Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
[awatar]
Olesno GBP
36 511
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 14 687 00 87
Województwo: małopolskie
Powiat: dąbrowski
Adres: ul. Leśna 11A
33-210 Olesno
E-mail: biblioteka@gbpolesno.pl

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-18.00
Sobota: 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Swoim użytkownikom oferuje bogaty księgozbiór, czytelnię komputerową i czasopism, kącik regionalny, kącik multimedialny wyposażony w filmy, gry multimedialne oraz audiobooki, a na najmłodszych czytelników czeka kolorowy kącik malucha. W bibliotece znajduje się nowoczesne, w pełni profesjonalne, kameralne kino działające w ramach sieci kin społ­eczn­ości­owyc­h Kino za Rogiem. Ponadto w budynku książnicy w Oleśnie można znaleźć kawiarnię Kultura Cafe, salę siłowni i fitness, stół do snookera, salę gier cichych, a także... kręgielnię Azyl Olesno wyposażoną w cztery pełnowymiarowe tory bowlingowe!

Biblioteka to nie tylko książki! Zobacz, co jeszcze mamy w zanadrzu :)😊

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Fałszywe tropy
    Wolwowicz, Katarzyna
    Ocena: 5.0, głosów: 2
  • Bohaterowie i zdrajcy
    Erban, Elżbieta Gizela
    Brak ocen
  • Himalaya
    Nerkowski, Wojciech
    Brak ocen
  • Cz. 6: 1632-1673 : Potop i ogień
    Nowak, Andrzej
    Brak ocen
  • Everest
    Nerkowski, Wojciech
    Ocena: 3.0, głosów: 2
1 2 3 4

Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie znane jest z tego, że aktywnie pracuje na rzecz środowiska lokalnego. Planując swoje działania, kieruje się w pierwszej kolejności potrzebami zgłaszanymi przez mieszkańców. Jednym z takich postulatów w ostatnim czasie była organizacja Pikniku Rodzinnego w Oleśnie, który oprócz integracji, aktywizacji oraz zago­spod­arow­ania­ wolnego czasu rodzinom, będzie wzbogacony o treści edukacyjne.
piknikss1.jpg
Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez społeczność, „Sami Swoi” podjęli się organizacji Pikniku Rodzinnego w Oleśnie. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie wspó­łfin­anso­wany­ był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wsparcie na realizację operacji uzyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia” w ramach LSR (Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność).

Piknik Rodzinny odbył się 12 maja 2018 roku przed siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Podczas uroczystego rozpoczęcia pikniku Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie Halina Dojka dokonała krótkiego podsumowania zrealizowanego projektu. Z kolei Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec pogratulowali organizatorom wspaniałej inicjatywy oraz życzyli zgromadzonym gościom doskonałej zabawy.

Program Pikniku Rodzinnego w Oleśnie obejmował wiele atrakcji dla całych rodzin:
- Interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Cisza” w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa. Przedstawienie poruszało problemy ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczność ograniczania ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania, utrzymanie porządku. Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie, spektakl zapewnił aktywny udział dzieci i umożliwił nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu.

  • występ kabaretowy pt. „To i owo w groszki” w wykonaniu członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie. Grupa „całkiem młodych wariatów” po raz kolejny udowodniła, że w każdym wieku można rozwijać swoje pasje, a życie na emeryturze może być piękne, barwne i pełne niespodzianek. Zabawne skecze, cięte dialogi, zjadliwe anegdoty, dystans do codziennych problemów i absurdów, a przede wszystkim wspaniała zabawa to właśnie to, co Sami Swoi potrafią najlepiej.

  • koncert Gwiazdy Wieczoru – Paweł Gołecki z zespołem. Char­akte­ryst­yczn­y, ciepły głos Pawła Gołeckiego, profesjonalni, niezwykle charyzmatyczni muzycy w zespole oraz energia i optymizm od nich promieniujące sprawiły, że publiczność nie była w stanie po prostu siedzieć i słuchać. Już pierwsze dźwięki porwały wiele osób do tańca, zabawy i wspólnego śpiewu. Prośbom o „bis” nie było końca, zaś Paweł Gołecki z zespołem obiecali, że na pewno niebawem wrócą do Olesna.

Ponadto przez cały czas trwania Pikniku na najmłodszych czekał bajecznie kolorowy dmuchany plac zabaw z zamkiem i zjeżdżalnią. Niezwykłym zain­tere­sowa­niem­ cieszyło się również stoisko oferujące dzieciom malowanie twarzy przez profesjonalną animatorkę.

piknikss1.jpg piknikss1
jpg, 109 KiB, 700x525
Komentarze (0)

24GKR.jpg

24GKR.jpg 24GKR
jpg, 191 KiB, 915x1500
Komentarze (0)

Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 20 kwietnia 2018 r. rozmawialiśmy o książce Anny Onichimowskiej pt. „Duch starej kamienicy”.
Duchy kojarzą się zwykle z czymś strasznym, czego należy unikać. Nieco inaczej jest z tytułowym duchem Maćkiem… Maciek ma 120 lat, wzrost dwulatka, nie lubi straszyć, łańcuchy obcierają mu pięty, a od wydawania przeraźliwych dźwięków boli go gardło. W związku z tym postanawia przestać straszyć i staje się opiekunem kamienicy i jej mieszkańców. Mieszka na strychu z wyjątkowo złośliwą, choć w gruncie rzeczy poczciwą sroką Wiesławą. Przyjaźni się z kotem Protem i sprawuje pieczę nad spokojem i porządkiem w całym budynku. Jego życie mija szczęśliwie i bez większych problemów. Jednak pewnego dnia w kamienicy pojawiają się mrówki, a Maciek bierze sobie za punkt honoru pozbycie się ich – w sposób całkowicie bezbolesny i humanitarny, bo przecież nie lubi nikogo straszyć ani krzywdzić! Zadanie nie jest jednak takie proste. I okazuje się, że nawet duchy potrafią się bać.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania w całkowitych ciemnościach mrożącej krew w żyłach opowieści. Strrrraszna historia była wstępem do dyskusji o książce, strachu i tym, co nas najbardziej przeraża. Rozmowa o książce doprowadziła nas do konkluzji, że każdy ma jakieś lęki i obawy. Strach jest nieodłącznym elementem naszego życia. Na szczęście z reguły możemy liczyć na wsparcie innych ludzi. Członkowie DKK w Oleśnie w każdej sytuacji mogą liczyć na siebie nawzajem oraz na swoją opiekunkę. Po tym, jak omówiliśmy książkę, zrobiliśmy sobie nietypowy test na zaufanie. Sprawdzian polegał na tym, że każdy z nas wcielał się w (niezbyt strasznego) ducha i przy wsparciu pozostałych Klubowiczów pokonywał tor przeszkód. Utrudnieniem było to, że trasę trzeba było przebyć z zawiązanymi oczami! Dzięki podpowiedziom kolegów i koleżanek każdy z nas bez trudu poradził sobie z zadaniem, co utwierdziło nas w przekonaniu, że naprawdę możemy sobie ufać i liczyć na siebie w każdej sytuacji.
duch2_t2.jpg
Kolejne spotkanie już 18 maja 2018r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce Holly Web pt. „Emilka Piórko i zaczarowane drzwi”.

duch2_t2.jpg duch2_t2
jpg, 35 KiB, 450x600
Komentarze (0)
1
...
31 32 33 34 35 36 37
...
82
Placówki
Olesno GBP
ul. Leśna 11A
33-210 Olesno

Poniedziałek: 8.00-16.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-18.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-18.00
Sobota: 8.00-16.00

0
Filia Ćwików
Ćwików 75B
33-264 Ćwików

Wtorek: 10.00-17.00
Czwartek: 09.00-15.00
Piątek: 10.00-17.00

0
Filia Zalipie
Zalipie 128 A
33-263 Zalipie

Wtorek: 09.00-17.00
Środa: 09.00-17.00
Piątek: 8.00-12.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Szczucin SCKiB
vittoria.genovese
justyna.starzec
jakub1
b.szado
kasialos11
kamandzia
aneta99541
wirginia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo