Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Ania

"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"

"Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać [...] i świat jest taki ładny. A potem przychodzi ktoś i pyta: „jak się dziś czujesz?” I zaraz okazuje się, że okropnie..."

"Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale."

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
10
 • [awatar]
  Ania
  Po książkę sięgnęłam zachęcona recenzją Olgi z Wielkiego Buka, bo zazwyczaj omijam tego typu literaturę. Ta pozycja tylko utwierdziła mnie w mojej niechęci. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Naiwna, płaska, naciągana i zupełnie rozmijająca się z moimi oczekiwaniami co do niej, które miałam po przeczytaniu opisu na okładce. Ta książka to idealny przykład na to, że nawet autorzy zajmujący się "lekką, łatwą i przyjemną" literaturą powinni zrobić chociaż minimalny research (np. ballada "Nothing Else Matters" Mettalicy nie jest ani trochę agresywna i od kiedy w metalu są "bity"?). Zdecydowanie odradzam.
 • [awatar]
  Ania
  Autor znany z książek z serii "Mali bogowie" po raz kolejny obnaża niewydolność systemu opieki zdrowotnej, "spychotechnikę", grę pozorów i oddaje głos tym, których się ucisza. Straszny i smutny obraz naszej rzeczywistości. Reportaż szczególnie polecam bagatelizującym i negującym pandemię.
 • [awatar]
  Ania
  Surrealistyczna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, pogoni za akceptacją innych oraz dążeniu do miłości. Groteskowy i smutny komiks pełen metafor dotyczących życia każdego z nas.
 • [awatar]
  Ania
  Jeśli ktoś oczekuje po tej książce opisów przypadków z jakimi na co dzień styka się operator numeru alarmowego 112 czeka go rozczarowanie. Stanowią one bowiem niewielki procent całości. Większość to biografia autora, jego droga do zawodu i utyskiwania na niewydolny system. Szkoda, bo potencjał był.
 • [awatar]
  Ania
  Zastanawialiście się kiedyś co by się stało, gdyby książkowe postacie mogły wypadać ze swoich opowieści? Na pewno powstałoby więcej ciekawych historii. Ale czy sami bohaterowie byliby zadowoleni? • O tym co by było, gdyby możemy się przekonać sięgając po bogato ilustrowaną bajkę O Wilku, który wypadł z książki. W tej opowieści poznajemy wilka, który właśnie wyszedł ze swojej książki, bo ta upadła na podłogę. Do tej pory, w swojej historyjce, budził grozę – teraz sam jest przestraszony i zmuszony do odnalezienia się w nowej, nietypowej dla siebie sytuacji. Czemu nie może po prostu wrócić do swojej opowieści? Dlaczego musi się ukryć? I czy uda mu się znaleźć nowy dom? • Po odpowiedzi na te pytania odsyłam do książki autorstwa Thierry'ego Robberechta i Gregoira Mabire'a, którzy stworzyli zabawną (i odrobinę straszną) historię zbudowaną na ciekawym pomyśle fabularnym. Obraz stanowi w niej idealne dopełnienie treści i podkreśla emocje bohatera. To książka o poszukiwaniu swojego miejsca, wytrwałości i wzajemnej zależności. Pokazuje, że każdy gdzieś pasuje i jest komuś potrzebny oraz przypomina, że czasem dobrze jest, gdy coś dzieje się przypadkiem.
Ostatnio ocenione
1
...
167 168 169 170 171
 • Nie opuszczaj mnie
  Ishiguro, Kazuo
 • Zazdrośnik
  Klawitter, Andrzej
 • Kurz, pot i łzy
  Grylls, Bear
 • Moja Les
  Staniszewska, Zofia
 • Panna Nikt
  Trzma, Tomasz
 • Kamieniarz
  Läckberg, Camilla
usunięte konto
avinia
Ala
Ostrewka
Agula
derylka
KasumiShinju
aleq
Apsik
Tesik
mysior
ela.reszka.1302
Bomblas
YanekO
anaj_27
Amaura

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo