Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
13 953
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 781 04 46
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.ug.gov.pl
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Dzielny Oczak. Cz. 6
  Chylińska, Agnieszka
  Brak ocen
 • W samym sercu morza
  Między Słowami
  Brak ocen
 • Klub Jednorożców
  Snior, Suzy
  Brak ocen
 • Córeczki tatusia
  Steel, Danielle
  Brak ocen
 • Pamiętnik szeptuchy
  Gąsiorowska, Dorota d
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7

W czwartek 13 czerwca br. w Bibliotece w Mroczeniu, z najmłodszymi czytelnikami spotkał się Tomasz Kruczek, pisarz, pedagog, muzyk i animator kultury. Wielbiciel średniowiecza. Członek grup reko­nstr­ukcy­jnyc­h oraz zespołu Cith­araS­anct­orum­, zajmującego się interpretacją wokalno-instrumentalną zapomnianych utworów średniowiecza i wczesnego renesansu. Autor książek tłumaczonych m.in. na angielski, czeski i afrykanerski. Przyjechał do czytelników na zaproszenie Edyty Lesiak, dyrektor biblioteki. W spotkaniu udział wzięły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola w Mroczeniu oraz z Przedszkola w Grębaninie.
Podczas spotkania, autor mówił o książkach, które napisał i o tym, dlaczego warto mieć pasje. Przedszkolaki mogły przejrzeć książeczki dla dzieci, a także na chwilę zmienić się w śred­niow­iecz­nego­ rycerza. Przy dźwiękach liry wysłuchały opowieści, których autorem był Pan Tomasz. Na zakończenie dzieci podziękowały gościowi.
Spotkanie autorskie udało się zorganizować dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Komentarze (0)

9 maja br. w Bibliotece w Mroczeniu miało miejsce otwarcie wernisażu plastycznego pn. „Moje inspiracje” Magdaleny Skąpskiej, na co dzień mieszkanki Słupi.
Wystawa zgromadziła wielu gości, a wśród nich: przedstawicieli gminy, miłośników sztuki, a także przyjaciół artystki. Na wystawie zaprezentowane zostały prace wykonane w różnych technikach, głównie były to obrazy namalowane suchą pastelą, farbami akrylowymi i akwarelowymi, oraz farbami witrażowymi. Tematyka prac była różnorodna, w większości przedstawiająca jednak martwą naturę i pejzaż.
Wystawie towarzyszyła również prezentacja multimedialna, zaprezentowana przez autorkę , która przedstawiała swój dorobek plastyczny. Podczas zwiedzania obrazów była możliwość porozmawiania o pracach, zwracając uwagę szczególnie na techniki malarskie w jakich zostały wykonane.
Magdalena Skąpska jest regionalnym plastykiem, amatorem, który od najmłodszych lat nieustannie tworzy. Jest także członkiem Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego. Jej ulubioną techniką stała się sucha pastel, a od pięciu lat wykonuje również różnego rodzaju malunki i zdobienia szyb i luster. Wystawia swoje prace głównie w Kępnie i Słupi, oraz na ogólnokrajowych konkursach plastycznych.
Wystawę Magdaleny Skąpskiej można oglądać do 15 czerwca br.

DSC05254.jpg DSC05254
jpg, 150 KiB, 900x506
DSC05236.jpg DSC05236
jpg, 110 KiB, 900x506
DSC05256.jpg DSC05256
jpg, 132 KiB, 900x506
Komentarze (0)

27 marca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród dla laureatów II Edycji Gminnego Konkursu Wielkanocnego pn. „Zajączek Wielkanocny”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami bibliotecznymi w Mroczeniu i Słupi. Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk wójta Gminy Baranów - Bogumiły Lewandowskiej Siwek oraz sekretarza gminy Baranów - Marka Potarzyckiego.
Na konkurs napłynęło ponad 127 prac, wykonanych przez dzieci z Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej, Słupi, Donaborowa oraz z przedszkoli z Baranowa, Mroczenia Donaborowa, Słupi i Łęki Mroczeńskiej.
Komisja konkursowa w składzie: Joanna Klyta - plastyk, Emilia Maciejewska – pracownik Zespołu Obsługi Szkół, Aneta Żłobińska – pracownik biblioteki oraz Edyta Lesiak - dyrektor biblioteki dokonała oceny prac konkursowych i postanowiła przyznać nagrody zbiorowe oraz
nagrody indywidualne w dwóch kategoriach: technice płaskiej oraz technice przestrzennej. Jury przyznało zatem 12 głównych nagród rzeczowych i 11 wyróżnień specjalnych.
Nagrody otrzymali: Patrycja Jerczyńska SP w Słupi, Paulina Michalska SP w Łęce Mroczeńskiej, Agata Mejza SP w Łęce Mroczeńskiej, Zofia Lorenz SP w Słupi, Adam Orszulak SP w Łęce Mroczeńskiej, Oliwier Zimoch SP w Łęce Mroczeńskiej, Jan Drożdż SP w Donaborowie, Marta Maksim SP w Łęce Mroczeńskiej, Michał Wierzchołek SP w Donaborowie, Wiktoria Hendrys SP w Słupi, Marta Kurzawa SP w Łęce Mroczeńskiej, Natalia Goj SP w Donaborowie, Kornelia Gattner SP w Łęce Mroczeńskiej, Mikołaj Dudziak - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Lena Gruszka - Przedszkole w Baranowie, Praca zbiorowa grupa 5-6 latki Przedszkole w Donaborowie,
Milena Kamińska - Przedszkole w Baranowie, Jakub Loreński - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Wiktoria Lubojańska - Przedszkole w Baranowie, Maja Gruszka - Przedszkole w Donaborowie, Martyna Drab - Przedszkole w Słupi, Maja Albert - Przedszkole Samorządowe w Mroczeniu – oddział w Łęce Mroczeńskiej, Praca zbiorowa grupa 3-4 latki - Przedszkole w Donaborowie. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie.
Jak podkreślają organizatorki konkursu: Edyta Lesiak i Aneta Żłobińska, celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, upowszechnianie wiedzy na temat zwyczajów związanych z zakresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

DSC05171.jpg DSC05171
jpg, 246 KiB, 1500x843
DSC05172.jpg DSC05172
jpg, 267 KiB, 1500x843
DSC05185.jpg DSC05185
jpg, 341 KiB, 1500x843
DSC05197.jpg DSC05197
jpg, 288 KiB, 1500x843
Komentarze (0)
1
...
3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem
0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo