Najnowsze wpisy na blogach
1
...
636 637 638
...
944
  • Wystawa "Nagroda im. Ks. Prof. Bolesława Kumora"
    Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu zaprezentowała wystawę, przedstawiającą laureatów Konkursu o nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora. • Otwarcie wystawy nastąpiło podczas Wieczornych Sądeczan Rozmów w starosądeckim Kinie Sokół. Wydarzenie to było jedną z imprez towarzyszących V Zjazdowi Sądeczan, który organizowany był przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin".
    [awatar]
    Biblioteka Stary Sącz
  • Poranki z przedszkolakami
    W trakcie Dni Otwartych zaprosiliśmy do biblioteki przedszkolaki, dla których przygotowaliśmy przedstawienie kukiełkowe pt.: "Klejnotowe wróżki" oraz gry i zabawy. Na zakończenie pod przewodnictwem Bibliotecznej Wróżki dzieciaki zwiedziły bibliotekę. • Zapraszamy do galerii: [Link] • [Obraz]
    [awatar]
    Lubliniec MPBP
  • Czytanie dzieciom – 03.02.2017r
    3 lutego 2017r. podczas spotkania w Bibliotece Gminnej Filia Olszana dzieci wysłuchały opowiadania pt. „O wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”. Bajka ta bardzo się im spodobała, po przeczytaniu rozmawialiśmy na temat postaci bajkowych występujących w tej książce. Był też czas na zabawę ruchową „Chodzi wilczek koło drogi” oraz na wykonanie pracy plastycznej filcowego wilczka.
    [awatar]
    Podegrodzie BG
  • Dzień Książki dla Dzieci
    Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Bibliotece Gminnej Filia Olszana. • Święto to przypada 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz zachęcanie do czytania najmłodszych. • 7 kwietnia 2017r w Biblioteka Gminna Filia Olszana zaprosiła dzieci z klasy 0 ze szkoły Podst. w Olszanie do zabawy wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci wcieliły się w aktorów i przedstawiały wspólnie wiersz pt. „Rzepka” .. Pani bibliotekarka przeczytała również wierszyki „Lokomotywa „ oraz „Kaczka dziwaczka” po czym nasi goście wzięli udział w quizie, w którym świetnie sobie poradzili. Po wysiłku umysłowym przyszła pora na wysiłek fizyczny, w ruch poszła chusta animacyjna, bawiliśmy się w kolory, sztorm, w rybki i rekina. Na zakończenie relaksowaliśmy się słuchając i śpiewając piosenkę pt. „Baśnie Pana Andersena”.
    [awatar]
    Podegrodzie BG
  • Czytanie dzieciom – 17.03.2017r.
    17 marca 2017r. podczas spotkania w Bibliotece Gminnej Filia Olszana dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podst. w Olszanie zapoznały się z przepięknymi i tajemniczymi ptakami - sowami Wysłuchały książki pt. „Nocne życie sów” Pascala Vedera d`Auria. Obejrzały prezentację • o sowach, z której dowiedziały się jak wyglądają i żyją sowy. Maluchy wzięły również udział w zabawie ruchowo- słuchowej „Bezszelestna sowa”, która uświadomiła im, że sowy naprawdę poruszają się tak, że ich nie słychać. Każde dziecko otrzymało sylwetkę sowy do pokolorowania oraz słodycze za aktywny udział w zajęciach.
    [awatar]
    Podegrodzie BG
  • LAN Party 2017. Nocny turniej gier komputerowych
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza wszystkich miłośników gier komputerowych i e-sportu na nocny turniej gier - „LAN Party 2017”, który rozpocznie się 23 czerwca o godz. 19. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się w następujących grach: „League of Legends” i „Heartstone”. Dla zwycięzców rozgrywek przewidziano nagrody, a dla wszystkich fanów cosplay – konkurs na najlepsze przebranie. Turniej będzie można śledzić na bieżąco na streamie w serwisie Twich.tv. Zarejestrować się mogą wyłącznie osoby, które ukończyły 13. rok życia. Zapisy będą trwały od 23 maja do 16 czerwca br., w Dziale Reprografii (I piętro) Bibliotece Głównej. Liczba miejsc ograniczona!
    [awatar]
    Jaworzno MBP
  • PoDrodze Azja - Jak „Mały Fiat” podbił Azję
    PoDrodze Azja - Jak „Mały Fiat” podbił Azję • • PoDrodze Azja, to tytuł spotkania z Arkadym Pawłem Fiedlerem w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu, w którym uczestniczyli mieszkańcy i młodzież z Trzciela i okolic. Pan Paweł Polskim Fiatem 126 p odbył podróż przez Azję. O 3 miesięcznej podróży - „Maluchem” z Puszczykowa do Władywostoku opowiadał wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik i jego samochód pokonali 22.707 km, po drodze odwiedzając 12 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię i Rosję. Maluchem wspiął się wraz z ekipą filmową na wysokość 4655 m n.p.m dwa razy. Najdłuższy dzienny przebieg miał odcinek 495 km, tą podróż przebył w Kazachstanie, a najkrótszy odcinek to 44 km ostatniego dnia podróży w Rosji. Przygód w czasie swojej podróży miał bez liku. Jak widać pasję do odkrywania świata dziedziczona jest w genach, wnuk podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera, stał się tym samym kontynuatorem rodzinnej pasji odkrywania miejsc nieznanych. Chętnie udzielał odpowiedzi na pytania oraz rad i wskazówek dla wybierających się w dalekie podróże. Na koniec spotkania podpisywał książkę którą wydał w 2016 roku. • [Obraz] • [Obraz] • [Obraz]
    [awatar]
    Trzciel BPMiG
  • zaproszenie na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
    Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Trzcielu zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w dniu 29 czerwca 2017 r. o godz. 16.30. Tematem dyskusji będzie książka Mario Puzo „Dziesiąta Aleja”. • [Obraz]
    [awatar]
    Trzciel BPMiG
  • Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
    „Miłość w czasie rewolucji” Elviry Baryakiny - spotkanie Dyskusyjne Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu. • W wiosenny wieczór 24 maja 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie w naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Trzcielu. Przedmiotem spotkania była książka Elviry Baryakiny z cyklu „Burzliwa epoka” część I „Miłość w czasie rewolucji”. Autorka urodziła się w latach 70 w ZSRR, obecnie mieszka w USA i pisze powieści w języku rosyjskim. Książkę „Miłość w czasie rewolucji” możemy zaliczyć do dwóch gatunków prozy: powieść obyczajową i historyczną. Akcja powieści zaczyna się, kiedy Europa ogarnięta jest zawieruchą I wojny światowej. Rosja jest już w stanie upadku, jako państwo. Główny bohater Klim Rogow, kiedyś obywatel rosyjski, obecnie argentyński dziennikarz, przyjeżdża do swoich rodzinnych stron w sprawie nabycie spadku po ojcu. Zastaje inny kraj, który jest w stanie rozkładu, panuje w nim totalne bezprawie i chaos. W takich okolicznościach poznaje tajemniczą kobietę, hrabinę Ninę Odyńcową. Związek tych dwojga ludzi w tych okolicznościach jest bardzo trudny, jednak prawdziwe uczucie może wszystko zwyciężyć. Trzeba przyznać, że pisarka bardzo realistycznie oddała grozę życia ludzi w czasach, gdy bolszewicy dochodzą do władzy i są bardziej bezwzględni dla swoich obywateli niż władza carska. Niszczą wszystko: ludzi, kulturę, historię i przemysł. Wraz z nową służbą bezpieczeństwa Czeka tworzą nowy terror. Wadą tej powieści może być dla niektórych czytelników zbyt duża ilość wątków pobocznych, przez, które czytelnik może się chwilami gubić w akcji książki. • Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbędzie się 29.06.17r. o godz. 16.30 i przedmiotem spotkania będzie książka Mario Puzo „Dziesiąta Aleja”. • [Obraz] • [Obraz] • ! [Obraz] DKK 24.05.17 (6).jpg
    [awatar]
    Trzciel BPMiG
  • Nasza Biblioteka / Our Library
    [Link] (eng) • [Link] (pl)
    [awatar]
    Warszawa BWZUW
  • Lekcja biblioteczna z "Bajką pachnącą cytryną"
    [Obraz] • 24 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej zapachniało cytryną. Na uczniów z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Liskowie czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez bibliotekarzy i nauczycieli z w/w oddziału. Najpierw dzieci wykonywały z kolorowego papieru książkę obrazkową, następnie wysłuchały "Bajki pachnącej cytryną", którą przeczytała Pani Cecylia Król a następnie wsłuchały się w "Legendę o Skarbniku", która została opowiedziana w formie teatrzyku Kamishibai wykorzystującego kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Na zakończenie spotaknia na dzieci czekały cytrynowe smakołyki.Nauczycielki z oddziału przedszkolnego - Pani Karina i Pani Ania wypożczyły "Bajkę pachnącą cytryną" autorstwa Joanny Krzyżanek, aby czytać ją wspólnie z dziećmi w szkole.
    [awatar]
    Lisków GBP
  • Drugoklasiści w Bibliotece
    [Obraz] Do Biblioteki Publicznej w Miedźnie przyszli w odwiedziny uczniowie kl. II miejscowej szkoły, wraz ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Żak. Dzieci miały okazję zobaczyć bibliotekę „od kuchni” a nawet usiąść na stanowisku bibliotekarza i za pomocą czytnika samodzielnie wypożyczyć książkę – zdecydowanie ta część wizyty sprawiła małym gościom największą frajdę. Najbardziej zaciekawiły dzieci elementy nowoczesności w bibliotece: czytniki, karty biblioteczne, stanowiska audiobookowe oraz (niezmiennie) kącik zabaw dla najmłodszych. Pozdrawiamy naszych gości i zapraszamy do grona czytelników!
    [awatar]
    Miedźno GOK
  • Spotkanie autorskie
    [Obraz] Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Miedźnie mieli okazję poznać autorkę jednych z chętniej czytanych książek („Zakręty losu", „Jesteś moja dzikusko" czy „Szukaj mnie wśród lawendy"). Agnieszka Lingas -Łoniewska opowiedziała jak w wyobraźni autora „powstaje" książka, jak buduje swoich bohaterów oraz jakie nowości jej autorstwa niebawem trafią do rąk czytelników. Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Roku Jubileuszowego - 70 lecia Biblioteki w Miedźnie było okazją do osobistych rozmów z autorką oraz oczywiście zdobycia pamiątkowego wpisu w swoim egzemplarzu książki. • Podczas spotkania nagrodę za zwycięstwo w internetowym konkursie „Jak dobrze znasz swoją bibliotekę" odebrała pani Kinga Pąklak. Laureatce gratulujemy a wszystkich zapraszamy do udziału w jubileuszowych wydarzeniach w bibliotece.
    [awatar]
    Miedźno GOK
  • KONKURS RECYTATORSKI – KONOPNICKA DZIECIOM
    Dokładnie w 175 rocznicę urodzin M. Konopnickiej, w Filii Bibliotecznej w Siemiechowie odbył się konkurs recytatorski "Konopnicka dzieciom". Wiersze prezentowały dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych w Siemiechowie. • [Obraz] • Mali "aktorzy" poradzili sobie świetnie z niełatwą poezją naszej zapomnianej nieco poetki. • Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. • [Obraz] • Celem konkursu było odkrycie przed dziećmi piękna świata wiejskiej przyrody w magicznych wierszach poetki, oraz upowszechnianie od najmłodszych lat kultury żywego słowa. • [Obraz]
    [awatar]
    Gromnik GBP
  • Fotorelacja
    Fotorelacja z wręczenia nagród laureatom konkursu Za moich czasów... • [Obraz]
    [awatar]
    Łowicz MBP
  • OSTATNIE DNI AMNESTII DLA CZYTELNIKÓW !!!
    Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie przypomina, że już tylko do końca maja nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie książek. Wszystkich czytelników zachęcamy do zwrotu zaległych książek. • [Obraz]
    [awatar]
    Mogilno MBP
  • Wielka Zbiórka Książek - podsumowanie
    Wielka Zbiórka Książek organizowana przez Fundację Zaczytani.org dla małych i dużych Pacjentów placówek medycznych dobiegła końca. Do Biblioteki przez miesiąc można było przynosić książki. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a w nią włączyli się nasi Czytelnicy, którzy przynosili od kilku do kilkudziesięciu książek, a także placówki: Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela i Gimnazjum w Pobiedziskach, Przedszkole nr 96 „Jarzębinka” w Poznaniu, Przedszkole nr 67 im. Marii Konopnickiej w Poznaniu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu, Zespół Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Poznaniu oraz Prywatna Szkoła Podstawowa „Mieszko”. • Zebraliśmy 847 książek dla dzieci i dorosłych, które zapełnią półki w placówkach medycznych. Ponadto najmłodsi Pacjenci zostaną obdarowani specjalnymi laurkami przygotowanymi przez uczniów. • Za wszystkie przekazane książki, a także okazaną życzliwość w imieniu szpitalnych Pacjentów bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w przyszłym roku. • [Obraz] [Obraz] [Obraz]
    [awatar]
    Poznań PBP
  • Roman Pankiewicz – pisarz i podróżnik w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie
    [Obraz] • 19 maja 2017r. gościem bibliotekarzy Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie był Roman Pankiewicz. O godzinie 11.00 na spotkanie przybyli uczniowie Gimnazjum i Zespołu Szkół Nr 1 w Liskowie a o godz. 15.00 Czytelnicy GBP i studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniach autor o sobie powiedział: „Kocham podróże i moją pasją dzielę się z ludźmi…” i tak zrobił, gdy przybył do biblioteki. Opowiedział słuchaczom o Islandii. Dowiedzieliśmy się m.in., że Islandia jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, którą zamieszkuje tylko 332.529 osób. Szacuje się, że owiec żyje w Islandii 4 razy więcej od mieszkańców. W wyniku podróży do Islandii powstała książka, pt. „Islandia Trzeci żywioł”, w której autor opowiada o kulturze i zwyczajach panujących w tym kraju. Zainteresowani mogli nabyć wszystkie książki autora. Uczniom, nauczycielom bardzo dziękujemy za przybycie na spotkanie a autorem w miesiącu maju - miesiącu poświęconym Czytelnikom i czytelnictwu.
    [awatar]
    Lisków GBP
  • Noc Bibliotek
    Zapraszamy. • 3 czerwca, godz. 17:00 - 23:00 [Obraz]
    [awatar]
    Kościan MBP
  • 2. Festiwal Książki w MBP
    [Obraz] • Więcej informacji: [Link]
    [awatar]
    Opole MBP
1
...
636 637 638
...
944

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo