Dzień Języka.jpg

Dzień Języka.jpg Dzień Języka
jpg, 18 KiB, 211x150
Komentarze (0)

W dniach 13-18 lutego organizujemy w naszej Wypożyczalni akcję walentynkową pt. „Randka w ciemno z książką”. Drogi Czytelniku – zakochaj się w tajemniczej książce. Wypożycz ją do domu, nie oglądając okładki, nie znając autora ani tytułu. Daj się zaskoczyć! Może będzie to miłość na całe życie? Książka, której nigdy nie zapomnisz? Warto spróbować!

randka.jpg

randka.jpg randka
jpg, 34 KiB, 480x393
Komentarze (0)

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu wraz z Wydawnictwem Literatura i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ogłasza konkurs na scenariusz zajęć na motywach książki Grażyny Bąkiewicz ,,Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka”.

Konkurs adresowany jest do nauczycieli szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie scenariusza zajęć edukacyjnych dla klas IV-V tematycznie związanego z książką Grażyny Bąkiewicz ,,Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka.”

Prace konkursowe (scenariusz, dane kontaktowe) uczestnicy wysyłają na adres mailowy: justyna.nowak@wyda­wnic­twol­iter­atura.pl
Termin składania prac upływa 20 lutego 2023 roku.

Regulamin konkursu: pbp.poznan.pl

konkurs.png

konkurs.png konkurs
png, 48 KiB, 179x150
Komentarze (0)

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ponad 160 państwach na całym świecie. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Polecamy książki i artykuły ze zbiorów Biblioteki:

Bezpieczeństwo tele­info­rmat­yczn­e katalogi.pbp.poznan.pl

Uzależnienia medialne, od internetu, od komputera katalogi.pbp.poznan.pl

Cyberprzemoc katalogi.pbp.poznan.pl

DBI 2023_plakat własny.png

DBI 2023_plakat własny.png DBI 2023_plakat własny
png, 77 KiB, 266x150
Komentarze (0)

Święto zostało ustalone przez Papieża Pawła VI w czasach, kiedy nie było jeszcze Internetu. Jednak dziś Internet odgrywa równie dużą rolę w naszym życiu co inne środki masowego przekazu, jak telewizja, radio i prasa. Data 24 stycznia związana jest ze wspomnieniem w Kościele katolickim św. Franciszka Salezego, który jest patronem dziennikarzy.

Zobacz publikacje o środkach masowego przekazu w zbiorach Biblioteki: katalogi.pbp.poznan.pl

DRZEWO MEDIA.png

DRZEWO MEDIA.png DRZEWO MEDIA
png, 134 KiB, 480x270
Komentarze (0)

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.

Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i pona­dpod­staw­owyc­h.

Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki, a koordynatorem edycji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu, we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną z Kalisza, Konina, Leszna i Piły.

Prace wraz z wymaganymi w regulaminie załącznikami należy złożyć lub przesłać drogą pocztową do prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Publicznych Bibliotek Pedagogicznych lub ich Filii (wykaz adresów w regulaminie i na stronie internetowej www.umww.pl).

Termin składania prac konkursowych upływa 17 lutego 2023 roku.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 10 marca 2023 roku podczas XXVII Targów Edukacyjnych.

Autorzy najlepszych prac w każdej z trzech kategorii otrzymają nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią regulaminu: pbp.poznan.pl

Komentarze (0)
1
...
5 6 7 8 9 10 11
...
52
jankowiak.ms.pl
liess
milena20053
milidyb
Piła PBP
bstryczniewicz
iwona.szofer
weronikamansfeld
przemek604214222
AniaNaTo
elzbieta.milowska
natalkakedzia
oliwia1899
paulina1724
natalia-konieczka
monikawisniewska1988

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo