Wyspy szczęśliwe

Autor:
Wioletta Sawicka
Wydawcy:
ebookpoint BIBLIO (2021)
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2016-2021)
Legimi (2019)
NASBI (2017)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (14 głosów)

Wrażliwa, ufna, trochę naiwna Joanna pragnęła od życia tylko jednego: chciała mieć rodzinę. Taką, w jakiej sama dorastała, zanim rodzice zginęli w wypadku. Skończyła studia, ale nie myślała o pracy i robieniu kariery. Młodzieńcza miłość zaowocowała ślubem i dzieckiem. Joanna była szczęśliwa, spełniły się jej marzenia. Tomasz prowadził firmę, zarabiał na dobre życie, Joanna zajmowała się córeczką, domem, ogrodem - i to był jej bezpieczny świat.

Pewnego dnia Joanna budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości. Musi stawić czoło dramatycznej sytuacji i zmierzyć z własnymi słabościami, a jest do tego zupełnie nieprzygotowana.

W tym najtrudniejszym czasie swojego życia poznaje ludzi, którzy uświadamiają jej, że życie to wzloty i upadki. I to nie sukcesy nas kształtują, lecz przeciwności losu.

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Od zgiełku życia wyciszenia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury, wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka, matka dwójki dzieci. Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?”, „Będzie dobrze, kotku” „Jeśli się odnajdziemy, kotku” i „Dzień cudu”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Super! Czytam po kolei wszystkie książki tej autorki i każda jest tak samo wciągająca :)
  • Świetna książka. Polecam!
  • W recenzjach o w/w powieści wyczytałam, że książki tej autorki można "brać w ciemno" i na pewno będą to historie, które wzruszą, z bohaterami często poturbowanymi przez życie, ale pełnych wiary i nadziei w dobro i drugiego człowieka. • Z tym większą przyjemnością przeczytałam powieść Pani Wioletty, ponieważ było mi dane poznać osobiście autorkę, będącą wówczas u progu kariery literackiej. Przekroczenie tego progu zaowocowało trzyczęściową opowieścią z "kotkami" w tytule, a potem "Dniem cudu". • W swej najnowszej powieści, w główny wątek obyczajowy - historię życia Joanny, z pozoru szczęśliwej żony i matki, aż do dnia, gdy "obudzona" ogromnym wstrząsem traci swe "wyspy szczęśliwe" - wplata tło z losami innej kobiety, Marty / postać autentyczna/. Poznajemy losy wojenne Marty, wówczas małej dziewczynki i jej rodziny , rdzennych Mazurów, gdy na te ziemie wkracza okrutne, sowieckie wojsko. Pomimo wielu okrucieństw i okaleczenia Marta, teraz już starsza kobieta , ciągle wierzy w lepsze jutro, bo ona sama po cierpieniach i upokorzeniach zaznała wiele dobrego. • Niespodziewanie splatają się losy Joanny, już tej nieszczęśliwej, rozczarowanej życiem z wciąż pogodną i pełną wiary Martą. • Zachęcam do przeczytania powieści, a na pewno się nie zawiedziecie.
  • Polecam, naprawdę super się czyta i nie można się od niej oderwać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Wioletta Sawicka
Wydawcy:ebookpoint BIBLIO (2021) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2016-2021) Legimi (2019) NASBI (2017)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8097-090-8 978-83-8097-986-4 978-83-8234-359-5 978-83-8234-477-6 978-83-8234-479-0 83-8097-090-8
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo