Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Koninie
[awatar]
Konin ANS
Rodzaj: Uczelnie państwowe
Telefon: (63) 249-71-80
Województwo: wielkopolskie
Adres: ul. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin
E-mail: biblioteka@konin.edu.pl

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia, Czytelnia Komputerowa, Czytelnia Naukowa
ul. Wyszyńskiego 3 C
tel. (63) 249-71-80
poniedziałek - piątek 8.00-15.00
sobota: wg odrębnego harmonogramu

Biblioteka im. prof. Mariana Walczaka ANS w Koninie istnieje od powołania uczelni w 1998 r., ale jej historia jest znacznie starsza. Biblioteka powstała bowiem na bazie księgozbioru bibliotek Liceum Pedagogicznego, Kolegium Nauc­zyci­elsk­iego­ oraz Nauc­zyci­elsk­iego­ Kolegium Języków Obcych. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 70 tys. woluminów i na bieżąco uzupełniany jest zgodnie z nowymi kierunkami kształcenia.
Oprócz księgozbioru tradycyjnego osoby zapisane do biblioteki mają możliwość korzystania z baz naukowych na stanowiskach komputerowych rozmieszczonych w Bibliotece ANS w Koninie oraz z komputerów domowych.

Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    Konin ANS
    Ruch, który jako atrybut życia, warunkuje ciągłe dostosowanie się organizmu do zmian środowiska naturalnego, decydował nie tylko o przetrwaniu pojedynczego człowieka, ale także gatunku ludzkiego. Wzrastający poziom rozwoju cywilizacyjnego w znacznym stopniu ograniczył aktywność ruchową człowieka …. • Zachowania ruchowe człowieka są w dużej mierze odzwierciedleniem jego możliwości dostosowania się do otoczenia, jednak zmniejszeniu uległy wymagania ze strony środowiska (Słowińska 2000). … • Do najważniejszych czynników różniących aktywność ruchową populacji polskiej zalicza się: płeć, wiek, miejsce zamieszkania i wykształcenie. … • Wyniki przeprowadzonych badań potwierdzają duże znaczenie dla przebiegu i tempa wzrastania dzieci i młodzieży czynników społeczno-ekonomicznych. Odpowiedzialne są one zarówno za różnice międzyśrodowiskowe – miasto-wieś – jak i wewnątrz tych środowisk (Bielicki i wsp. 1997). … • Dzieci wiejskie prezentują niższy poziom rozwoju morfologicznego i dojrzałości płciowej niż ich rówieśnicy z miast, a dystans wieś – miasto ulega zwiększeniu, gdy brana jest do porównań populacja wielkomiejska. • Z przedstawionych rozważań na temat poziomu i struktury sprawności w środowisku wiejskim, miejskim, uprzemysłowionym i innych nasuwa się wniosek, że każda populacja w swoisty sposób dostosowuje się do określonych potrzeb życia w konkretnych warunkach środowiska. Te specyficzne właściwości i umiejętności pozwalają w tym środowisku istnieć i być skutecznym, czyli i sprawnym. … • - fragm. wstępu
  • [awatar]
    Konin ANS
    „Jednym z wielkich pytań psychologii jest pytanie o znaczenie traumatycznych doświadczeń dla rozwoju osobowości. I chociaż racjonalne wydaje się uchylenie się od zbyt kategorycznych sądów w tej kwestii, to stanowiska teoretyków i praktyków są tu od dawna dość wyraźnie podzielone. Po jednej stronie znajdą się poglądy, przypisujące tym doświadczeniom, a szczególnie wczesnym doświadczeniom dziecka, kluczowe znaczenie dla jego późniejszego rozwoju, a po drugiej zwolenników przyznania wiodącej roli aktualnym i sytuacyjnym wyznacznikom funkcjonowania” – fragm. Wprowadzenia.
  • [awatar]
    Konin ANS
    Skrypt zawiera syntetyczne opracowania całości zagadnień prawa podatkowego obowiązującego w Polsce, podparte ogólnym rysem historycznym i naukowym. Scha­rakt­eryz­owan­o podstawowe obowiązki prawno-podatkowe osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, reguły i zasady postępowania podatkowego i kontrolnego. Wymieniono organy podatkowe i omówiono zasady i procedury ich postępowania oraz powinności względem podatników. Zinterpretowano obowiązujące ustawy podatkowe oraz przedstawiono sposób i terminy płatności zobowiązań z nich wynikających a także uregulowania sankcyjne (fragm. Wstępu).
  • [awatar]
    Konin ANS
    Monografia składa się z 19 artykułów. Ich problematyka dotyczy zagadnień treningu sportowego, różnych form aktywności fizycznej, podejmowanej dla zdrowia, oraz historii kultury fizycznej. • W większości przypadków jest to kontynuacja tematów prezentowanych wcześniej i odzwierciedlających rozmaite wątki prac badawczych, realizowanych przez autorów w drodze do osiągania kolejnych szczebli rozwoju naukowego i doskonalenia własnego warsztatu dydaktycznego.
  • [awatar]
    Konin ANS
    Zbiór artykułów naukowych pracowników dydaktycznych Instytutu Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie. Zeszyt poświęcony jest prezentacji podstawowej wiedzy i własnych doświadczeń autorów w zakresie form profesjonalnej pomocy inst­ytuc­jona­lnej­ i poza­inst­ytuc­jona­lnej
W trakcie czytania
  • Ewaluacja i innowacje w edukacji
    Grzesiak, Jan
malgos0poczta.onet.eu
michalak.mn
sarnitta
milena_antecka
paula-malesza
justyna.hyza
skrzydlata
przemyslaw.przybyslawski
anna.szalczyk
sylwiawawrzyniak2
dareczkar.2012
axsoon
Boga_d
karolina260192
sandra.wisniew
aaaurelia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo