Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie
[awatar]
Lisków GBP
15 427
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7634116
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kaliski
Adres: Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków
E-mail: bibliotekapubliczna.liskow@wp.pl

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Jest miejscem dynamicznym oraz przyjaznym dla odbiorcy w każdym wieku. W fachowy, serdeczny sposób komunikujemy się z użytkownikami, poznajemy ich oczekiwania, rozszerzamy ofertę kulturalno-informacyjno-edukacyjną, aby służyła lokalnej społeczności, w rezultacie była polecana znajomym. Pamiętamy, że fundamentem biblioteki jest książka i staramy się o jak najbardziej atrakcyjny księgozbiór. Dbamy także o wygląd książek, aby podążał z duchem czasu i powszechną rozpoznawalność biblioteki przez logo i karty biblioteczne. Wirtualny wizerunek biblioteki tworzymy na stronach internetowych.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
Brak tylu nowości.
1 2 3 4

Pierwsze naukowe przedstawienie działalności majdanski.jpg abp.prof.dr. hab. Kazimierza Majdańskiego powiększyło księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie. Dla przypomnienia Kazimierz Majdański urodził się 1 marca 1916 r. w Małgowie, w parafii Lisków.Pochodził z wielodzietnej rodziny robotniczo-rolniczej / był najmłodszym z trzynaściorga dzieci Rozalii. i Józefa Majdańskich/. Dorastał w rodzinie głęboko wierzącej, którzy poświęcali dużo czasu zagadnieniom społecznym Polski. Arcybiskupowi prof. dr. hab. Kazimierzowi Majdańskiemu przyszło żyć i posługiwać w trudnych czasach, czasach wymagających ogromnej wiedzy, charakteru, wyobraźni i wiary. Dziełem jego życia był Instytut Wiedzy o Rodzinie w Łomiankach. Sprawie małżeństwa i rodziny służył , nie tylko w Polsce, ale także w Rzymie. Do jego zasług należą uznanie małżeństwa i rodziny za jedną z najważniejszych wartości w życiu społecznym i religijnym.Arcybiskup Majdański, drugi biskup Kościoła szczecińsko-kamieńskiego, zapisał piękną kartę w dziejach Szczecina i Pomorza Zachodniego. Posługiwanie na tych ziemiach odbywało się w czasach bardzo trudnych. Znacznikiem tego czasu były wydarzenia związane z Sierpniem'80 roku i stanem wojennym. Zatem posługiwanie księdza arcybiskupa szło w kierunku formowania struktur duchowości diecezji. W swoim posługiwaniu mocno akcentował kult eucharystyczny oraz duchowość maryjną. Maryja, jak często powtarzał prowadziła go przez całe życie. Jej opieki i św.Józefa doświadczył z więźniami w Dachau. Sprawy rodziny stały się szybko najbardziej widocznym zadaniem i jednocześnie osobistym charyzmatem pasterskim arcybiskupa Majdańskiego.Troska o rodziny żyjące na Pomorzu i w całej Polsce była wielkim i pier­wszo­plan­owym­ wyznacznikiem jego pracy.Ksiądz arcybiskup był człowiekiem o twardych zasadach. Służąc prawdzie, wiedział , że służy wolności osoby, wyzwoleniu człowieka, służy życiu. Niewątpliwie, pierwsze opracowanie działalności abp.prof.dr. hab. Kazimierza Majdańskiego jest świadectwem w dziejach Kościoła, jest też dumą dla Liskowian, bo to, nasz WIELKI PARAFIANIN.
oprac. Danuta Przybylska na podstawie:"Kazimierz Majdański. Obrońca życia i mąż stanu" pod red. Kazimierza Kozłowskiego i ks. Grzegorza Wejmana oraz kwartalnika społeczno - gospodarczego Liskowa, pt. „Liskowianin” numer 1-4 (styczeń-grudzień), 2008r.

majdanski.jpg majdanski
jpg, 51 KiB, 519x725
Komentarze (0)

2 IX 2015 r. IMG_4220.jpg pracownicy, pensjonariusze, opiekunowie z ZAZ „SWOBODA” oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. J. Pawła II w Liskowie wybrali się na piąty wyjazd integracyjno-kulturalny z cyklu: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” Tym razem odwiedziliśmy królewskie miasto nad Wisłą - Kraków. Poznaliśmy je za sprawą przewodnika, Pana Marcina Szymoniaka, który reklamuje się w Internecie pod adresem: „Szalony Przewodnik po Krakowie”. I co ciekawe, ten „szalony przewodnik” doprowadził nas królewską trasą do przepięknego zamku na Wawelu. Historyczną drogę rozpoczęliśmy od Barbakanu przez ul. Floriańską do Rynku Głównego, do gotyckiej Bazyliki Mariackiej. Z wyższej fasady kościoła wysłuchaliśmy granego co godzinę hejnału. Następnie przemieściliśmy się pod pomnik Adama Mickiewicza, gdzie zrobiliśmy pamiątkową fotografię. Przeszliśmy przez Sukiennice na ul. Grodzką w stronę najw­span­ials­zych­ renesansowych rezydencji królewskich w Europi - Wawelu. Gotycka katedra jest nekropolią polskich królów. Tutaj pochowano też niektórych bohaterów narodowych, m.in. T. Kościuszkę i marszałka J. Piłsudskiego. Miejsce to łączy się też z postacią papieża Jana Pawła II i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Naszą uwagę przykuł dzwon Zygmunta, który waży ok. 12 ton. Nie udało się nam wysłuchać jego brzmienia, bo bije tylko przy okazji wielkich uroczystości państwowych i religijnych, np. Wielkanocy. U stóp Wawelu, od strony Wisły znajduje Smocza Jama, przy której zrobiliśmy sobie, kolejne pamiątkowe zdjęcie. Za sprawą przewodnika dowiedzieliśmy się o wielu, wielu zabytkach i atrakcjach, malowniczo położonego w zakolu rzeki Wisły, Krakowa. Swój wyjazd zakończyliśmy obecnością na mszy św. do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Kościele Mariackim. Dnia 2 IX 2015 r. przeżyliśmy wspaniałą lekcję historii. Możliwość uczestnictwa w tym wyjeździe była szlachetnym darem wielu ludzi. Dziękujemy Wszystkim Wspó­łorg­aniz­ator­om.

                            Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie
IMG_4308.jpg IMG_4308
jpg, 4.4 MiB, 4272x2848
IMG_4272.jpg IMG_4272
jpg, 4.0 MiB, 4272x2848
IMG_4338.jpg IMG_4338
jpg, 5.5 MiB, 4272x2848
IMG_4220.jpg IMG_4220
jpg, 235 KiB, 793x600
Komentarze (0)

Gminna Biblioteka w Liskowie dziękuje Fundacji Orange za dotychczasową współpracę i liczy na dalszą!

Orange dla Bibliotek.jpg Orange dla Bibliotek
jpg, 2.0 MiB, 2452x3484
Komentarze (0)
1
...
41 42 43 44 45 46 47 48 49
Placówki
Lisków GBP
Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków

Pn- Wt 8.00-16.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
matysiak-martyna

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo