Dziewczęta wygnane

Autor:
Maria Paszyńska
Wydawcy:
Książnica - Publicat. Oddział (2018-2022)
Fundacja Klucz na Rzecz Edukacji i Upowszechniania Czytelnictwa Osób Niewidomych i Słabowidzących (2021)
Publicat - Książnica (2021)
Wydawnictwo Pascal (2018)
Wydane w seriach:
Owoc granatu
Owoc granatu/Maria Paszyńska
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (19 głosów)

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia. Pierwsza część trylogii „Owoc Granatu” to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód. Przeczytałam i zamarłam z zachwytu. Cóż to jest za historia! Ile w niej emocji! Porywająca opowieść o kresowych dziewczętach - zaczyna się niewinnie i lekko, by za moment wbić czytelnika w fotel i poruszyć go do głębi. Obok tej powieści nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam! Edyta Świętek, pisarka, autorka sagi „Spacer Aleją Róż”[www.azymut.pl].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Pierwszy tom sagi bardzo dobry, świetnie się czyta, historia wciąga, natomiast kolejne nie utrzymały poziomu , drugi to to romansidło w połączeniu z książką kucharską, trzeci romansidło i polityka, a czwarty ostatni zlepek romansu i niedorzecznych sytuacji. Niestety mi tę pozycję nie przypadły do gustu, szkoda, nastawiłam się na coś o wiele ciekawszego.
  • Rewelacyjna saga, czyta się jednym tchem i przeżywa losy dwóch siostr. Wygnanie, Sybiera, glód, chęc przetrwania za każdą cenę, która powoduje traumę i bliznę do końca życia. Ocalenie, życie w Iranie, losy sióstr z pozoru oddzielne, ale przeplatające się co jakiś czas. Miłosć do jednego mężczyzny, która splata losy sióstr i jednocześnie rozdziela. A pomiędzy tym oddanie,przyjazń i miłośc Mehrdada do Elżbiety...świetna seria warta polecenia!
  • Książka wciągnęła mnie i autentycznie przeżywałam losy sióstr. Nie mogłam oderwać się od lektury która daje dużo do myślenia.
  • ** spoiler alert ** Opowieść o sile instynktu przetrwania i dbania o bliskich. Piętnastoletnie bliźniaczki, Stefania i Elżbieta, niedługo po wkroczeniu Armii Czerwonej na wschodnie kresy II Rzeczpospolitej zostają wraz z matką i młodszym bratem wywiezione na Syberię. W drodze dwuletni Lucjan umiera, a matka wpada w prawie katatoniczny stan i sama umiera niedługo po przyjeździe na miejsce obozu pracy. Elżbieta, mimo bycia panienką z dobrego domu nawykła do pracy w lesie i gospodarstwie, musi zadbać o siebie i siostrę, która nie nadaje się do ciężkiej pracy. Jednak, gdy zostają ogłoszone amnestia dla Polaków i utworzenie armii Andersa, udaje się im dotrzeć do punktu zbiorczego i wyjechać do Iranu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
justyna.borkowska24
Opis
Autor:Maria Paszyńska
Lektor:Elżbieta Kijowska
Wydawcy:Książnica - Publicat. Oddział (2018-2022) Fundacja Klucz na Rzecz Edukacji i Upowszechniania Czytelnictwa Osób Niewidomych i Słabowidzących (2021) Publicat - Książnica (2021) Wydawnictwo Pascal (2018)
Serie wydawnicze:Owoc granatu Owoc granatu/Maria Paszyńska
ISBN:978-83-245-8310-2 978-83-245-8315-7 978-83-245-8338-6 978-83-271-6478-0 978-83-271-6581-7 978-83-66346-72-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD DAISY dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo