Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
[awatar]
Chełm PWSZ
27 881
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: 82 565 64 82
Województwo: lubelskie
Adres: ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
E-mail: biblioteka@pwsz.chelm.pl

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Bezpieczeństwo międzynarodowe
  Czaputowicz, Jacek
  Brak ocen
 • Makroekonomia dla zaawansowanych
  Romer, David
  Brak ocen
 • Wojna hybrydowa
  Donocik, Grzegorz
  Brak ocen
 • Instytucje i prawo Unii Europejskiej
  Barcz, Jan
  Brak ocen
 • Współczesny protokół dyplomatyczny savoir-vivre i ceremoniał w praktyce
  Bortnowski, Andrzej Wacław
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8
WYDARZENIE
2017-11-29
T12:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie 51.12984 23.48065 ul. Pocztowa 54 22-100 Chełm

holokaust1.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza dnia 29 listopada (środa) 2017 roku o godz. 12.00 na promocję książki Magdaleny Kawy pt. Narracje o Holokauście. Dyskurs naukowy a debata publiczna w Polsce.
Pani Magdalena Kawa jest doktorem nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Działa także w Stowarzyszeniu Dla Ziemi w którym zajmuje się edukacją i animacją międzykulturową. Jest współtwórczynią Fundacji Instytut Kultury Cyfrowej. Była autorką projektu Mapa (nie)pamięci (mapaniepamięci.pl) realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w projekcie „Światła w Ciemności – Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata realizowanym przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN" .
Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki przy ul. Pocztowej 54, wstęp wolny.

holokaust1.jpg holokaust1
jpg, 68 KiB, 592x800
Komentarze (0)

plakat K.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Król. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 16.10.2017 r. do 31.12.2017 r. w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Ewa Król, z domu Czaporowska – rysunkiem interesowała się od zawsze. Po maturze zamiast wymarzonej architektury skończyła fizykę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat uczyła fizyki w Zespole Szkół Budowlanych w Chełmie. Jednak artystyczny bakcyl dał o sobie znać i do swoich młodzieńczych pasji plastycznych powróciła w 2002 r. pracując pod kierunkiem Teresy Chomik-Kazarian. W chełmskiej Grupie „Pasja” odnalazła bratnie dusze, artystyczną atmosferę sprzyjającą intensywnej pracy oraz radość tworzenia.
O artystycznej drodze Ewy Król tak pisze malarka Renata Boguszewska:
„W swoich poszukiwaniach, najpierw rysunkowych, potem malarskich, Ewa porusza tematy bliskie. Chełmskie podwórka, swojskie kwiaty, zwierzęta, portrety najbliższych osób, wschodnie pejzaże. Jak to w poszukiwaniach bywa język barwy zmieniał się u Ewy wielokrotnie.(…)
Jej słabość do sztuki zatoczyła koło. Od delikatnych, lecz char­akte­ryst­yczn­ych rysunków pełnej nadziei nastolatki, do twórczości na nowo dysponującej swoim czasem kobiety, która może, a nawet musi rozwijać swój talent plastyczny.”
Ewa Król brała udział w licznych plenerach i wystawach poplenerowych: w Rejowcu, Sierpcu, w Uhrze, Kazimierzu Dolnym, Włodawie, Dubience, Grabowcu, Nałęczowie, Żółtańcach, Gostyninie, Sawinie, Łęcznej, Górze Kalwarii. Jej dorobek artystyczny to wystawy: 2010 – zbiorowa „Czarniecczycy”- Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie; indywidualne: 2004 – Zespół Szkół Budowlanych w Chełmie, 2005 – Galeria „Patio” Biblioteki Publicznej w Chełmie, 2005 – Galeria „Kamena”w Chełmie, 2006 – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, 2011 – Galeria „Pasja” w Chełmie, 2015 – GOK w Rejowcu. W tym roku wystawa nowych prac Ewy Król ponownie zagościła w murach Biblioteki PWSZ w Chełmie. Zapraszamy.

plakat K.jpg plakat K
jpg, 594 KiB, 2558x1935
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2017-6-9
T11:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie 51.12984 23.48065 ul. Pocztowa 54 22-100 Chełm

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza dnia 9 czerwca (piątek) 2017 roku o godz. 11.00 na promocję książki Andrzeja A. Wawryniuka pt. Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzec­zypo­spol­itej­ po traktacie ryskim. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa kopii dokumentów źródłowych wykorzystanych w publikacji.
Dr hab. Andrzej Antoni Wawryniuk, jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Stosunków Międ­zyna­rodo­wych­ Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz profesorem Katedry Krajoznawstwa i Stosunków Międ­zyna­rodo­wych­ Wsch­odni­oeur­opej­skiego Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku.Członek wielu towarzystw naukowych, w tym między innymi: Instytutu Polskiego Wsch­odni­oeur­opej­skiego Narodowego Uniwersytetu w Łucku,Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Jest członkiem rady naukowej „Krakowskiego Pisma Kresowego”. Publikuje w polskich, ukraińskich, mołdawskich, litewskich, niemieckich,rosyjskich, kanadyjskich, amerykańskich, rumuńskich
i połu­dnio­woaf­ryka­ńskich wydawnictwach naukowych.Specjalista w zakresie historii regionu nadbużańskiego, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952 oraz współpracy polsko-ukraińskiej. Ma w dorobku naukowym ponad 150 publikacji, w tym 30 monografii.

Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki przy ul. Pocztowej 54, wstęp wolny.

okładka.jpg

okładka.jpg okładka
jpg, 49 KiB, 389x587
Komentarze (0)
1
...
4 5 6 7 8 9 10 11 12
Placówki
Chełm PWSZ
ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

0
Czytelnia IN
ul. Wojsławicka 8b
22-110 Chełm

Godziny otwarcia Biblioteki dostępne na naszej stronie www:
biblioteka.pwsz.chelm.pl

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
paulina17-12
sylwus13elo
zanetamaksymiuk4
angelika.d

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo