Klinika śmierci

Tytuł oryginalny:
Miracle cure
Autor:
Harlan Coben ...
Tłumacz:
Robert Sudół
Wydawcy:
Legimi (2016)
Andrzej Kuryłowicz Wydawnictwo Albatros (2011-2016)
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz S. C (2015)
ISBN:
978-83-7659-510-8, 978-83-7985-606-0
978-83-7659-50-9-2, 978-83-7659-50-8
Autotagi:
beletrystyka
druk
powieści
Więcej informacji...
4.0

Lata osiemdziesiąte w Stanach Zjednoczonych. W środowiskach gejów i narkomanów szerzy się epidemia AIDS. Rozchodzą się pogłoski, że w jednej z nowojorskich klinik dwaj lekarze, Harvey Riker i Bruce Grey, opracowali lek przeciwko tej chorobie. Nagle zaczyna się seria tajemniczych morderstw. Ofiarami stają się homoseksualiści leczeni w klinice. Czy zostali zabici dlatego, że byli gejami, czy dlatego, że byli pacjentami leczonymi na AIDS? Zaraz potem ginie Bruce Grey - na pierwszy rzut oka jego śmierć wygląda na samobójstwo. Harvey Riker, drugi szef kliniki, twierdzi, że jego przeciwnicy - lekarze, którzy walczą o budżety dla swoich szpitali, i konserwatywne kręgi polityczne z Waszyngtonu - próbują zniweczyć wynalezienie leku przeciw strasznej chorobie. (merlin.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Lata osiemdziesiąte w Stanach Zjednoczonych. W środowiskach gejów i narkomanów szerzy się epidemia AIDS. Rozchodzą się pogłoski, że w jednej z nowojorskich klinik dwaj lekarze, Harvey Riker i Bruce Grey, opracowali lek przeciwko tej chorobie. Nagle zaczyna się seria tajemniczych morderstw. Ofiarami stają się homoseksualiści leczeni w klinice. Czy zostali zabici dlatego, że byli gejami, czy dlatego, że byli pacjentami leczonymi na AIDS? Zaraz potem ginie Bruce Grey – na pierwszy rzut oka jego śmierć wygląda na samobójstwo. Harvey Riker, drugi szef kliniki, twierdzi, że jego przeciwnicy – lekarze, którzy walczą o budżety dla swoich szpitali, i konserwatywne kręgi polityczne z Waszyngtonu – próbują zniweczyć wynalezienie leku przeciw strasznej chorobie. • Cobena bardzo lubię. Choć ostatnio już mi się troche znudził. Tą książkę pochłonęłam od razu- ciekawa, choć trochę innego zakończenia się spodziewałam.
  • Pierwszy thriller medyczny w dorobku Cobena. • Sara Lowell i Michael Silvermann są ulubieńcami mediów. Błyskotliwa, seksowna dziennikarka telewizyjna, prezenterka popularnego talk-show NewsFlash, wprost uwielbiana przez widzów, i jej mąż, znany koszykarz New York Nicks, gwiazda ligi NBA. Sara spodziewa się dziecka; wydaje się, że nic nie może zakłócić jej szczęścia. Niespodziewanie Michael trafia do szpitala z objawami silnego bólu brzucha. Dokładna diagnoza nie pozostawia wątpliwości - to AIDS. Ich przyjaciel, doktor Harvey Riker, dzieli się z Sarą poufna informacją - jego nowojorski ośrodek medyczny jest o krok od opracowania skutecznej procedury leczenia tej strasznej choroby. Klinika pilnie potrzebuje środków na prowadzenie badań - niestety ktoś brutalnie próbuje storpedować jego działalność. Wspólnik Rikera został zamordowany, a jego śmierć upozorowano na samobójstwo. Pacjenci kliniki,jeden po drugim giną w makabrycznych okolicznościach z ręki seryjnego zabójcy. Nikt nie jest bezpieczny - ani Michael, ani Sara, ani lekarze, ani nawet prowadzący dochodzenie młody policjant Max Bernstein...
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Franek123
Opis
Autorzy:Harlan Coben Robert Sudół
Tłumacz:Robert Sudół
Wydawcy:Legimi (2016) Andrzej Kuryłowicz Wydawnictwo Albatros (2011-2016) Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz S. C (2015)
ISBN:978-83-7659-510-8 978-83-7985-606-0 978-83-7659-50-9-2 978-83-7659-50-8
Autotagi:beletrystyka druk epika literatura literatura piękna powieści
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo