Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

17 grudnia odbyło się w naszej Bibliotece pracownicze spotkanie opłatkowe. Było ono okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia w radosnej i niemal rodzinnej atmosferze.
wigilia.jpg

wigilia.jpg wigilia

Nasz wieloletni magazynier, legendarna postać Biblioteki, Pan Zygmunt Piasecki przechodzi na zasłużoną emeryturę. Wczoraj odbyło się spotkanie, na którym wszyscy pracownicy złożyli Panu Zygmuntowi serdeczne podziękowania za owocną współpracę, a przede wszystkim za niezwykłą otwartość na potrzeby naszych czytelników.
Panie Zygmuncie, jeszcze raz - dużo zdrowia i wiele radości z dni, które nadchodzą!
emerytura.jpg

emerytura.jpg emerytura

W naszej Bibliotece zapanował ostatnio prawdziwie świąteczny nastrój. Stało się to za sprawą dwumetrowej, pachnącej lasem choinki, która pojawiła się w Wypożyczalni. Drzewko zostało udekorowane ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu, która regularnie uczestniczy w organizowanych przez nas zajęciach.
Zapraszamy do odwiedzania Biblioteki.

DSC08117.jpg DSC08118.jpg DSC08119.jpg

DSC08117.jpg DSC08117
DSC08118.jpg DSC08118
DSC08119.jpg DSC08119

26 listopada odbyło się w naszej Bibliotece spotkanie poetyckie z poznańską poetką, tegoroczną zdobywczynią wyróżnienia za Najlepszą Książkę Roku p. Kaliną Izabelą Zioła. Autorka zaprezentowała wybrane przez siebie utwory z czterech tomików poetyckich: Srebrny Motyl, Przez chwilę, Kwaśne winogrona oraz Okno niepamięci. Swymi wierszami ogrzała zimny listopadowy wieczór i przeniosła uczestników w inny wymiar.

wieczor.jpg wieczor2.jpg

wieczor.jpg wieczor
wieczor2.jpg wieczor2

20 listopada gościliśmy z wizytą w naszej Filii w Środzie Wielkopolskiej na spotkaniu zespołu samo­kszt­ałce­niow­ego nauczycieli bibliotekarzy powiatu średzkiego. Spotkanie poświęcone było metodzie projektu jako jednej z metod aktywizujących, która doskonale sprawdza się na każdym szczeblu edukacji. Nauczyciele mieli możliwość podzielenia się wiedzą oraz doświadczeniami zdobytymi w swojej pracy z uczniem.
sroda.jpg

sroda.jpg sroda

Zapraszamy na wieczór poetycki p. Kaliny Izabeli Zioła, który odbędzie się 26.11.2013 r. (wtorek) o godz. 16.00 w naszej Bibliotece. Poetka zaprezentuje wiersze przy akompaniamencie gitary.
Kalina Izabela Zioła, urodzona w Poznaniu. Poetka, eseistka, krytyk literacki, animator kultury. Debiutowała na łamach „Życia Literackiego” w 1970 roku. Wydała cztery książki poetyckie „Srebrny Motyl”, „Przez chwilę”, „Kwaśne winogrona” (Wydawnictwo Literackie i Naukowe RADWAN) oraz w 2013 roku "Okno niepamięci" (Biblioteka Tematu). W roku 2012 za tom poezji "Kwaśne winogrona" otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. W swojej twórczości ukazuje świat miłości, ludzkich losów, tęsknot i oczekiwań, językiem przystępnym, budującym bliską, ciepłą relację z czytelnikami.

kalina ziola.jpg

poeci są jak drzazga
z drzewa wiadomości
które kusi
obietnicą dobrego i złego

(Drzazga Kalina Izabela Zioła)

kalina ziola.jpg kalina ziola

4 listopada 2013 roku nasza Biblioteka po raz kolejny wykupiła dostęp do nowych tytułów. Otrzymaliśmy także dostęp do publikacji darmowych.

Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

Zachęcamy do przejrzenia publikacji z naszej sieci bibliotecznej pod adresem libra.ibuk.pl oraz instrukcji uzyskania dostępu do publikacji z domu - pbp.poznan.pl

libra_ibuk_logo.jpg

libra_ibuk_logo.jpg libra_ibuk_logo

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 18 października w Poznańskiej Ogól­noks­ztał­cące­j Szkole Muzycznej odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnią Służbę. Złote Medale otrzymały Barbara Bartol i Wiesława Antosik z PBP w Poznaniu oraz Elżbieta Balcerowicz z Filii w Śremie. 21 października Medal Komisji Edukacji Narodowej odbierze Elżbieta Sobecka z Filii w Gnieźnie. Odznaczenia wręczał wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Gratulujemy!

medale.jpg

medale.jpg medale

17 października odbyło się w naszej Bibliotece spotkanie metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy z rejonu poznańskiego. Tematem przewodnim było wykorzystanie metody projektu edukacyjnego w bibliotece szkolnej. Na początku uczestnicy zapoznali się z projektem realizowanym w PBP z okazji Roku Tuwima – "Ptasie radio – nasze radio". W części warsztatowej próbowali wymyślić własne projekty edukacyjne – określając ich cele, sojuszników i niezbędne zasoby. Pod koniec spotkania nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z ofertą PBP oraz możliwościami wyszukiwawczymi katalogu on-line.

spotkanie.jpg

spotkanie.jpg spotkanie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty najs­erde­czni­ejsz­e życzenia radości, cierpliwości i wytrwałości w trudnej i ważnej pracy, dumy z wychowanków oraz powodzenia w życiu osobistym.

Dyrekcja i Pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu

„Dobry nauczyciel, jak aforysta, nie poniża i nie krzyczy, a zapraszając do refleksji nie traci poczucia realizmu i optymizmu”
Czesław Banach

kwiatki.jpg