Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie
[awatar]
Lisków GBP
15 427
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7634116
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kaliski
Adres: Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków
E-mail: bibliotekapubliczna.liskow@wp.pl

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Jest miejscem dynamicznym oraz przyjaznym dla odbiorcy w każdym wieku. W fachowy, serdeczny sposób komunikujemy się z użytkownikami, poznajemy ich oczekiwania, rozszerzamy ofertę kulturalno-informacyjno-edukacyjną, aby służyła lokalnej społeczności, w rezultacie była polecana znajomym. Pamiętamy, że fundamentem biblioteki jest książka i staramy się o jak najbardziej atrakcyjny księgozbiór. Dbamy także o wygląd książek, aby podążał z duchem czasu i powszechną rozpoznawalność biblioteki przez logo i karty biblioteczne. Wirtualny wizerunek biblioteki tworzymy na stronach internetowych.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • 66 powodów do szczęścia
    Godlewska, Teresa
    Brak ocen
  • Mały miś chce siusiu
    Bator, Agnieszka
    Brak ocen
  • Jeden miesiąc na miłość. Cz. 1
    Gargaś, Gabriela
    Brak ocen
  • Tyrania postępu
    Chrostowski, Waldemar
    Brak ocen
  • Niewinne tarapaty
    Folwarska, Edyta
    Brak ocen
1 2 3 4

DSC01880.jpg
W 2020r. dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniósł 7.044,00zł oraz wkład własny ze środków Gminy Lisków również stanowił 7.044,00zł. Dodatkowo ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych biblioteka zakupiła 204 woluminy o tematyce profilaktycznej na kwotę 6000,00zł.

Łącznie Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie na zakup książek wydatkowała kwotę 22.525,00zł.
Zakupiono 522 tytuły dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: A. Grabowskiej, P. Huelle,M. Wikiewicz, l. Fabisińskiej, A.Chylińskiej, J. Bednarek, M.Strzałkowskiej, B. Gawryluk, R.Kosin, R. Dahl, R.Pisarskiego, J.Olech, M.Kordel, A.Krawczyk, M.M.Kuźmińskich, M.Wali, R.Mroza, K.Bondy, ks. J.Twardowskiego, K.Wojtyły, G. Musso, M.H. Clarka, E. Mendozy, C.Lackberg, C.Cusslera, Sempe G., B.Majewskiej, N.Sochy, K.Mirek, A.Przybyłek, R.J.Fiszer, G.Gargaś, J.Moyes, M.Szczygła, N.Sochy, W.Chmielarza, Ch.Link, E.Świętek, J.Olech, P.Gregory, D.Gąsiorowskiej, I.Gołębiowskiej, B.Pawlikowskiej, A.Maciąg.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie każdy miłośnik czytania znajdzie ciekawą książkę dla siebie a proponowana oferta z pewnością umili Państwa czas. Zapraszamy do swobodnego wypożyczania książek w godzinach otwarcia biblioteki, przy jednoczesnym zachowaniu wymogów reżimu sanitarnego.

DSC01880.jpg DSC01880
jpg, 152 KiB, 546x800
Komentarze (0)

f62fb9f643718753fc2397aa1c96.jpg
Autor serii komisków, pt. "Tytys, Romek i A'Tomek zmarł z 21 na 22 stycznia 2021r. Henryk Jerzy Chmielewski przeżył 97 lat, nazywano go Papcio Chmiel. W wywiazie telewizyjnym podkreślał, że zaczął rysować na zarobek, tak np. jak szewc. 22 października 1957roku czasopismo "Swiat Młodych" wydrukowało pierwszy numer komiksu. Seria odniosła niebywały sukces, do dzisiaj sprzedano 11 milonów egzemparzy. Rysowanie dla autora było treścią życia, niekiedy ważniejszą od najbliżej rodziny. Na jego twoórczości wychowywały się pokolenia. Komiksy często spełniały rolę edukacyjną, zgodnie z hasłem "bawiąc uczy, uczy bawi". Można w tym miejscu zadać pytanie czego uczyły treści komisku Papcio Chmiela?, mianowicie uczyły, że trzeba się przyjaźnić, szanować otaczającą przyrodę, być życzliwym dla rówieśników i wzajemnie sobie pomagać.

f62fb9f643718753fc2397aa1c96.jpg f62fb9f643718753fc2397aa1c96
jpg, 49 KiB, 509x400
Komentarze (0)

Przewodnik "Autor I Bohater" Dla Czytelników I Autorów
Szanowni Państwo,

w ramach projektu "Biblioteka źródłem inspiracji" Fundacja Nowoczesna Polska na koniec 2020 roku opublikowała interaktywny przewodnik dla czytających i piszących: polski.wolnelektury.pl. Zapraszamy do korzystania ze strony i do przekazywania informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Przygotowane materiały udostępnione są na Licencji Wolnej Sztuki 1.3., która pozwala na bezpłatne i swobodne wykorzystywanie treści oraz adaptowanie ich na własne potrzeby.

W życiu każdego humanisty, choć pewnie nie tylko, przynajmniej raz miała miejsce sytuacja, w której był bezsilny wobec tekstu literackiego. Nie zrozumiał książki lub wiersza. Zgubił się w gąszczu sytuacji fabularnych i postaci, które mają wpływ na postawę głównego bohatera. Okazało się, że jakaś powieść, opowiadanie czy nawet wiersz są dla niego zbyt trudne. Czytelnik był jak podróżnik bez mapy wskazującej drogę do zrozumienia. Dziś oddajemy w Wasze ręce taką mapę - przewodnik, który ma być właśnie takim drogowskazem, wielofunkcyjnym scyzorykiem, dzięki któremu uda się zrozumieć bohatera i podążać za nim do kresu drogi wyznaczonej przez ramy tekstu kultury.

W ramach projektu "Biblioteka źródłem inspiracji" stworzyliśmy interaktywny przewodnik "Autor i Bohater", który ma być był drogowskazem wyznaczającym pewien schemat postępowania twórczego, poprowadzi on czytelnika przez świat literatury, który, zdaniem autora (ale przede wszystkim zdaniem Josepha Campbella), jest w pewien sposób ustrukturowany. Podamy zatem przepis na pisanie, analogowy algorytm wykorzystujący nie sztuczną, ale własną inteligencję i kreatywność.

Pomysłodawcą i autorem przewodnika jest Maciej Dowgiel - doktor nauk humanistycznych w zakresie lite­ratu­rozn­awst­wa, specjalizacja filmoznawcza. Mówi o sobie: "Jestem wiecznym studentem — w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Ciągle się czegoś uczę, zdobywam wiedzę albo biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach lub studiach spec­jali­styc­znyc­h albo… od swoich uczniów, studentów i uczestników szkoleń. Projektuję różnego typu szkolenia dla różnych grup odbiorczych — począwszy od uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, przez maturzystów i studentów, po branżę biznesową, IT, a niekiedy nawet seniorów".

Wspólnie spędziliśmy wiele miesięcy przygotowując przewodnik, który z przyjemnością oddaliśmy w ręce czytelników i czytelniczek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze (0)
1
...
12 13 14 15 16 17 18
...
49
Placówki
Lisków GBP
Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
matysiak-martyna

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo