04.06.2013Wernisaż plastyczny pn. "Moje inspiracje"

9 maja br. w Bibliotece w Mroczeniu miało miejsce otwarcie wernisażu plastycznego pn. „Moje inspiracje” Magdaleny Skąpskiej, na co dzień mieszkanki Słupi.
Wystawa zgromadziła wielu gości, a wśród nich: przedstawicieli gminy, miłośników sztuki, a także przyjaciół artystki. Na wystawie zaprezentowane zostały prace wykonane w różnych technikach, głównie były to obrazy namalowane suchą pastelą, farbami akrylowymi i akwarelowymi, oraz farbami witrażowymi. Tematyka prac była różnorodna, w większości przedstawiająca jednak martwą naturę i pejzaż.
Wystawie towarzyszyła również prezentacja multimedialna, zaprezentowana przez autorkę , która przedstawiała swój dorobek plastyczny. Podczas zwiedzania obrazów była możliwość porozmawiania o pracach, zwracając uwagę szczególnie na techniki malarskie w jakich zostały wykonane.
Magdalena Skąpska jest regionalnym plastykiem, amatorem, który od najmłodszych lat nieustannie tworzy. Jest także członkiem Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego. Jej ulubioną techniką stała się sucha pastel, a od pięciu lat wykonuje również różnego rodzaju malunki i zdobienia szyb i luster. Wystawia swoje prace głównie w Kępnie i Słupi, oraz na ogólnokrajowych konkursach plastycznych.
Wystawę Magdaleny Skąpskiej można oglądać do 15 czerwca br.

DSC05254.jpg DSC05254
DSC05236.jpg DSC05236