Denat wieczorową porą

Autor:
Aneta Jadowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Sine Qua Non (2021)
Legimi (2021)
Wydane w seriach:
Garstka z Ustki
WielkieLitery.pl
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (3 głosy)

Niektórzy nawet zza grobu potrafią napsuć krwi!

Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu, za to w Anieli Grzebałko, jej najlepszej przyjaciółce – i owszem. A Maria, zdaniem Anieli, po prostu musi jej towarzyszyć.

Wkrótce stary dom w usteckim lesie, w samym środku śnieżycy stulecia, staje się sceną przemyślnej intrygi i konfrontacji. A ledwie Maria pomyśli, że nie może być gorzej, pojawia się trup… żeby jeden!

Gdy jej najbliżsi są w niebezpieczeństwie, Maria musi wyznać prawdę. Tylko którą właściwie? Sekrety i tajemnice, którymi przez lata obrastali goście Uroczyska, zaczynają wypełzać. Jedna noc zmieni ich życie na zawsze.

Od Autorki:

Droga Czytelniczko i drogi Czytelniku,

Garstki z Ustki to seria równie zmienna jak pogoda nad Bałtykiem, miasteczko nadmorskie o różnych porach roku albo pensjonat przed sezonem, w trakcie sezonu i po sezonie. Zróżnicowana, jak różne są jej bohaterki: Magda, Tamara i Maria.

Każda z nich przychodzi z własną historią i poniekąd własnym sposobem jej opowiadania, a w konsekwencji – własnym gatunkiem. Trup na plaży i inne sekrety rodzinne to historia Magdy, która ewidentnie ma ciągoty w stronę komedii kryminalnej, choć nie stroni też od poważniejszych tematów. Martwy sezon Tamary to rzecz bardziej obyczajowa, z elementami romansu i wątkiem kryminalnym. W Denacie wieczorową porą, opowieści Marii, mamy zagadkę zamkniętego pokoju, trochę mojego umiłowania do Agathy Christie i humor, który wnosi Aniela Grzebałko. Pewne rzeczy mogą się Marii przytrafić tylko z Anielą u boku.

Garstki z Ustki to seria i nie seria zarazem. Możesz czytać każdą z tych powieści osobno. Możesz włączyć się do historii w dowolnym momencie, a później nadrobić poprzednie tomy – lub nie, jeśli wystarczy Ci jeden element układanki. Każda z powieści jest zamkniętą całością, żaden cliffhanger nie zepsuje przyjemności lektury.

Zawsze jesteście mile widziani w Ustce, w pensjonacie Garstek i w ich historiach.

Bawcie się dobrze, odkrywając sekrety i trupy w szafach.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • „Dentat wieczorową porą” to (ku mojej rozpaczy) ostatnia część trylogii rodziny Garstków. Tym razem po komedii kryminalnej oraz obyczajówce z zagadką w tle, przyszedł czas na motyw morderstwa w „zamkniętym pokoju”, przywodzącego nam na myśl oczywiście powieści Agathy Christie. Bohaterką tej części jest przede wszystkim babcia Maria i jej widma przeszłości, ale w wątkach pobocznych nie zabraknie oczywiście Magdy, Tamary oraz innych bohaterów znanych znam dobrze z dwóch poprzednich tomów. Tak jak pisałam w poprzednich recenzjach – ta seria skradła moje serce od samego początku, nie tylko ciekawymi postaciami, ale przede wszystkim pewną dozą ciepła zawartą na kartach powieści. Jako jedyny minus „Denata..” mogę wskazać jedynie fakt, że przez to, że akcja dzieje się zimą jest tutaj o wiele mniej opisów nadmorskich, usteckich scenerii, które tak bardzo skradły moje serce w dwóch wcześniejszych książkach z tej serii. • Fabuła: W pensjonacie Garstków nadszedł sezon zimowy. Pewnego dnia babcia Maria otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem na „Bal Tajemnic”. Zaintrygowana, lecz także zaniepokojona postanawia przyjąć zaproszenie za namową swojej przyjaciółki Anieli. W noc wydarzenia, po dotarciu na miejsce, kobiety odkrywają, że bal zorganizowany jest na zupełnym pustkowiu, co gorsze, Ustkę opanowuje niesamowita śnieżyca, która odcina wszystkim gościom jakąkolwiek drogę powrotu. Pośród zgromadzonego tłumu Maria spotyka osoby, które przywodzą jej na myśl skrywane od dawna tajemnice wypływające właśnie na wierzch. Na domiar złego, w pewnym momencie, jedna z osób znajdujących się w domu zostaje zamordowana. Krąg podejrzanych jest ograniczony, jednak jak znaleźć prawdziwego zabójcę? I czy pośród tłumu jest osoba, która od lat szantażowała Marię anonimowymi pogróżkami? • 8/10
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Aneta Jadowska
Wydawcy:Wydawnictwo Sine Qua Non (2021) Legimi (2021)
Serie wydawnicze:Garstka z Ustki WielkieLitery.pl
ISBN:9788382102178 9788382102185 9788382104172 978-83-8210-216-1 978-83-8210-534-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo