Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Koninie
[awatar]
Konin ANS
Rodzaj: Uczelnie państwowe
Telefon: (63) 249-71-80
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin
E-mail: biblioteka@konin.edu.pl

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia, Czytelnia Komputerowa, Czytelnia Naukowa
ul. Wyszyńskiego 3 C
tel. (63) 249-71-80
poniedziałek - piątek 8.00-15.00
sobota: wg odrębnego harmonogramu

Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie istnieje od powołania uczelni w 1998 r., ale jej historia jest znacznie starsza. Biblioteka powstała bowiem na bazie księgozbioru bibliotek Liceum Pedagogicznego, Kolegium Nauc­zyci­elsk­iego­ oraz Nauc­zyci­elsk­iego­ Kolegium Języków Obcych. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 70 tys. woluminów i na bieżąco uzupełniany jest zgodnie z nowymi kierunkami kształcenia.
Oprócz księgozbioru tradycyjnego osoby zapisane do biblioteki mają możliwość korzystania z baz naukowych na stanowiskach komputerowych rozmieszczonych w Bibliotece ANS w Koninie oraz z komputerów domowych.

Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    Konin ANS
    To dość nietypowa pozycja, bowiem stanowi uzupełnienie luki w wiedzy historyczno-literackiej, dotyczącej znajomości kultury iberyjskiej w Polsce po II wojnie światowej. „Zakres chronologiczny, obejmujący okres Polski Ludowej, został celowo i świadomie zakreślony, gdyż w dziejach najnowszych Polski lata 1945-1989 char­akte­ryzo­wały­ się ideologiczną i polityczną indoktrynacją we wszystkie treści kulturowe, w tym i oczywiście w komunikację symboliczną państwa ze społeczeństwem poprzez politykę kulturalną władz Polski Ludowej” fragm. Wstępu. Autorka zadała sobie nie tylko trud ustalenia bibliografii literatury Ameryki Łacińskiej w przekładach polskich, ale postarała się odpowiedzieć na pytanie, jakie było miejsce tej literatury w polskiej kulturze literackiej w dobie PRL, a więc „w okresie, w którym czytelnictwo nie musiało jeszcze ustępować miejsca wizualnym przekazom medialnym i znacząco kształtowało postawy ideowe i wybory życiowe Polaków”.
  • [awatar]
    Konin ANS
    Publikacje zawierają skróty najbardziej wartościowych prac dyplomowych absolwentów wszystkich specjalności, obronionych w latach 2002-2007. Teksty zawarte w tych zeszytach stanowią rodzaj wzorca dla prac dyplomowych studentów następnych roczników.
  • [awatar]
    Konin ANS
    Przewodnik „Путешествие по Польше” został napisany z myślą o cudzoziemcach władających biegle językiem rosyjskim, przede wszystkim zaś dla Rosjan, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz kraj. Prezentuje nasze dziedzictwo i dobra – architekturę, krajobraz, jak również ślady historii i kultury rosyjskiej w Polsce – w unikatowy sposób. Z założenia jest dla turysty wyłącznie „drogowskazem”, nie opisuje szczegółowo danych miejsc czy zabytków. Przewodnik „Путешествие по Польше” ma na celu zachęcenie naszych wschodnich sąsiadów do nawiązania bliższych kontaktów z Polską, do poznawania naszego kraju lepiej oraz do wypoczynku w Polsce. /od autora/
  • [awatar]
    Konin ANS
    Publikacja zawiera opis historii powstania PWSZ w Koninie oraz jej rozwoju w latach 1998-2007, dane statystyczne o liczbie kandydatów na studia w PWSZ w Koninie, studentów oraz absolwentów uczelni i ich późniejszym wejściu na rynek pracy. Jest również doskonałym źródłem informacji na temat działalności poszczególnych instytutów, biblioteki, wydawnictwa oraz współpracy uczelni z zagranicznymi uczelniami partnerskimi.
  • [awatar]
    Konin ANS
    Uwarunkowania aktywności turystycznej i rekreacyjnej mieszkańców wsi Wielkopolski • Autorka tego opracowania nie tylko zbadała aktywność rekreacyjną i turystyczną wielkopolan mieszkających na wsi, ale też opisała walory przyrodniczo-geograficzne, antropogeniczne oraz infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną w wielkopolskich gminach. Na koniec oceniła stan tych aktywności, jak też czynniki je determinujące (społeczno-demograficzne, ekonomiczne, przyrodniczo-przestrzenne i in.) i przedstawiła programowo-organizacyjne propozycje zmian.
W trakcie czytania
  • Ewaluacja i innowacje w edukacji
    Grzesiak, Jan
malgos0poczta.onet.eu
michalak.mn
sarnitta
milena_antecka
paula-malesza
justyna.hyza
skrzydlata
przemyslaw.przybyslawski
anna.szalczyk
sylwiawawrzyniak2
dareczkar.2012
axsoon
Boga_d
karolina260192
sandra.wisniew
aaaurelia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo