Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin
Adres: ul. Kleczewska 15
62-561 Ślesin
E-mail: biblioteka@slesin.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
www.slesin.naszabiblioteka.com

Program "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" zakłada ścisłą współpracę z bibliotekami zaproszonymi do projektu a także promocję książek zakupionych za otrzymane dofinansowanie.
Obecnie Biblioteka zrealizowała już kilka z obszarów działania:
- konkurs plastyczny dla dzieci z ZSP Ślesin pt.: "Moim zdaniem to skończy się tak..."
- czytanie dzieł Sienkiewicza w S.P. Wąsosze w ramach "Narodowego Czytania"
- konkurs literacki dla uczniów Gimnazjum pt.: "Różne oblicza fantastyki"
- spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk ( spotkanie zorganiozowane dla uczniów Gimnazjum )

Wszystkie działania zostały dokładnie opisane na stronie biblioteki www.slesin.naszabiblioteka.com

BPMiG Ślesin w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2” otrzymała dofinansowanie w kwocie 6.000,00 złotych.

Do współpracy w projekcie zostały zaproszone: biblioteka szkolna ZSP w Ślesinie, biblioteka szkolna w S.P. w Wąsoszach oraz biblioteka szkolna w Gimnazjum w Ślesinie.

Ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostało zakupionych 480 nowości wydawniczych ( w tym audiobooki). Właścicielem zakupionych nowości jest BPMiG Ślesin, która w ramach programu przekazuje je w depozyt wymienionym wyżej bibliotekom szkolnym do 30 maja 2015 r. Od 1 czerwca 2015 r. zbiory powrócą do siedziby BPMiG Ślesin.

"Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Aby zapoznać się ze szczegółową listą książek proszę skorzystać z poniższego linku

www.slesin.naszabiblioteka.com/program-biblioteki-narodowej-priorytet-2

hhannahh