Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
[awatar]
Żory MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 43 44 584
Województwo: śląskie
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory
E-mail: mbp@mbpzory.pl

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach powstała 15. kwietnia 1946 r. Sieć biblioteczną stanowi obecnie Biblioteka Centralna i 7 filii.

Biblioteka udostępnia książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmowe, multimedialne, książki mówione oraz dokumenty życia społecznego. Czytelnicy mają do dyspozycji terminale do przeglądania baz danych o zbiorach oraz Bibliografii Regionalnej, a także stanowiska internetowe do pracy indywidualnej, wyposażone w programy użytkowe, drukarki i skanery, umożliwiające dostęp do baz danych takich jak.: Legalis, Wydawnictwa Podatkowe GOFIN, Przewodnik Bibliograficzny, Bibliografia Zawartości Czasopism, Bibliografia Zawartości Gazet i Tygodników. Młodszym użytkownikom Biblioteka oferuje stanowiska komputerowe wyposażone w gry edukacyjne i programy multimedialne oraz PlayStation 3. W Bibliotece skorzystać można również z usług kser­ogra­ficz­nych­ oraz "Przystanku Praca". Ponadto oferuje usługi: "Książka na telefon" i "Zapytaj Bibliotekarza".

Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną.

W ramach promocji organizuje: konkursy czytelnicze, wieczory literacko-muzyczne, spotkania autorskie, pogadanki, wycieczki, lekcje biblioteczne, dni otwarte, zajęcia plastyczne oraz wystawy.

W kalendarzu imprez bibliotecznych znajdują się: Ferie w Bibliotece, Wakacje w Bibliotece, Bajkowe Spotkania, Urodziny Calineczki Urodziny Książkowego Misia”, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Wiosenne Spotkania Literackie, Jesienne Spotkania z..., Noc z Andersenem. Biblioteka uczestniczy również w akcjach Bookcrossing i Wiosenna Zbiórka Książek.

W Bibliotece działają Kluby zrzeszające miłośników literatury i sztuki: Klub Miłośników Dobrej Książki, Klub Dyskusyjny w języku angielskim „Chatting with tea”, Klub Zaczarowanego Ołówka i Klub Moli Książkowych oraz Klub Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY.

Ekspozycja
Zbiory

Biblioteka nie posiada katalogów zintegrowanych z portalem.

Wieczór z pisarzem zorganizowano 26 lutego br. w Herbaciarni. Miłośnicy kryminałów dzięki atrakcyjnej prezentacji przygotowanej przez autora poznali kulisy powstawania i wydawania książek. Pisarz w błyskotliwy i humorystyczny sposób opowiadał o tym, jak to jest być pisarzem, wspominał także o tych najbardziej popularnych. Zaznaczał, że nie jest to życie celebrytów i gwiazd. Na spotkaniu padło wiele pytań o warsztat pisarski Pana Arnolda. Dowiedzieliśmy się, że nad książką pt. „33 dni prawdy” pracował pół roku, że okładki zawsze mają w sobie elementy, które uzupełniają treści książek i dlaczego akcje Jego kryminałów osadzone są w amerykańskich realiach.

Po spotkaniu można było zakupić książki i zdobyć autograf pisarza z dedykacją. Miłośników książek Thomasa Arnolda zapraszamy do biblioteki. „Anestezja”, „33 dni prawdy”, „Tetragon” tytuły te można wypożyczać we wszystkich placówkach bibliotecznych.

Więcej o autorze:
Thomas Arnold to pseudonim literacki Arnolda R. Płaczka, rocznik 1985, urodzonego w Rybniku. Autor skończył farmację na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i pracuje w swoim zawodzie. W 2013 r. zadebiutował thrillerem medycznym pt. „Anestezja”. Obecnie mieszka w Rydułtowach – małej miejscowości na Śląsku, a kiedy nie pisze, sam chętnie czyta książki sensacyjne, przygodowe, kryminały oraz thrillery. Do jego ulubionych autorów należą B. Haig, R. Ludlum, D. Brown, C. Cussler, H. Coben, M. Palmer, J. Patterson

Autor zachęca mieszkańców Żor do lektury swoich książek
www.youtube.com

Komentarze (0)

Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji wraz z zaproszonymi do nas uczniami poruszyliśmy problem bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Dowiedzieliśmy się czym są serwisy społecznościowe i jakie wiążą się z nimi zagrożenia. Wspólnie zastanawialiśmy się jakiego typu informacje możemy bezpiecznie udostępniać, a jakie powinny zostać poufne. Przy użyciu portalu Facebook sprawdziliśmy również w praktyce jak łatwo można uzyskać informacje o zupełnie obcych osobach. By lepiej chronić siebie dowiedzieliśmy się też w jaki sposób zabezpieczać swoje dane. Na koniec zaś stworzyliśmy w formie plastycznej idealny profil na serwisie społ­eczn­ości­owym­. Pamiętajmy, że lepszy Internet zależny od nas.

Komentarze (0)

4 lutego w Bibliotece Centralnej (os. Pawlikowskiego PU-13) odbędą się darmowe warsztaty makijażu z marką AVON. Zapraszamy na godz. 16.00. WSTĘP WOLNY.
Zaproś koleżanki i przyjdź do biblioteki. Na warsztatach poznasz techniki codziennego makijażu. Ponadto każda uczestniczka otrzyma upominek.

plakat avon.jpg plakat avon
jpg, 268 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
29
Placówki
Żory MBP
os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo