Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Koninie
[awatar]
Konin ANS
Rodzaj: Uczelnie państwowe
Telefon: (63) 249-71-80
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin
E-mail: biblioteka@konin.edu.pl

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia, Czytelnia Komputerowa, Czytelnia Naukowa
ul. Wyszyńskiego 3 C
tel. (63) 249-71-80
poniedziałek - piątek 8.00-15.00
sobota: wg odrębnego harmonogramu

Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie istnieje od powołania uczelni w 1998 r., ale jej historia jest znacznie starsza. Biblioteka powstała bowiem na bazie księgozbioru bibliotek Liceum Pedagogicznego, Kolegium Nauc­zyci­elsk­iego­ oraz Nauc­zyci­elsk­iego­ Kolegium Języków Obcych. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 70 tys. woluminów i na bieżąco uzupełniany jest zgodnie z nowymi kierunkami kształcenia.
Oprócz księgozbioru tradycyjnego osoby zapisane do biblioteki mają możliwość korzystania z baz naukowych na stanowiskach komputerowych rozmieszczonych w Bibliotece ANS w Koninie oraz z komputerów domowych.

Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    Konin ANS
    Szkoła Podstawowa w Licheniu Starym jest jedną tysięcy małych wiejskich szkół. Nie ma wielu nauczycieli, wielu absolwentów. Nie ma nawet jednego byłego ucznia, który jest znany na całym świecie lub w Polsce. Ale to nasza szkoła, która w naszej pamięci będzie miała szczególne miejsce – pisze we Wstępie autorka. Świetnie ją rozumiemy, bowiem podobnie jak ona, każdy z nas ma szczególne miejsce w sercu dla „swojej” szkoły. Książka Arlety Radomskiej zawiera barwne, często zabawne wspomnienia nauczycieli, uczniów, księży i mieszkańców Lichenia. Towarzyszą im stare i nowe zdjęcia, będące historią nie tylko szkoły, ale i całej wsi. Na końcu zaś znajdują się wykazy wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły.
  • [awatar]
    Konin ANS
    Monografia uzupełnia i pogłębia wiedzę o kulturze fizycznej na Ziemi Kaliskiej. Podstawą źródłową są archiwalia. Autor badaniami objął archiwa centralne i regionalne, składnice akt urzędów państwowych, organizacji społecznych, klubów. Wykorzystał relacje ustne i sprawozdania z działalności, udostępnione przez działaczy sportowych, trenerów, instruktorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego; uzupełnił kwerendą publikacji prasowych. Choć praca zawiera cezurę czasową, znajdziemy w niej wiadomości o tradycjach i rozwoju kultury fizycznej na tym terenie od średniowiecza. Zawiera wiele szczegółowych informacji, które dla zwykłego poszukiwacza wiedzy na ten temat byłyby niezwykle trudne i czasochłonne.
  • [awatar]
    Konin ANS
    „Praca zbiorowa pod redakcją naukową Anny Grzegorczyk poświęcona jest niełatwym problemom, jakie wynikają z potrzeby animacji oraz reanimacji emocjonalnych więzi w relacji człowiek-człowiek. … Książka adresowana jest przede wszystkim do osób, które profesjonalnie, świadomie i odpowiedzialnie chcą się zajmować niesieniem pomocy potrzebującym. Nie należy zapominać, że jest to opracowanie naukowe, o charakterze, jeśli nie podręcznikowym, to na pewno uzupełniającym i porządkującym relacje między spontanicznym „czynieniem dobra” a filozoficznym i teoretycznym uzasadnieniem takiej potrzeby”. /prof. dr hab. Ewa Kosowska, fragment recenzji wydawniczej/
  • [awatar]
    Konin ANS
    Żebractwo we współczesnej Polsce jako kwestia społeczna, wyd. 2 uzupełnione i rozszerzone • „Proceder żebractwa nie jest czymś, co pojawiło się nagle. Istniał zawsze tam, gdzie były choroby i doskwierało ubóstwo. Na przestrzeni wieków zmieniały się techniki i natężenie żebractwa, ale pewne cechy pomimo upływu czasu pozostały bez zmian. Bez względu na to, do jakich źródeł historycznych sięgniemy, okazuje się, że żebractwo już wówczas było czymś zorganizowanym, stylem życia, rzemiosłem. Istniały prawa wynikające z niepisanego kodeksu, tzw. statuty żebracze, które określały granice uprawiania rzemiosła, jego naukę, wygląd zewnętrzny, metody uprawiania, organizację wewnętrzną i obyczaje”. /fragment książki/ • W drugim już wydaniu książki Kazimiery Król znajdujemy poszerzoną wiedzę na temat współczesnego polskiego żebractwa. Ilustruje je bogaty wybór zdjęć tzw. figur żebraczych.
  • [awatar]
    Konin ANS
    „Przedstawiona prezentacja zagadnień makr­oeko­nomi­czny­ch jest przeznaczona do wykorzystywania na zawodowych studiach ekonomicznych. To celowe ukierunkowanie prezentowanego zbioru wiedzy makr­oeko­nomi­czne­j znajduje odzw­ierc­iedl­enie­ w tym, że obejmuje wszystkie obowiązujące treści programowe makroekonomii – jednego z podstawowych przedmiotów na ekonomicznych studiach licencjackich. W tym sensie jest to opracowanie pełne, wyczerpujące niezbędne minimum”. /od autora/
W trakcie czytania
  • Ewaluacja i innowacje w edukacji
    Grzesiak, Jan
malgos0poczta.onet.eu
michalak.mn
sarnitta
milena_antecka
paula-malesza
justyna.hyza
skrzydlata
przemyslaw.przybyslawski
anna.szalczyk
sylwiawawrzyniak2
dareczkar.2012
axsoon
Boga_d
karolina260192
sandra.wisniew
aaaurelia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo