Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy
[awatar]
Trzcinica GBP
18 766
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 33 22 083
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: ul. Szkolna 2 C
63-620 Trzcinica
E-mail: biblioteka@trzcinica.com.pl

poniedziałek: 8.00 - 17.00
wtorek: 8.00 - 17.00
środa: 8.00 - 16.00
czwartek: 9.00 - 17.00
piątek: 8.00 - 17.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
Brak tylu nowości.
1 2 3 4

Biogram Renaty Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, został zamieszczony w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan w ramach projektu realizowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z opiekunką Ewą Gaze.

W Cyfrowej Encyklopedii z terenu gminy Trzcinica zostały umieszczone również biogramy: Grzegorza Hadzika – Wójta Gminy Trzcinica, Bożeny Henczycy, byłej wójt Perzowa, obecnie Poseł na Sejm RP, Feliksa Linke – emerytowanego nauczyciela, Floriana Piaseckiego – emerytowanego dyrektora Zespołu Szkół w Laskach, Pawła Kaczmarka – członka Polskiego Związku Łowieckiego oraz trębacza 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz Edmunda Sroki i Jana Przybyły.

W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzyło zbiór multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy naszego województwa.
Projekt to wynik współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej oraz Konsorcjum: Fundacji eSzkoła i Biura Handlowego EuroConsult Zdzisław Lara.
Głównym celem projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” jest wdrożenie w wybranych szkołach podstawowych województwa programów rozwojowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Projekt trwał dwa lata. Podczas każdej edycji 20 uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych (w 4 pięcioosobowych zespołach) zajmował się odnalezieniem najciekawszych i najw­ybit­niej­szyc­h postaci danej gminy – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Uczniowie stworzyli na temat wybranej osoby autorski wpis multimedialny, poparty badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.
23 czerwca 2015 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu miała miejsce gala podsumowująca projekt „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Strona internetowa Cyfrowej Encyklopedii:

www.ency­klop­edia­wiel­kopolan.pl

Komentarze (0)

10 czerwca 2015 roku w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach odbyła się konferencja podsumowująca działalność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski” w okresie 2009-2015.

Konferencja rozpoczęła się występem zespołu karnetowego dzieci i młodzieży Stowarzyszenia „Nutka” działającego przy Szkole Podstawowej w Słupi pod Kępnem pod batutą Antoniego Janaszewskiego.
Kolejnym punktem programu była prezentacja podsumowująca działalność LGD pod kątem aktywizacji, organizacji imprez kulturalnych i rekreacyjnych oraz prze­prow­adzo­nych­ naborów – prezentację przedstawił Grzegorz Grzunka, Prezes Zarządu LGD. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Stowarzyszenia Renata Gość, która na wstępie podziękowała członkom LGD oraz pracownikom biura za sześć lat owocnej pracy. Następnie Przewodnicząca przedstawiła projekty zrealizowane przez beneficjentów w ramach PROW w latach 2009 – 2015 na terenie działania LGD Wrota Wielkopolski tj. „Odnowa i rozwój wsi”, „Małe Projekty”, „Tworzenie i rozwój mikr­oprz­edsi­ębio­rstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Po prezentacjach wręczone zostały podziękowania od Wicepremiera Janusza Piechocińskiego oraz Sekretarza Stanu Andżeliki Możdżanowskiej dla przedsiębiorców, członków stowarzyszenia LGD Wrota Wielkopolski za aktywność na rzecz społeczności lokalnej oraz wkład w budowanie i rozwój Wielkopolskiej Gospodarki. Następnie wręczono podziękowania od LGD Wrota Wielkopolski dla osób i instytucji wspó­łpra­cują­cych­ z Lokalną Grupą Działania w uznaniu za rozwój partnerstwa trójsektorowego oraz za działalność na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców powiatu kępińskiego.

Podczas konferencji wręczono również nagrodę w konkursie pt. „Maskotka Wrót Wielkopolski” zwycięski okazał się projekt pt. „Wrocik” autorstwa Darii Wierzby. Wyróżniono także Jolantę Lemiesz i Barbarę Gruszka.
Po krótkim występie Antoniego Janaszewskiego śpiewającego przyśpiewki pochodzące z obszaru LGD, głos zabrali zaproszeni goście tj. Marek Czaplicki z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego, oraz Waldemar Guba, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obaj Panowie w swoich prezentacjach przybliżyli tematy nowej i poprzedniej perspektywy finansowej PROW.

Bardzo miłym akcentem konferencji były podziękowania dla Lokalnej Grupy Działania „Wrota Wielkopolski” od sąsiadującej LGD z Ostrzeszowa, oraz dyplom dla LGD Wrota Wielkopolski od Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Bralinie za zasługi dla rozwoju organizacji i całej społeczności ludzi „Złotego Wieku”. Szczególne wyróżnienie z rąk Waldemara Guby otrzymał prezes Stowarzyszenia Grzegorz Grzunka, oznakę honorową w uznaniu zasług poniesionych na rzecz Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. Cała konferencja przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze i stanowiła piękne podsumowanie sześcioletniej pracy.
Warto dodać, że za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”, aktywnie z funduszy europejskich z terenu gminy Trzcinica korzystały: Gmina Trzcinica, Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy, Parafia Rzym­skok­atol­icka­ p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy.

Tekst: LGD Wrota Wielkopolski
Foto: Justyna Muszalska

LGD_2015_1.jpg LGD_2015_1
jpg, 32 KiB, 636x423
LGD_2015_2.jpg LGD_2015_2
jpg, 37 KiB, 693x461
Komentarze (0)

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek obchodzony jest corocznie 8 maja już od 20 lat. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.

Wydarzenie to początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.
Dzień ten jest okazją do przedstawienia zawodowych osiągnięć oraz dokonań grona bibl­iote­kars­kieg­o oraz czasem refleksji o tożsamości bibliotek i ich miejsca we współczesnym świecie.

Z tej okazji 5 maja 2015 roku wszyscy pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Barbarą Urbańską oraz emerytowanymi pracownikami:
Panią Cecylią Pilarską i Henryką Bednarą mieli przyjemność spotkać się z wójtem Gminy Trzcinica Panem Grzegorzem Hadzikiem, Panią sekretarz – Renatą Ciemny i skarbnikiem – Panem Grzegorzem Baraniakiem w Urzędzie Gminy w Trzcinicy.

Spotkanie rozpoczęło się życzeniami skierowanymi przez Wójta Gminy do pracowników biblioteki oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów. W dalszej kolejności swe podziękowania za pracę na rzecz biblioteki i życzenia złożyła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Pani Renata Gość a następnie pokrótce omówiła postępy w budowie nowej siedziby biblioteki, przedstawiła projekty oraz nowoczesne aranżacje wnętrz.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom na temat bibliotek, ich roli w naszej gminie, a także wymianom wspomnień, poglądów oraz wyzwań, przed którymi stoi biblioteka w najbliższym czasie.

dzien_bibliotekarza2015_1.jpg dzien_bibliotekarza2015_1
jpg, 40 KiB, 633x474
Komentarze (0)
1
...
48 49 50 51 52 53 54 55 56
Placówki
Trzcinica GBP
ul. Szkolna 2 C
63-620 Trzcinica

poniedziałek: 8.00 - 17.00
wtorek: 8.00 - 17.00
środa: 8.00 - 16.00
czwartek: 9.00 - 17.00
piątek: 8.00 - 17.00

0
Filia Biblioteczna w Laskach
Laski, ul. Kępińska 16
63-620 Trzcinica

poniedziałek: 9.00- 17.00
wtorek: 8.00- 16.00
środa: 7.30- 15.30
czwartek: 8.00- 16.00
piątek: 9.00- 17.00

0
Forum biblioteki
  • Promocja widokówki wydanej przez bibliotekę
    We wrześniu br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy ze zgromadzonych zbiorów fotografii wydała widokówkę: Kapliczkę św. Jana Nepomucena w Trzcinicy. Na widokówce zostały zamieszczone trzy fotografie kapliczki z rożnych okresów dziejowych. Fotografia pierwsza z 1939 r. przedstawia wygląd pierwszej kapliczki św. Jana Nepomucena, zniszczonej w czasie II wojny światowej przez Niemców. Figurę św. Jana okupanci wrzucili do rzeki (stawu). Druga fotografia z 1946 r. ilustruje odbudowaną kapliczka św. Jana Nepomucena. Po wojnie figurę świętego odnalazł Pan H. Ciesiółka i jako wotum wdzięczności za ocalone życie w 1946 r. odbudował kapliczkę św. Jana. Obie fotografie pochodzą ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, udostępnione przez Panią Kazimierę Gąszczak z Trzcinicy. Widok obecny kapliczki udokumentowała Pani Justyna Muszalska.
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 29.10.2012 12:53
    Trzcinica GBP   
    [awatar]
    Trzcinica GBP
Przejdź do forum
jinger
gaba1
monika131983
paulinadawiskiba

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo