Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
[awatar]
Poznań PBP
Rodzaj: Biblioteki pedagogiczne
Telefon: +48 61 861 69 74
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Bułgarska 19
60-320 Poznań
E-mail: biblioteka@pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00
Sobota 9.00 - 15.00

Konkurs zachęca uczniów, nauczycieli oraz całe środowiska lokalne do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – 25. rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu 4 czerwca 1989 roku. Jego organizatorami są Kancelaria Prezydenta i Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, szkół oraz do uczniów i nauczycieli. Zadaniem konkursu jest przybliżenie środowisku szkolnemu i szerokiej opinii publicznej najważniejszych w historii najnowszej wydarzeń dla naszego kraju: wiedzy o czasie przełomu i okresie 25 lat zago­spod­arow­ywan­ia wolności.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu edukacyjnego i udokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu albo na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu, eseju lub scenariusza lekcji. Projekty konkursowe realizowane są do 30 kwietnia 2014 roku, a całą akcję wspierają biblioteki pedagogiczne, które dokonają też oceny projektów zespołowych i prac indywidualnych.
Uroczyste podsumowanie konkursu nastąpi w drugiej połowie czerwca 2014 roku w Pałacu Prezydenckim.

W powiecie poznańskim w konkursie biorą udział: Ochotnicze Hufce Pracy Wielkopolska Wojewódzka Komenda w Poznaniu, Gimnazjum w Koziegłowach, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela i Gimnazjum w Pobiedziskach.

swieto_wolnosci.jpg

swieto_wolnosci.jpg swieto_wolnosci
jpg, 12 KiB, 197x102
Komentarze (0)

Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacyjne, które w tym roku przebiegają pod hasłem: Uczymy się przez całe życie. Przedstawimy: bogatą ofertę bibliograficzną, ciekawe publikacje dotyczące tematyki targów, nowości wydawnicze z zakresu pedagogiki i psychologii. Będzie także możliwość bezpłatnego zapisu do Biblioteki oraz wypożyczenia interesujących książek.

Czekamy na Państwa w Pawilonie 1 parter (na terenie Międ­zyna­rodo­wych­ Targów Poznańskich), stoisko nr 8 w godzinach:
piątek 28 lutego 10.00 - 18.00
sobota 1 marca 10.00 - 18.00
niedziela 2 marca 10.00 - 16.00
Wstęp bezpłatny.

targi.png

targi.png targi
png, 65 KiB, 370x135
Komentarze (0)

Pani prof. Beata Gromadzka wygłosiła w naszej Bibliotece wykład nt. Edukacji wizualnej na lekcjach języka polskiego. Omówiła możliwości wykorzystania dzieł sztuki, książki obrazkowej, komiksu i piktogramów na lekcjach języka polskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć przykłady przekazów obrazowych i słowno-obrazowych oraz ich symboliki. Zanalizowała także metaforę wizualną oraz wizualne bodźce oddziałujące na nasz mózg. Udzieliła wielu praktycznych porad metodycznych przydatnych w nauczaniu języka polskiego.

Dziękujemy wszystkim za obecność, szczególnie nauczycielom polonistom.

wyklad1.jpg wyklad2.jpg

wyklad1.jpg wyklad1
jpg, 9 KiB, 202x152
wyklad2.jpg wyklad2
jpg, 13 KiB, 199x150
Komentarze (0)

21 lutego 2014 r. o godz. 15:30 zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ na wykład „Edukacja wizualna na lekcjach języka polskiego” z prof. dr hab. Beatą Gromadzką. Spotkanie odbędzie się na zakończenie organizowanego w naszej Bibliotece „Tygodnia dla Polonisty”. Wykład poświęcony będzie m. in.: roli obrazu w nauczaniu, symbolice gestów, przedmiotów i znaków, znaczeniu ilustracji książkowej i fotografii, od poezji wizualnej do hipertekstu.

Beata Gromadzka – prof. dr hab. w Zakładzie Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Zajmuje się dydaktyką literatury i języka polskiego na wszystkich etapach nauczania. Jest autorką podręczników szkolnych. W szczególności interesuje się kształtowaniem umiejętności odbioru przekazów wizualnych w edukacji polonistycznej.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kr@pbp.poznan.pl (prosimy podać swoje imię, nazwisko, miejsce pracy lub kierunek studiów, kontakt mailowy).

p.gromadzka.jpg

p.gromadzka.jpg p.gromadzka
jpg, 5 KiB, 120x192
Komentarze (0)

Wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty wszystkim odpoczywającym od szkolnych obowiązków życzymy sprzyjającej pogody i aktywnego wypoczynku podczas tegorocznych ferii zimowych. Przypominamy o zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom podczas wyjazdów na kolonie i obozy w ramach realizacji przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. dotyczących warunków, jakie muszą spełnić organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67, z późn. zm.). W związku z Rokiem Szkoły w Ruchu zachęcamy do aktywności fizycznej pamiętając jednak o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych.

bezpieczne_ferie.jpg

bezpieczne_ferie.jpg bezpieczne_ferie
jpg, 11 KiB, 198x174
Komentarze (0)

W 2014 roku (22 lutego) przypada 200. rocznica urodzin Oskara Kolberga – kompozytora, folklorysty, etnografa, artysty i naukowca zasłużonego dla kultury polskiej i europejskiej.

Oskar Kolberg stworzył 33 tomy monografii regionalnych i tematycznych, opublikował około 200 artykułów z zakresu etnografii, folklorystyki, językoznawstwa, muzykologii. Zachęcamy do przejrzenia bibliografii prac O. Kolberga z naszych zbiorów oraz bibliografii dotyczącej edukacji regionalnej, a także wykorzystania dziedzictwa kulturowego w edukacji. Zapraszamy również do naszej Wypożyczalni na wystawę eksponującą najciekawsze XIX-wieczne dzieła Oskara Kolberga.

Prace Oskara Kolberga w zbiorach PBP - pbp.poznan.pl

Edukacja regionalna - pbp.poznan.pl

Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego w edukacji - pbp.poznan.pl

Scenariusz wystawy - pbp.poznan.pl

kolberg.jpg

kolberg.jpg kolberg
jpg, 3 KiB, 118x156
Komentarze (0)

Na naszej stronie internetowej pojawiła się nowa zakładka - "Oferta wspomagania placówek". Zachęcamy do zapoznania się z jej zawartością: pbp.poznan.pl

strona.png

strona.png strona
png, 50 KiB, 276x207
Komentarze (0)

Serdeczne życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłej atmosferze z najbliższymi osobami, zdrowia, odpoczynku i samych bożo­naro­dzen­iowy­ch wspaniałości oraz pomyślności i wielu sukcesów w Nowym Roku składają - Dyrekcja i pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu
bombki.jpg

bombki.jpg bombki
jpg, 21 KiB, 192x150
Komentarze (0)

17 grudnia odbyło się w naszej Bibliotece pracownicze spotkanie opłatkowe. Było ono okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia w radosnej i niemal rodzinnej atmosferze.
wigilia.jpg

wigilia.jpg wigilia
jpg, 27 KiB, 200x150
Komentarze (0)

Nasz wieloletni magazynier, legendarna postać Biblioteki, Pan Zygmunt Piasecki przechodzi na zasłużoną emeryturę. Wczoraj odbyło się spotkanie, na którym wszyscy pracownicy złożyli Panu Zygmuntowi serdeczne podziękowania za owocną współpracę, a przede wszystkim za niezwykłą otwartość na potrzeby naszych czytelników.
Panie Zygmuncie, jeszcze raz - dużo zdrowia i wiele radości z dni, które nadchodzą!
emerytura.jpg

emerytura.jpg emerytura
jpg, 21 KiB, 193x150
Komentarze (0)
1
...
44 45 46 47 48 49 50 51 52
jankowiak.ms.pl
liess
milena20053
milidyb
Piła PBP
bstryczniewicz
iwona.szofer
weronikamansfeld
przemek604214222
AniaNaTo
elzbieta.milowska
natalkakedzia
oliwia1899
paulina1724
natalia-konieczka
monikawisniewska1988

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo