Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Olciaczar

Jestem Ola. Nałogowa czytam książki od 5 klasy podstawówki. Najbardziej interesują mnie książki fantastyczno-przygodowe, ale nie pogardze żadną.
Kocham także piłkę nożną i gry komputerowe. Kocham wyprawy po górach, a mieszkam w wsi gdzieś godzinkę od Łodzi. Prowadzę blogga: mysl­idla­wszy­stki­ch.blogspot.com
KOCHAM BOGA !!!!!

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
34
 • [awatar]
  Olciaczar
  [Link] • Słuchając piosenek z albumu NaCZYNIE tuż po przeczytaniu książki Zacznij żyć z pasją! stwierdziłam, że powinnam napisać recenzję tej książki i polecić ją Wam. Historia, którą powinno poznać wiele osób, czyli historia pewnego rapera. • Z cyklu krótkie info o książce: • 1) Arkadiusz "Arkadio" Zbozień, czyli raper, który swoją historią inspiruje innych. Jest szczęśliwym tatą i mężem, który skończył w międzyczasie dziennikarstwo, etykę i coaching. Wydaje albumy, gra koncerty, spotyka się z młodzieżą. Osoba, która uwolniła się od uzależnień i potrafi o tym mówić. • 2) Zacznij żyć z pasją! , czyli tytuł książki, która jest złożona z 35 historii, które mogą odmienić Twoje życie. Mówi o człowieku z niełatwą przeszłością, który może nas zainspirować. • 3) Wydawnictwo: ZNAK / RTCK • Na okładce książki mamy zdanie czy podtytuł książki brzmiący tak:Od bylejakości do życia z pasją, jest to idealny opis tego co przeczytamy w tym dziele. Zaczynając książkę mamy opis spotkania Arkadia z młodzieżą na jednym z spotkań, które ma on możliwość prowadzić. Już w tym wstępie można zauważyć luźny styl, który mi jako osobie młodej, od razu pozwala stwierdzić:Spoko ziomek, wydaje się, że będzie dobrze. Nie zawiodłam się, prawdziwa historia, czytając czuje się szczerość i pasję, którą chce nam przekazać autor. Jednoznacznie ta historia jest nazwana wspaniałą, jak czytamy w samej książce: Nie twierdzę, że każdy musi przechodzić przez doła w swoim życiu, ale obserwuje, że często po wielkich upadkach tworzą się wspaniałe historie. Patrząc na świat w którym przychodzi nam żyć już jakąś codziennością stają się nam obrazki typu dzieciaki uzależnione od różnych używek, alkohol, papierosy, narkotyki, jest to w wielu miejscach smutna codzienność. Arkadio pokazuje nam, że nie warto w to brnąć, bo jest wiele lepszych rzeczy, które można robić. Jako młody marzył o tym by w życiu nic nie robić i jakoś przebimbać życie. Teraz zaraża swoją pasją i pokazuje nam-młodym, że w życiu warto robić to co się kocha, a przy okazji, że warto też zaufać Bogu.Wybiegłem po spowiedzi jak głupi, z uśmiechem na twarzy, i pędziłem przed siebie. Miałem taką energię i motywację do życia, że ciężko jest to opisać. Dziś już widać owoce, które przynosi historia Arkadia, jego piosenki wysłuchało tysiące osób, a jego historia inspiruje. Swoim życiem pokazuje, że pasja w życiu jest ważna, bo:Po to Bóg stworzył nas na Swój obraz i podobieństwo, żebyśmy już tutaj byli szczęśliwi.
 • [awatar]
  Olciaczar
  [Link] • Na początku byłam sceptycznie nastawiona, myślałam O nie kolejna część, to nie może się dobrze skończyć. John Flanagan to autor serii Drużyna i Zwiadowcy. Klan Czerwonego Lisa to już trzynasta część z cyklu Zwiadowcy. Opowiada historię Madelyn, która jest pierwszą zwiadowczynią w Korpusie. Uczy się u mistrza Willa, którego poznaliśmy jako młodego chłopaka, w chwili gdy zaczynał uczyć się na zwiadowcę. On wraz z Haltem wyrusza na misję, a Gilan wraz z Horacym ruszają rozbić buntowników z Klanu Lisa, którzy są w królestwie. Madelyn zostaje wraz z matką, w tym czasie ma pilnować porządku jako zwiadowca. W sumie nie będę zdradzać więcej, gdyż powinniście przeczytać tą książkę lub rozpocząć przygodę z serią. • Teraz trochę więcej o tym jak moje nastawienie zmieniało w trakcie czytania książki. • Proszę niech autor nie zepsuje mojej dobrej opinii o tej serii. (przed rozpoczęciem) • Uf, na razie nie jest źle, dobrze idzie. (początek) • Jak ja tęskniłam za tym klimatem. (trochę dalej) • Ach to jest to co kocham w tej serii. (zbliżamy się do końca) • NIE!! To nie może być koniec, przecież co dopiero premiera a ja muszę znowu czekać na więcej... :(. • (koniec). • Rozpacz: To nie fair, że dobre książki tak szybko się kończą. (kilka minut po zakończeniu). • Myślę, że to wystarczy by opowiedzieć Wam o tym jak czułam się czytając tę książkę. Serdecznie polecam sięgnąć po kolejną część jeżeli już czytaliście ten cykl lub zacząć od początku przygodę z Zwiadowcami.
 • [awatar]
  Olciaczar
  Książka opowiadająca o życiu w zamknięciu. Braku wolności i swobody życia. Młoda Madeline od dziecka życje z chorobą, która jest odpowiedzialna za brak odporności. Jej życie polega na nauce przez internet i czytaniu książek. Z mamą spędza wieczory filmowe i gra w kalambury czy scrabble. Jednak wszytsko się zmienia, kiedy do domu na przeciwko wprowadza się nowa rodzina. Madline od razu zauważa chłopaka w czapce i ciemnych ubraniach. Intryguje on ją. Zaczynają ze sobą się kontaktować przez czaty. Jej życie się zmienia...ale czy na dobre?
 • [awatar]
  Olciaczar
  Książka lekka idealna dla dzieciaków i nie tylko. Przyjemnie się czyta, a sama w sobie ma dużo treści uczących. Jak radzić sobie z porażką, problemem. Opowiada o Danielu i jego przyjacielu, którzy dołączją do klubu Przyjaciele. Łączy ich pasja i cel. Startują w turnieju, który odkrywa nowe problemy z którym przyjaciele muszą sobie poradzić. Książka zachęca do czytania fabułą, w której ciągle coś się dzieje. Idelana dla młodych spotowców.
 • [awatar]
  Olciaczar
  Moim zdaniem tej ksiązki nie powinno nazwyać się ósmą częścią serii o Harrym Potterze. Jest tu historia Albusa, czyli syna tytułowego bohatera. Choć w książce dużą rolę odgrywają bohaterowie poprzednich części to jednak uwaga jest bardziej skupiona na chłopcu. Mi się bardzo podobał za to sposób, którym została przedstawiona i wydana historia, czyli postać scenariusza.
W trakcie czytania
 • Czerwony smok
  Harris, Thomas
 • Świat lodu i ognia
  Martin, George R. R.
 • Anielskie drogi
  Anderson, Joan Wester
 • Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
  Kosik, Rafał
Należy do grup

grejfrutoowa

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo