15.09.2017Wakacje z biblioteką

W dniu 26 lipca 2017 po raz kolejny spotkaliśmy się z dziećmi w ramach wakacji z biblioteką. Tym razem tematem przewodnim była postać Vincenta Van Gogha, malarza z Holandii , który obok Rembrandta stał się jednym z dwóch największych artystów holenderskich. Za życia Vincent był bardzo ubogim człowiekiem, dziś jego obrazy są niewiarygodnie drogie. Van Gogh uwielbiał słoneczniki – nazywał je małymi słońcami i często malował. Jego najsłynniejszy obraz przedstawia właśnie słoneczniki. Uczestnicy wysłuchali bajki „Cień Vincenta” , w której była przedstawiona historia małego Vincenta jak od najmłodszych lat uwielbiał malować i w jaki sposób pole słoneczników zainspirowało go do namalowania najs­łynn­iejs­zego­ obrazu na świecie.
Później nastąpiła część zabawowo-łamigłówkowa. Największą jednak przyjemność wywarła na dzieci możliwość twórczego działania. Nawiązując do tematu uczestnicy mieli do namalowania obrazki, ale takie nietypowe bo bez użycia pędzelka. Akcesoria jakie miały do wykorzystania np. pałeczki do uszu, słomki, gąbki, wykałaczki służyły do powstawania małych artystycznych prac. Wena twórcza naszych dzieci zaowocowała co było widać podczas intensywnego zaangażowania w pracę.