Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka

Czytając Synowi książki zawsze jestem tuż przy nim. To nasze wspólne chwile. Czytanie nie jest wyłącznie sposobem na zabicie czasu czy poznanie świata; przede wszystkim to poznawanie własnego Dziecka jest dla mnie absolutnie kluczowe. Kątem oka podpatruję jego reakcje. Doświadczam niemal na sobie na sobie zmian w jego dziecięcym ciele: czuję napinanie wewnętrznych strun i symfonię emocji grających mu w duszy. Ten Mały Człowiek to najwspanialsze dzieło stworzenia - a ja mam zaszczyt móc go z uwagą i fascynacją odczytywać.

Czytam też samej sobie. Dla rozrywki, poznania lub ubogacenia duchowego. Potrafię docenić każdy typ książki, jeśli dzieło jest dobre, zapada w pamięć i zostawia we mnie choćby swoisty wodny znak. Sięgam też po te, które pozornie kaleczą czytelnika. To nieoceniona kuracja dla niegdyś zmartwiałej duszy. Parę wybitnych książek prze­wart­ości­ował­o mój system wartości i sprawiło, że zmieniłam sposób postrzegania świata. Lektury otwierają mnie na świat. Dzięki nim jestem, kim jestem i gdzie jestem. Świat znów potrafi mnie zdumiewać.

Jednak wciąż to kiążka, która otwiera przede mną moje Dziecko i mnie samą, która scala nasze myśli i jednoczy we współodczuwaniu, pozostaje dla mnie czymś najcenniejszym, co mogę nam ofiarować w prostocie życia; wspólna lektura to najbardziej wartościowy prezent.

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
77
 • [awatar]
  kkarwacka
  Nie trafiła do mnie ta książka, choć z ogólnym przekazem się zgadzam. Nie podoba mi się jej konstrukcja, jakby na siłę napompowana, z powtórzeniami i zapowiedziami "co odkryjemy w następnym rozdziale". Trochę masło maślane i dużo zadań do wykonania z pisaniem - wielu ludziom tego typu ćwiczenia pomogą, do mnie nie przemawiają.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Dzieci mają szansę odnaleźć wiele ze swojej codzienności w treści książki. Nie jestem jednak jako mama fanką serii; ten tytuł również mnie znużył. Skracałam treść na tyle, by to działanie było bez wpływu dla wydźwięku.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Książki tego autora czyta się bardzo dobrze, jednak odniosłam wrażenie, że ta była "o wszystkim i niczym" - nie odnalazłam tu wyraźnej wizji autora, jak wg niego może wyglądać przywództwo rodzicielskie.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Naglona kolejką czekających na tę pozycję w bibliotece, gdzieś po połowie odpuszczam jej czytanie. Czy do niej wrócę, gdy nie będzie już presji czasu? Nie wiem. Wątpię. Jeśli ktoś szuka konkretnych informacji albo ogólnego rysu sytuacyjnego, może w tej książce to znajdzie. Nie należy się jednak spodziewać pasjonującej lektury.
 • [awatar]
  kkarwacka
  Dość dobrze oddany klimat powieści. Nie wszystkie ciemne napisy są dość wyraźne na niewiele od nich jaśniejszym tle. Układ treści czytelny. Akcja umiarkowanie wciągająca. Kreska dość interesująca.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
134
 • Pacjent
  Fitzek, Sebastian
 • Ptakowisko
  Edyk-Psut, Anna
 • Cztery zwykłe miski
  Chmielewska, Iwona
 • Motylek
  Puzyńska, Katarzyna
 • Ciemność
  Karika, Jozef
 • Rozgwiazdo, gdzie jesteś?
  Barroux
Należy do grup
 • [awatar]
  las_w_nas
 • [awatar]
  Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo