Pamiętnik

Tytuł oryginalny:
Notebook
Inne tytuły:
The Notebook
Reżyseria:
Nick Cassavetes
Aktorzy:
Ryan Gosling
Rachel McAdams
James Garner (1928-2014)
Gena Rowlands ...
Scenariusz:
Jeremy Leven
Jan Sardi
Zdjęcia:
Robert Fraisse
Kompozytor:
Aaron Zigman
Wydawcy:
Galapagos Films (2005-2014)
Warner Bros. Poland (2004)
Epelpol (2004)
New Line Cinema (2004)
Wydane w seriach:
Niezwykłe Historie Miłosne
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
nagrania wideo
Więcej informacji...
4.0 (6 głosów)

Kiedy Allie (Rachel McAdams) i Noah (Ryan Gosling) spotykają się po raz pierwszy, jeszcze jako nastolatkowie, zakochują się w sobie bez pamięci. Ich młodzieńcza miłość szybko przeradza się w czuły, intymny związek. Jednak młoda para zostaje rozdzielona przez zamożnych rodziców Allie, którzy uważają, że Noah nie jest odpowiednią partią dla ich córki. Mija kilka lat. Allie i Noah spotykają się ponownie i ... ich namiętność wybucha dawną siłą. Allie musi dokonać trudnego wyboru : czy ważniejszy jest dla niej Noah czy poddanie się obowiązującym konwenansom. Ta piękna opowieść szczególnie urzekła pewnego starszego pana (James Garner), który czytaniem owego pamiętnika wypełnia czas swojej przyjaciółce (Gena Rowlands). "Pamiętnik" oparty na bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa jest opowieścią zarówno podnoszącą na duchu, jak i chwytającą za serce, która wciąga widza w pasjonującą grę pełną emocji.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • O Nicholasie Sparksie słyszał już chyba każdy, jeżeli nie to jestem w szoku. Otóż jest to amerykański pisarz światowych bestsellerów z których siedem zostało zekranizowanych. Do innych powieści prawa zostały sprzedane wytwórniom filmowym, więc jeszcze niejedną adaptację ujrzymy na ekranie. • Ekranizację "Pamiętnika" obejrzałam w gimnazjum i cóż, zakochałam się w tym filmie. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to adaptacja powieści Sparksa, ale gdy sobie to uświadomiłam moim celem zostało przeczytanie książki, co niedawno uczyniłam. • Głównym bohaterem książki jest Noah Calhoun, którego poznajemy jako staruszka mieszkającego w domu spokojnej starości. Codziennie odwiedza jedną z pensjonariuszek, której z pamiętnika czyta historię swojej wielkiej miłości do Allie Nelson. Poznali się pewnego lata i od tamtej pory postanowili być nierozłączni i dzielić ze sobą każdy dzień, miesiąc i rok. Niestety ich drogi się rozeszły. Jednak po czternastu latach rozłąki znów się spotykają. Czy ich uczucie nadal trwa? Czy okaże się na tyle silne by pokonać przeszkody, które stoją na ich drodze do wspólnego szczęścia? • Muszę przyznać, że od samego początku pokochałam Noah. Jego osobowość, wierność swoim ideałom i romantyzm. Nie jest to Don Juan, ale cichy i spokojny facet, który potrafi zaskoczyć wybrankę swojego serca. Allie zaś jest typową pięknością z talentem malarskim. Dziewczyna jest piękna i zdaje sobie sprawę ze swoich atutów. Uczucie, które ich połączyło jest bardzo silne. W obecnych czasach taka miłość wydaje się absurdem, lecz warto wierzyć, że istnieje. • Język Sparksa jest prosty, ale barwny. Książkę czyta się błyskawicznie i niezwykle przyjemnie. Sam pomysł na fabułę jest ciekawy, nie mówiąc o malowniczym miejscu w którym rozgrywa się powieść. Szczerze mówiąc fabuła powieści jest prosta, język i bohaterowie tak samo. Jednak siłą tej książki jest prostota. Miłość wcale nie musi być naszpikowana milionem przeszkód i niepowodzeń by była niesamowita. • Jeżeli chodzi o film to jestem zadowolona z odtwórców głównych ról. Ryan Gosling świetnie sprawdził się jako Noah (uwielbiam jego zarost w tym filmie!). Rachel McAdams idealnie pasuje do mojego wyobrażenia Allie. Nie wyobrażam sobie filmu bez tych aktorów. Ekranizację "Pamiętnika" mogłabym oglądać milion razy, a i tak by mi się nie znudziła. • Książkę i film polecam każdej osobie, która nie czytała i nie widziała ekranizacji. Jest to wzruszająca powieść o miłości, przy której wylejecie hektolitry łez, ale i uśmiechniecie się niejeden raz. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Nicholasa Sparksa i jak na razie jestem zadowolona. Mam nadzieję, że Wasz czas spędzony nad książką będzie równie miły jak mój.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The Notebook
Reżyseria:Nick Cassavetes
Aktorzy:Ryan Gosling Rachel McAdams James Garner (1928-2014) Gena Rowlands Andrew Schaff James Middleton
Scenariusz:Jeremy Leven Jan Sardi
Zdjęcia:Robert Fraisse
Kompozytor:Aaron Zigman
Autor oryginału:Nicholas Sparks
Wydawcy:Galapagos Films (2005-2014) Warner Bros. Poland (2004) Epelpol (2004) New Line Cinema (2004)
Serie wydawnicze:Niezwykłe Historie Miłosne
Autotagi:dokumenty elektroniczne DVD epika filmy filmy i seriale film i wideo książki literatura literatura piękna nagrania wideo proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo