01.08.2018spotkanie wakacyjne w bibliotece.

W dniu 25 lipca 2018 odbyło się kolejne spotkanie wakacyjne w bibliotece.
Tym razem poznaliśmy legendy z województwa małopolskiego „O śpiących rycerzach w Tatrach” oraz ”O wężowej wdzięczności”.

Każdy region Polski, ma swoją niepowtarzalną historię, którą warto poznać. Legenda „O śpiących rycerzach w Tatrach” pod Giewontem mówi, że zakuci w zbroje rycerze, śpiący na stojąco, jakby zamierzali w każdej chwili ruszyć do walki z wrogiem, strzegą największego nie tylko w górach, ale i na całym świecie skarbu – WOLNOŚCI.

Z kolei legenda „O wężowej wdzięczności” opowiada o grajku Miecku, którego pięknie granie na skrzypcach obiegło okolice i dotarło nawet do samego Cesarza w Wiedniu. Cesarz chciał, aby zagrał na dworze. Tylko, że sam Miecek nie chciał opuszczać swoich pięknych gór. Pomógł mu w tym Król węży, który ofiarował mu listek ze swojej złotej korony i dopóki będzie go nosił przy sobie będzie niewidzialny nie odnajdzie go ani wojsko, ani żaden dworzanin. Kiedy wrócił do wsi usiadł przed chatą i zaczął grać. Ludzie słyszeli muzykę, ale nikt nie widział, skąd dobiega głos skrzypiec. Ludzie przystają, słuchają i się rozglądają. Nikt nie może dostrzec Miecka muzykanta, ale jego muzykę znają i kochają wszyscy.

Następnie przeszliśmy do części zabawowej, w której rozruszaliśmy się w tańcu i innych przygotowanych gier.

W części praktycznej naszych warsztatów przy­goto­wywa­liśm­y łapacze snów wykonane z darów natury.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Osjaków GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo