Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Bralinie
[awatar]
Bralin BP
8 488
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 78 11 232
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 3
63-640 Bralin
E-mail: biblioteka@bralin.pl

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Magiczna chwila
    Hannah, Kristin
    Ocena: 4.4, głosów: 18
  • Królewski skarb
    Dubois, Jacek
    Brak ocen
  • Jazda na rydwanie
    Hardy, Julian
    Brak ocen
  • Bez powrotu
    Gray, Lisa
    Ocena: 4.3, głosów: 3
  • Co się dzieje z pogodą?
    Ertimo, Laura
    Ocena: 2.0, głosów: 1
1 2 3 4

IMG_3061.jpg Za nami kolejny dzień z projektem „Wędrujemy, czyli nasze stopy” – dzień integracji i inspirującej wymiany wiedzy. W piątek, 11 maja br. wybraliśmy się na małą wędrówkę ulicami Bralina w celu przygotowania trasy do gry wiejskiej terenowej. Naszym przewodnikiem był pan Jacek Kuropka, który przybliżył nam historię Bralina. Następnie dotarliśmy do kościoła Na Pólku, gdzie zapoznani zostaliśmy z jego historią i legendami. Miejsce, które jeszcze odwiedziliśmy, to kościół poewangelicki pw. św. Jana Ewangelisty, który został wybudowany w latach 1866 -1867 na miejscu dawnej szkoły ewangelickiej. Tradycja ewangelickiej parafii w Bralinie sięga czasów reformacji, która na ziemi sycowskiej pojawiła się za sprawą Joachima von Maltzan, pana stanowego w latach 1529-1556. Na koniec naszej wędrówki wybraliśmy się jeszcze na cmentarz ewangelicko-augsburski, który został założony w 1886 r. Dokoła cmentarza widać pozostawione zabytkowe słupy ceglane – takie same, jakie stoją wokół ewangelickiego kościoła. Na cmentarzu stoją nie tylko zabytkowe pomniki grobowe, ale także stare drzewa, być może kwalifikujące się do uznania za pomniki przyrody. W 2011 roku miejsce spoczynku zostało uporządkowane przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Bralińskiej, a w latach kolejnych prace porządkowe były przez nich kontynuowane. Przygotowywanie gry wiejskiej było niepowtarzalną okazją do wymiany pomysłów. Uświadomiło nam też, że jesteśmy częścią społeczności, która powinna się angażować w życie swojej „Małej Ojczyzny”. Zwieńczeniem naszej wędrówki było spotkanie przy ognisku z kiełbaskami oraz zabawy rekreacyjno-ruchowe, w trakcie których świetnie się bawiliśmy.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

IMG_3061.jpg IMG_3061
jpg, 277 KiB, 900x600
IMG_3089.jpg IMG_3089
jpg, 224 KiB, 900x600
IMG_3095.jpg IMG_3095
jpg, 259 KiB, 900x600
IMG_3210.jpg IMG_3210
jpg, 235 KiB, 900x600
IMG_3061.jpg IMG_3061
jpg, 26 KiB, 200x133
Komentarze (0)

rsz_100lat_flaga_2018.jpg Do konkursu specjalnego pt. „100-lecie odzyskania niepodległości” aplikowało o dofinansowanie 106 projektów z całej Polski. W gronie 30 laureatów znalazła się Biblioteka Publiczna w Bralinie, której przyznano dotację w kwoce 8.500 zł.

Konkurs został ogłoszony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Programu Równać Szanse Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w związku z przypadającym w 2018 roku stuleciem odzyskania niepodległości. Jego celem jest wsparcie projektów, w których młodzi ludzie będą mogli uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadzić działania istotne dla ich rówieśników i lokalnej społeczności. Organizatorzy chcą, by realizowane projekty rozwijały wśród młodych ludzi postawy obywatelskie związane z gotowością do angażowania się w działania na rzecz wspólnego dobra oraz poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa.

W konkursie mogły wziąć udział lokalne organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki, które wcześniej otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie Równać Szanse. Zgłaszane projekty obejmowały szeroką paletę działań, np. kampanie społeczne, konkursy, gry terenowe, rajdy, festyny, wystawy, koncerty, spektakle, spotkania publiczne, etc.

Projekt złożony przez Bibliotekę pn. Latająca Galeria SZATNIA dzięki otrzymanej dotacji w okresie od 1 czerwca do 30 listopada aktywnie włączy na sportowo młodzież w obchody święta niepodległości z uwzględnieniem ich zainteresowań i pasji, a także potrzeb lokalnego środowiska.

rsz_100lat_flaga_2018.jpg rsz_100lat_flaga_2018
jpg, 17 KiB, 200x124
Komentarze (0)

Wrocław.jpg W dniach 06-07 kwietnia br. grupa młodzieży z projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy” wyjechała do Wrocławia, głównie po to, aby uczestniczyć w Wrocławskim Festiwalu Podróżniczym „Równoleżnik Zero”. W tym roku kontynentem przewodnim była Afryka.
W piątek rano (6 kwietnia br.) wyruszyliśmy z dobrymi humorami, ponieważ zapowiadały się cudne dwa dni. Po zakwaterowaniu się w schronisku, rozpoczęliśmy wędrówkę po Wrocławiu, aby przejść grę miejską z instrukcjami wręczonymi przez koordynatora projektu panią Małgorzatę Domagałę. Maszerowania było dużo, ale opłacało się. Gra była tak zaplanowana, abyśmy mogli zobaczyć jak najwięcej pięknych obiektów m.in. kościoły (Marii Magdaleny, Najświętszej Marii Panny, Najświętszego Imienia Jezus i wiele innych), Uniwersytet Wrocławski, pomnik św. Jana Nepomucena. Po przerwie obiadowej trafiliśmy na Wrocławski Festiwal Podróżniczy i wzięliśmy udział w prelekcji o Madagaskarze, czyli ciekawym kraju kojarzącym się z lemurami. Prelekcję prowadził podróżnik, Tomasz Owsiany. Kolejne wystąpienie było prowadzone przez Natalię Ptasińską oraz Wojtka Bolo Maleika. Ta dwójka opowiedziała nam o Durbanie. Następną i niestety ostatnią prelekcją tego dnia był wykład „Trapez afrykański, czyli Polonezem do Afryki”. Naszym rodzimym Polonezem w podróż wybrali się Piotr Hałaszkiewicz i Anita Pacholczyk. Po prelekcji podróż do schroniska oraz małe podsumowanie dnia.

Dzień drugi również zapowiadał się interesująco. Po opuszczeniu schroniska udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Filii nr 12. Biblioteka ta mieści się na pierwszym piętrze dworca PKP Wrocław Główny. Tam rozpoczęliśmy grę miejską w przestrzeni biblioteki pt „Hakuna Matata”. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, na których musieliśmy wykazać się zdolnościami plastycznymi, ponieważ zadaniem było wykonanie afrykańskich sandałów. Kolejnym punktem dnia był udział w dwóch prelekcjach na Festiwalu Podróżnika „Równoleżnik Zero”. Pierwsza pt. „Afryka Nowaka” prezentowana była przez Piotra Tomzę. Natomiast drugą przedstawił Robert Gondka, który opowiadał o wyprawach na najwyższe szczyty Afryki. Wszystkie prelekcje odbywały się w pięknej Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu Filii nr 58 – „Mediateka”.

Wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Wyjazdy, podróże… to coś, co chyba każdy lubi. Nie trzeba daleko jechać, aby dowiedzieć się czegoś mądrego. Trzeba po prostu w czymś zwykłym umieć zobaczyć coś niezwykłego. Jak to mawiał Moslih Eddin Saadi „Podróżnik, który nie potrafi obserwować, jest jak ptak pozbawiony skrzydeł”. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie i dziadkowi Natalii Przewdzięk za bezpieczny przejazd.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

                                                       autor:   Nasze Stopy
Wrocław.jpg Wrocław
jpg, 15 KiB, 200x150
Komentarze (0)
1
...
38 39 40 41 42 43 44
...
60
Placówki
Bralin BP
Rynek 3
63-640 Bralin

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
tensiorowska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo