Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
[awatar]
Jaworzno MBP
174 532
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 32 751 91 92
Województwo: śląskie
Adres: ul. Rynek Główny 17
43-600 Jaworzno
E-mail: poczta@mbp.jaworzno.pl

www.biblioteka.jaw.pl

Biblioteka Główna

Biblioteka nieczynna z powodu remontu.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Ciała
    Ernaux, Annie
    Ocena: 2.0, głosów: 1
  • Ambulans jedzie na wieś
    Kozłowska, Aleksandra
    Brak ocen
  • Cz. 1: Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach
    Zych, Paweł
    Brak ocen
  • Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga
    Zych, Paweł
    Ocena: 5.0, głosów: 1
  • Bielma
    Śmielak, Michał
    Brak ocen
1 2 3 4

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób Twoja biblioteka może służyć lokalnej społeczności oraz wspierać aktywność obywatelką to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! W ramach realizacji projektu pt. Kompas kreatywnego bibliotekarza, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. Biblioteka – trzecie miejsce dla aktywności lokalnej.

• OPIS SZKOLENIA
Biblioteka publiczna może służyć społeczności lokalnej jako źródło wiedzy niezbędnej do podejmowania działań społecznych oraz być miejscem racjonalnej dyskusji w sprawach społecznych (w tym tych dotyczących integracji, łączenia - poprzez współdziałanie pokoleń, np. młodzież-seniorzy). W trakcie szkolenia biblioteka publiczna przedstawiona zostanie w roli „trzeciego miejsca” – czyli ważnej przestrzeni dla każdego człowieka, kolejno - po domu, pracy (czy szkole). Koncepcja ta dotyczy odpoczynku i dbałości o relacje z innymi ludźmi. Wzbogacona biblioteczna wersja mówi dodatkowo o szeroko pojętym rozwoju. Warsztat będzie miał na celu zainspirować bibliotekarzy, by podjęli się wysiłku kreowania przestrzeni bibliotecznych, jako miejsc sprzyjających interakcjom społecznym, aktywnemu, kreatywnemu odpoczynkowi, rozwojowi pasji, spotkaniom z ciekawymi ludźmi, wypoczynkowi w gronie osób o podobnych zain­tere­sowa­niac­h oraz miejsc sprzyjających aktywizacji na rzecz lokalnych społeczności. Dzięki szkoleniu uczestnicy dodatkowo posiądą wiedzę na temat wspierania aktywności obywatelskiej.

• TERMIN – 17 czerwca 2021 r.
• GODZINY - 9.00-14.00
• FORMA - Szkolenie online
• ZGŁOSZENIA - Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który po uzupełnieniu należy przesłać na adres abzowska@biblioteka.jaw.pl do 11 czerwca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.
• ZAŚWIADCZENIA. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o udziale w warsztatach wystawione przez Fundację Civis Polonus
• KTO PROWADZI SZKOLENIE?

dr Olga Napiontek – kierowniczka projektów adresowanych do bibliotek. Autorka szkoleń dla bibliotekarzy, trenerka i autorka materiałów edukacyjnych na temat młodzieży w bibliotekach. Pracuje z bibliotekarkami i bibliotekarzami, prowadząc szkolenia, których celem jest otwarcie bibliotek na młodych, sprawienie aby w bibliotekach publicznych była młodzież oraz aby oferta tych instytucji była stworzona w dialogu z młodymi i adekwatna do ich potrzeb i zainteresowań. Na co dzień wiceprezeska zarządu Fundacji Civis Polonus, obroniła doktorat z socjologii, dotyczący edukacji obywatelskiej w gimnazjach. Edukacją obywatelską zajmuje się na różne sposoby: jest autorką badań i artykułów z dziedziny edukacji obywatelskiej i dialogu obywatelskiego, trenerką projektującą i prowadzącą warsztaty dla nauczycieli, bibliotekarzy, urzędników i młodych ludzi (ponad 700 godzin szkoleniowych), twórczynią i kierowniczką projektów Fundacji Civis Polonus, umożliwiającym znaczące uczestnictwo obywatelskie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Najważniejszy z nich to Młodzieżowe Rady Dzielnic i Gmin, w ramach którego od 2004 roku wypracowujemy procedury konsultacji decyzji podejmowanych przez władze lokalne z młodzieżą. Tworzy projekty na rzecz lepszej edukacji obywatelskiej w szkołach, a szczególnie samorządności uczniowskiej. Edukację obywatelską dorosłych wzmacnia poprzez rozwijanie konsultacji i wspó­łdec­ydow­ania­ na poziomie lokalnym. Od kilku lat pracuje z bibliotekami publicznymi nad wzmacnianiem ich funkcji jako miejsc edukacji i zdobywania doświadczenia.
KKB-6.jpg

KKB-6.jpg KKB-6
jpg, 153 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań. Kreatywność zależna jest od osobistego nastawienia, jest aktywnością/umiejętnością, której może nauczyć się każdy i którą da się wyćwiczyć i ciągle rozwijać. Nie jest przy tym zależna od posiadanych zasobów – może więc się przydać dużym i małym bibliotekom. Co tak naprawdę oznacza? W jakich obszarach się wyzwala? Jak ją w sobie obudzić i rozwinąć z korzyścią dla siebie samego i czytelników? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas bezpłatnego szkolenia pt. Design Thinking czyli bibliotekarz kreatywny w działaniu. Wydarzenie zrealizujemy w ramach projektu „Kompas kreatywnego Bibliotekarza”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• OPIS SZKOLENIA
Podczas warsztatu zostanie zaprezentowana metoda design thinking, która umożliwia tworzenie nowych usług i produktów w oparciu o potrzeby użytkowników. Konkretny scenariusz pracy jest tak skonstruowany, aby pobudzać kreatywność i wykorzystywać najlepsze i najbardziej trafione pomysły w praktyce. Uczestnicy poznają założenia metody myślenia projektowego oraz poszczególne etapy pracy nad projektem. Zostaną przedstawione narzędzia przydatne podczas tworzenia nowych usług bibliotecznych metodą design thinking, na każdym etapie - ujęta zostanie specyfika instytucji oraz potrzeby społeczności skupionej wokół biblioteki.
• TERMIN - 23 czerwca 2021 r.
• GODZINY - 8.00-14.00
• FORMA - Szkolenie online
• ZGŁOSZENIA - Formularz zgłoszenia należy przesłać na adres abzowska@biblioteka.jaw.pl do 17 czerwca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.
• KTO PROWADZI SZKOLENIE?
Paulina Milewska - specjalistka ds. promocji, animatorka czytelnictwa, bibliotekarka. Autorka licznych artykułów (ponad 50 tekstów fachowych i naukowych), prelegentka na ponad 30 konferencjach ogólnopolskich, organizatorka wydarzeń i trenerka prowadząca warsztaty dla pracowników bibliotek różnego typu. Obecnie pracuje w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym UM w Łodzi jako spec. ds. marketingu oraz w organizacji pozarządowej – członkini zarządu Fundacji Fenomen, koordynatorka projektów z zakresu kultury. Pomysłodawczyni i realizatorka kampanii Odjazdowy Bibliotekarz (od 2010 r.), Fenomenalna Biblioteka (od 2016 r.). Od 2020 r. członkini Stowarzyszenia Labib. Realizatorka autorskiego projektu "PRomocja w bibliotece – podejmij wyzwanie", stypendystka MKiDN na rok 2020 r. Prowadzi facebookową grupę dla bibliotekarzy zajmujących się marketingiem "PRomocja w bibliotece". KKB-7.jpg

KKB-7.jpg KKB-7
jpg, 148 KiB, 724x1024
Komentarze (0)

Skuteczna komunikacja biblioteki w mediach społ­eczn­ości­owyc­h. Szkolenie online dla bibliotekarzy

Każda epoka ma swoją specyfikę – nasza zdominowana jest przez różnego rodzaju media. Ich potencjały komunikacyjne to ważne kanału kontaktu z czytelnikiem. Idąc z duchem czasu bibliotekarze powinni znać zasady zarządzania mediami społ­eczn­ości­owym­i, aby skutecznie przyciągać publiczność czytelniczą oraz by budować zaangażowanie odbiorców, przyczyniając się tym samym do rozwoju czytelnictwa. Serdecznie zachęcamy do udziału w dwóch bezpłatnych szkoleniach poświęconych obecności biblioteki w social mediach, które przeprowadzimy w ramach realizacji bibliotecznego projektu pn. Kompas kreatywnego bibliotekarza, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

OPIS SZKOLENIA

W trakcie szkolenia prowadząca omówi różnicę miedzy potrzebami organizatorów a potrzebami odbiorców wydarzeń online, przeprowadzona zostanie diagnoza kanałów i sposobów docierania z informacjami do uczestników imprez. Ponadto dowiemy się jak prowadzić profil na Facebooku, poznamy przykłady angażujących treści i akcji, przy szczególnym zwróceniu uwagi na analizę zachowań użytkowników i zasięgów. Szkolenie będzie również dotyczyć Instagrama. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto mieć tam profil, zgłębimy jego specyfikę, publiczność, działania instytucji, język i obrazy jakimi opowiadamy naszą historię. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób używać hasztagów, poznają aplikację TikTok - jej funkcję oraz grupę docelową, którą można tam znaleźć. Omówione zostaną narzędzia pomocne w pracy social media managera: monitoring mediów społ­eczn­ości­owyc­h, bezpłatne aplikacje do tworzenia grafik, gifów, memów, animacji, prezentacji, bezpłatne bazy zdjęć i grafik wektorowych, domena publiczna – jako świetne źródło i inspiracja projektowa.

TERMIN – 14 i 18 czerwca 2021 r.

GODZINY - 9.00-12.00

FORMA - Szkolenie online

ZGŁOSZENIA - Karty zgłoszeń (14 czerwiec) (18 czerwiec) należy przesłać na adres abzowska@biblioteka.jaw.pl do 1 czerwca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.

KTO PROWADZI SZKOLENIE?

Marta Bańka, kierownik działu komunikacji w Instytucie Kultury Miejskiej. Zajmuje się kontaktami z prze­dsta­wici­elam­i mediów i komunikacją działań instytucji. Wspó­łorg­aniz­ator­ka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”. Absolwentka psychologii organizacji, zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe „Content marketing, storytelling i webwriting” na WSB. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, kierowała międzynarodową komunikacją i marketingiem projektów Światowej Jamboree Skautowe 2023 i Europejskie Jamboree 2020.

Prowadziła szkolenia z zakresu komunikacji wydarzeń, promocji online oraz współpracy z mediami dla: Akademii Active Citizens (2017), programu Bardzo Młoda Kultura woj. pomorskie (2017 i 2018), Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych (2019, 2020), Obszaru Metr­opol­ital­nego­ Gdańsk-Sopot-Gdynia (2019), Radnych dzielnic Miasta Gdańska w ramach projektu ECS „Solidarność codziennie” (2019), Regionalnego Centrum Animacji i Kultury w Zielonej Górze (2020), Łodzkiego Domu Kultury (2020). 210601_kkb.jpg

210601_kkb.jpg 210601_kkb
jpg, 161 KiB, 724x1024
Komentarze (0)
1
...
24 25 26 27 28 29 30
...
51
Placówki
Jaworzno MBP
ul. Rynek Główny 17
43-600 Jaworzno

www.biblioteka.jaw.pl

Biblioteka Główna

Biblioteka nieczynna z powodu remontu.

0
Filia Bory
ul. Tetmajera 35
43-600 Jaworzno

Filia nieczynna z powodu remontu.

0
Filia Byczyna
ul. Korczyńskiego 12
43-607 Jaworzno

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek 10:00–18:00
środa 09:00-15.00
czwartek 11:00–18:00
piątek 08:00-15.00
sobota nieczynne

0
Filia Ciężkowice
ul. Wyzwolenia 4
43-600 Jaworzno

poniedziałek 11:00–18:00
wtorek 11:00–18:00
środa 09:00–15:00
czwartek 11:00–17:00
piątek 08:00–15:00
sobota nieczynne

0
Filia Dąbrowa Narodowa
ul. Strażacka 11
43-603 Jaworzno

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek 07:00–15:00
środa 09:00-15.00
czwartek 11:00–18:00
piątek 10:00-18.00
sobota nieczynne

0
Filia Długoszyn
ul. Dąbrowskiego 17
43-602 Jaworzno

poniedziałek 07:00–15:00
wtorek 10:00–18:00
środa 09:00-15.00
czwartek 11:00–18:00
piątek 10:00–18:00
sobota nieczynne

0
Filia Gigant
ul. Granitowa 5
43-600 Jaworzno

poniedziałek 10:00–17:00
wtorek 10:00–17:00
środa 09:00-15.00
czwartek 11:00–17:00
piątek 08:00-15.00
sobota nieczynne

0
Filia Jeleń
ul. Wiosny Ludów 1
43-608 Jaworzno

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek 10:00–18:00
środa 09:00-15.00
czwartek 11:00–18:00
piątek 08:00-16.00
sobota nieczynne

0
Filia Jeziorki
ul. Kasztanowa 33
43-600 Jaworzno

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek nieczynne
środa 09.00-15.00
czwartek 11:00–18:00
piątek nieczynne
sobota nieczynne

0
Filia Osiedle Stałe
ul. Łukasiewicza 1
43-603 Jaworzno

poniedziałek 08:00–18:00
wtorek 08:00–18:00
środa 09:00–18:00
czwartek 08:00–18:00
piątek 08:00–18:00
sobota nieczynne

0
Filia Podłęże 1
ul. Ławczana 12
43-600 Jaworzno

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek 10:00–18:00
środa 09:00–15:00
czwartek 10:00–18:00
piątek 07:00–15:00
sobota nieczynne

0
Filia Podłęże 2
ul. Brodzińskiego 27
43-600 Jaworzno

poniedziałek 10:00–18:00
wtorek 10:00–18:00
środa 09:00-15.00
czwartek 11:00–18:00
piątek 07:00-15.00
sobota nieczynne

0
Filia Podwale
ul. 11-go Listopada 1
43-606 Jaworzno

poniedziałek 10:15–18:15
wtorek 10:15–18:15
środa 9:00-15:00
czwartek 11:00–18:15
piątek 07:00-15:00
sobota nieczynne

0
Filia Szczakowa
ul. Jagiellońska 3
43-602 Jaworzno

poniedziałek 08:00–18:00
wtorek 08:00–18:00
środa 09:00–18:00
czwartek 08:00–18:00
piątek 08:00–18:00
sobota nieczynne

0
Filia Szpital
ul. Chełmońskiego 28
43-600 Jaworzno

poniedziałek nieczynne
wtorek 10:00–18:00
środa nieczynne
czwartek nieczynne
piątek 07:00-15:00
sobota nieczynne

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
martyna.szkaradek
edwiga
palianj
grzegorz.latala
monikakorcala
malgorzatapiszczek66
kdlugajczyk03
prucjac60
magdalena.g2904
colin
gabii.baran
Fyrah
krzysia-k1
mariusz.miler
Yen
azorp

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo