Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie
[awatar]
Nysa PWSZ
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: +48 77 40 91 166
Województwo: opolskie
Powiat: nyski
Adres: ul. Chodowieckiego 4
48-300 Nysa
E-mail: oin@pwsz.nysa.pl

BIBLIOTECZNE CENTRUM OBSŁUGI

poniedziałek - piątek       8.30 – 15.30
• przerwa (codziennie)  13.00 – 13.15
sobota zjazdowa*            9.00 – 15.00
• przerwa                         11.00 – 12.00
niedziela nieczynne

 * czynne w soboty zjazdowe - zjazdy dla wszystkich kierunków studiów nies­tacj­onar­nych­
nieczynne w soboty zjazdowe - dodatkowe zjazdy dla niektórych kierunków i specjalności studiów nies­tacj­onar­nych­

więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

crc.png

CRCnetBASE – jest to baza oferująca pełne teksty e-książek wydawnictw CRC Press oraz Taylor & Francis. Już wiele lat CRC Press / Taylor & Francis dostarcza uczonym, bibliotekarzom i studentom najbardziej autorytatywne źródła na świecie z całego szeregu dziedzin. Teraz te zasoby wiedzy naukowo-technicznej zostały również udostępnione w wersji elektronicznej.

Dzięki stale dodawanym nowym publikacjom, pozostawanie w stałym kontakcie z najnowszymi wiadomościami ze świata nauki i techniki jest teraz tak proste, jak naciśnięcie klawisza "odśwież".

CRCnetBASE umożliwia Państwu:

 • dostęp do obszernych kolekcji oraz rosnących w dynamicznym tempie bibliotek - ponad 1200 książek elektronicznych,
 • przeszukiwanie wielo-dyscyplinaryjnych kolekcji tekstów, grafiki oraz baz danych dzięki wygodnej platformie,
 • korzystanie z unikalnych opcji, przystosowanych do konkretnych dziedzin badań naukowych oraz wygodne przeglądanie spisów treści i pełnych tekstów w PDF,
 • dostęp do formatu 'MARC Records', który jest zgodny z wymogami Library-of-Congress, a dostępny jest dla każdej biblioteki e-Książek.

Baza zapewnia dostęp do zasobów z dziedzin wiedzy takich jak:

ekonomia,
informatyka,
inżynieria,
inżynieria materiałowa,
medycyna,
militaria,
nauki rolnicze,
nauki ścisłe,
prawo.

Zasoby są dostępne na platformie:
www.taylorfrancis.com

Dostęp testowy jest aktywny do 01.03.2019 r.
Zapraszamy do korzystania!
więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

crc.png crc
png, 36 KiB, 327x110
Komentarze (0)

pediatrics.png

Acce­ssPe­diat­rics­ od McGraw-Hill Medical obejmuje cały zakres praktyki pediatrycznej, od neonatologii do medycyny nastolatków. Aktualizowany jest regularnie i zoptymalizowany do oglądania na dowolnym urządzeniu. Ten wszechstronny internetowy zasób wiedzy z pediatrii zapewnia natychmiastowy dostęp do informacji niezbędnych do przeprowadzenia oceny i diagnozy przypadku, a także do prowadzenia badań lub samooceny - wszystko w jednym miejscu.

Autorytatywny, zaufany i bogaty w treść program Acce­ssPe­diat­rics­ to innowacyjna witryna pediatryczna. Pomaga studentom medycyny oraz stażystą w doskonaleniu się w ich pracy poprzez wykorzystanie filmów wideo, opisu przypadków, zarysy schorzeń i zaburzeń najczęściej spotykanych w praktyce medycznej oraz różnorodnych pytań i odpowiedzi.

Pełną listę filmów i animacji można znaleźć na stronie: acce­sspe­diat­rics­.mhmedical.com/multimedia

Zasoby są dostępne na platformie:
acce­sspe­diat­rics­.mhmedical.com

Dostęp testowy jest aktywny do 05.12.2018 r.
Zapraszamy do korzystania!

Więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

pediatrics.png pediatrics
png, 4 KiB, 317x68
Komentarze (0)

physioterapy.png

Acce­ssPh­ysio­ther­apy od McGraw-Hill Medical jest poświęcona w szczególności badaniu, instruktażowi i praktyce fizjoterapii. Aktualizowany regularnie ten wszechstronny zasób fizjoterapii online zawiera podręczniki do ćwiczeń fizj­oter­apeu­tycz­nych, filmy z ćwiczeniami, galerie zdjęć, narzędzia do samooceny oraz unikatowe narzędzie do rozbioru zwłok - zoptymalizowane do oglądania na dowolnym urządzeniu.

Acce­ssPh­ysio­ther­apy zapewnia unikalne korzyści, umożliwiając dostęp do wiarygodnych informacji za pośrednictwem:

wiodących podręczników do fizykoterapii - takich jak np. w pełni przeszukiwana i kompletna treść badań ortopedycznych Duttona,

 • obszernej biblioteki narracyjnych filmów wideo, których celem jest nauczenie ćwiczeń i technik rehabilitacyjnych, kinetyki i interwencji fizykoterapeutycznych,
 • ponad 2200 interaktywnych pytań do samooceny, które mają pomóc użytkownikom w przygotowaniu się do egzaminu NPTE, w tym pytania z nowej edycji NPTE McGraw-Hill,
 • interaktywnego narzędzia do rozbioru zwłok, z którego uczniowie mogą korzystać w dowolnym miejscu i czasie, aby zdobyć cenną wiedzę anatomiczną poprzez niezrównany dostęp do widoków całego ludzkiego ciała, wraz ze slajdami i animacjami obrazowania,
 • cyklu wykładów - Essentials of Neuroscience in Physical Therapy, który łączy w sobie grafikę, studia przypadku i narrację,
 • zwięzłych zarysów typowych schorzeń i zaburzeń dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Zasoby są dostępne na platformie:
acce­ssph­ysio­ther­apy.mhmedical.com
Dostęp testowy jest aktywny do 05.12.2018 r.

Zapraszamy do korzystania!
Więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

physioterapy.png physioterapy
png, 4 KiB, 363x68
Komentarze (0)

Zapraszamy do korzystania z zasobów wiedzy w segmencie medycznym wydawcy McGrawHill, na platformie Acce­ssEm­erge­ncyM­edicine.

emerency.png

AccessEmergency Medicine pomaga zaspokoić zapotrzebowanie na dostęp do wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej. Gromadząc wszystko w jednym miejscu i regularnie aktualizując zapewnia stały dostęp do szerokiego spektrum przypadków napotkanych w oddziale ratunkowym. Od nagłych przypadków neurologicznych i pediatrycznych po zatrucie i traumę. Specjalnie zaprojektowana i zoptymalizowana platforma pozwala na dostęp do zgromadzonych w niej treści na dowolnym urządzeniu.
AccessEmergency Medicine zapewnia wyjątkowe korzyści, które gwarantują niezbędne wsparcie w edukacji i praktyce klinicznej. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać między innymi z:

-wiodących podręczników medycyny ratunkowej - solidny zbiór najbardziej aktualnych tekstów medycyny ratunkowej i referencji pediatrycznych.
-filmów instruktażowych - najbardziej kompletny zbiór szczegółowych informacji o medycynie ratunkowej i filmów wideo z procedurami pediatrycznymi,
-interaktywnej samooceny - ponad 3000 pytań do dyskusji, które mają pomóc rezydentom, pracownikom, lekarzom i pediatrom w przygotowywaniu się do egzaminów.
-zintegrowanej bazy danych leków – umożliwiającej szybkie sprawdzenie dawkowania czy wskazanie działań niepożądanych,
-edukacji dla pacjentów – w postaci materiałów informacyjnych zapewniających kompleksowe i wiarygodne informacje dotyczące opieki.

Zasoby są dostępne na platformie:

acce­ssem­erge­ncym­edicine.mhmedical.com

Dostęp testowy jest aktywny do 22.11.2018 r.

Zapraszamy do korzystania!
Więcej biblioteka.pwsz.nysa.pl

emerency.png emerency
png, 6 KiB, 488x68
Komentarze (0)

Biblioteka zaprasza do zapoznania się z obszernymi zasobami wiedzy wydawcy McGrawHill w segmencie medycznym, z platformą Access Neurology.

neurology.png

Access Neurology oferuje nowe podejście do neurologii, badań i programów nauczania - wszystko w jednym miejscu. Aktualizowany regularnie ten wszechstronny zasób neurologii online obejmuje całe spektrum neurologii od podstaw do spec­jali­styc­znyc­h treści - zoptymalizowany do oglądania na dowolnym urządzeniu.

Autorytatywna, zaufana i kompleksowa, kolekcja na platformie to wiodącą w dziedzinie strona internetowa ceniona i prowadzona przez radę doradzczą, którą stanowią wybitni lekarze-wykładowcy Allan H. Ropper, MD, Martin A. Samuels, MD Joshua P. Klein, MD, PhD. i Dr. Tracey Milligan, MD.

AccessNeurology może pomóc uczniom osiągnąć wykształcenie; pomagać rezydentom we wzmacnianiu ich umiejętności dzięki naty­chmi­asto­wemu­ dostępowi do filmów proceduralnych, samokontroli i wiodących podręczników do neurologii, które tworzą solidną podstawę do nauki. Umożliwiają praktykującym neurologom wzmocnienie ich wiedzy medycznej do ponownej certyfikacji.

Dlaczego AccessNeurology jest wyjątkowa?

AccessNeurology zapewnia wyjątkowe korzyści, które zapewniają niezbędne wsparcie w edukacji i certyfikacji / ponownej certyfikacji w neurologii - dzięki tym ekskluzywnym funkcjom interaktywnym:

-błyskawicznie połączenie się z ciągle rosnącą biblioteką zakt­uali­zowa­nych­ referencji dotyczących neurologii,
-rozbudowana multimedialna biblioteka filmów na temat badań neurologicznych i monitorowania EEG.

Zasoby są dostępne na platformie:

neurology.mhmedical.com

Dostęp testowy jest aktywny do 22.11.2018 r.

Zapraszamy do korzystania!
Więcej:biblioteka.pwsz.nysa.pl

neurology.png neurology
png, 4 KiB, 333x77
Komentarze (0)

Biblioteka zaprasza do zapoznania się z obszernymi zasobami wiedzy wydawcy McGrawHill w segmencie medycznym. W szczególności z flagowym produktem: platformą AccessMedicine.

accessmedicine.png

AccessMedicine jest interaktywną platformą zaprojektowaną do realizacji kompleksowego programu nauczania na Uniwersytetach Medycznych. Pomaga studentom oraz wykładowcom w szybkim i skutecznym wyse­lekc­jono­wani­u pożądanych, spec­jali­styc­znyc­h informacji z publikacji książkowych, encyklopedii i innych źródeł fachowej wiedzy. Jest zarówno zasobem wiedzy, jak i narzędziem diagnostycznym.
Użytkownik ma dostęp do:

 • na bieżąco aktualizowanych tytułów książek (e-books) – aktualnie 125 tytułów - w tym do kluczowych pozycji takich jak:
1. Harrison’s Online
2. The Color Atlas of Family Medicine
3. CURRENT Medical Diagnosis & Treatment
4. Fitzpatrick’s Dermatology in General Medicine
5. Hurst’s The Heart
6. LANGE Basic & Clinical Science Library
7. Principles and Practice of Hospital Medicine
8. Schwartz’s Principles of Surgery
9. Tintinalli’s Emergency Medicine
10. Williams Obstetrics
 • bogatej biblioteki multimedialnej z ponad 700 materiałami, w tym ponad 250 filmami instruktażowymi w aspekcie diagnostyki i procedur medycznych, zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, nagrań audio i animacji - specyfikacja w załączniku (Images, Video & Audio)
 • narzędzia do diagnostyki różnicowej (DDx – Diagnosaurus®)
 • najnowszych wytycznych w zakresie badań przesiewowych, medycyny prewencyjnej
 • testów diagnostycznych – w tym laboratoryjnych – z komentarzem klinicznym (DX tests)
 • międzynarodowych wytycznych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (Guidelines)
 • zestawu pytań i odpowiedzi przygotowujących do międzynarodowych egzaminów zawodowych - zestaw USML Easy Lite (100 przykładowych pytań testowych)
 • monografii leków (Drugs)
 • studiów przypadków z wytycznymi w oparciu o evidence-based medicine (Case Files)
 • zwięzłych odpowiedzi (Quick Answers).

Publikacje na platformie zawierają szereg rozdziałów niep­ubli­kowa­nych­ w wersji drukowanej i są oznaczone literą ‘e’.

Zasoby są dostępne na platformie:

accessmedicine.mhmedical.com

Dostęp testowy jest aktywny do 08.11.2018 r.

Zapraszamy do korzystania!
więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

accessmedicine.png accessmedicine
png, 16 KiB, 303x68
Komentarze (0)

W dniu 28 maja 2018r. system biblioteczny SOWA2/MARC21 używany w Bibliotece PWSZ w Nysie od 2010 roku przestał funkcjonować. Została wdrożona nowa wersja oprogramowania SowaSQL Standard. W ślad za zmianą oprogramowania, biblioteka otrzymała nowoczesny, mobilny OPAC. W internetowym katalogu zmieniło się niemal wszystko, ewoluując w kierunku mobilności.

sowaopac.png

Panel wyszukiwawczy stanowiący dotychczas zasadniczą część katalogu WWW został zupełnie zmodernizowany. Zrezygnowano z trzech formularzy umożliwiających tworzenie zaawansowanych kwerend w indeksach i co ważne: zaim­plem­ento­wano­ wyszukiwanie zgodne z nowym silnikiem bazy danych.

Nowy OPAC wyróżnia kilka istotnych funkcji:

• wyszukiwanie proste dla SowaSQL Standard

Nowa edycja OPAC oferuje prowadzenie poszukiwań w jednym polu (tzw. wyszukiwanie proste), pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu bibl­iogr­afic­zneg­o. Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów. Ponadto system umożliwi filtrowanie wyników wyszukiwania za pomocą dat wydania dokumentów. Wystarczy, że klikniemy w opcję „Zmień” usytuowaną nad polem wyszukiwawczym.

Mechanizmy te funkcjonują nie tylko w wyszukiwaniu prostym, ale też w wyszukiwaniu opartym o indeksy. Wyszukiwanie proste możemy też łatwo zmienić na zaawansowane klikając w odpowiednią opcję znajdującą się pod oknem wyszukiwawczym.

• propozycje bibliotekarzy czyli kolekcje tematyczne

Nowa wersja OPAC pozwala na dynamiczne tworzenie kolekcji tematycznych. W tym celu, w menu katalogu pojawiła się opcja "Kolekcje", której kliknięcie przełączy wyszukiwarkę w tryb wyboru kolekcji. Prezentowane tam kolekcje to dane bibliograficzne "nowości" oraz innych kolekcji.

• prezentacja „nowości” bibliotecznych

Opracowano nowy panel na stronie głównej wyszukiwarki. Służy on do prezentacji pięciu propozycji czytelniczych pochodzących z kolekcji "Nowości". Prezentowane w ten sposób okładki książek mają na celu zachęcenie użytkownika biblioteki do wypożyczenia lub dalszej eksploracji książek z grupy „nowości”. Dlatego też na końcu panelu z nowościami znajduje się aktywny przycisk (...) odsyłający do kompletnej kolekcji zawierającej informacje o nowościach.

• prosto, szybko i bezpiecznie

Architektura OPAC systemu SowaSQL Standard ewoluuje w kierunku mobilności. Zmienił się sposób prezentacji opisów bibl­iogr­afic­znyc­h książek i ebooków. Dla opisów książek usprawniono sposób prezentacji informacji o dostępności dokumentów. To ważny krok dla korzystających z OPAC na smartfonach. Opisy ebooków również przeszły metamorfozę i obecnie prezentują się w „skróconej” formie. Zmieniono kolorystykę dostępności ikon IBUK Libry i Wolnych Lektur dzięki czemu są teraz bardziej czytelne.

• zmiany na koncie użytkownika

Dokonano zmian na koncie użytkownika. Opisy książek w zakładce "Oczekujące" zostały w pierwszej kolejności posortowane według dokumentów posiadających status "do odbioru" i są prezentowane jako „pierwsze na liście”. Następnie kolejne pozycje zostały posortowane według miejsca w kolejce oczekujących, a dopiero w drugiej - według daty wypożyczeń.

sowaopac.png sowaopac
png, 611 KiB, 909x521
Komentarze (0)

sowasql.png

W dniu 28 maja 2018r. system biblioteczny SOWA2/MARC21 używany w Bibliotece PWSZ w Nysie od 2010 roku przestał funkcjonować. Została wdrożona nowa wersja oprogramowania SowaSQL Standard.

Bazy danych systemu bibliotecznego Sowa2/MARC21 zostały przeniesione do wersji SowaSQL Standard. Ważną cechą nowej wersji oprogramowania bibliotecznego jest silnik bazy danych SQL, który gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo i stabilność struktury plików. Jest to serce systemu, którego zadaniem jest zarządzanie procesami w relacyjnej bazie danych. W systemach bazodanowych opartych o ten silnik odpowiada za to serwer SQL.

W ślad za zmianą oprogramowania, biblioteka otrzymała nowoczesny, mobilny OPAC. W internetowym katalogu zmieniło się niemal wszystko, ewoluując w kierunku mobilności.

sowasql.png sowasql
png, 9 KiB, 323x81
Komentarze (0)

2x.png

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka PWSZ w Nysie nagrodzona została zajęciem zaszczytnego I miejsca w kategorii "Aktywna promocja IBUKA libry wśród czytelników", w ramach akcji „Promocja e-czytelnictwa w bibliotece” organizowanej przez platformę IBUK libra, czego efektem jest największe wykorzystanie zbiorów.

To dzięki Państwa aktywności, mobilności i zainteresowaniu w zakresie wykorzystania źródeł elektronicznych IBUKA, wspólnie możemy cieszyć się już drugą statuetką. Wręczenie nagrody odbyło się dnia 11 czerwca 2018 roku w KINIE ILUZJON w Warszawie podczas czwartej jubileuszowej edycji Akademii Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra. W imieniu Biblioteki PWSZ w Nysie nagrodę odebrała mgr Monika Kloryga, pracownik Biblioteki.
Program Akademii obejmował prezentację Wydawnictwa Naukowego PWN, warsztat – „Design thinking dla bibliotekarzy w pigułce”, wykład Rafała Żaka pt.”Krótki kurs obsługi samego siebie” oraz występ artystyczny Marity Alban Juarez przy akompaniamencie Dominika Wani.
Przypominamy, iż Biblioteka PWSZ w Nysie ma wykupiony dostęp do bazy IBUK libra od 14 maja 2012 roku. Obecnie w czytelni online otrzymują Państwo dostęp do prawie 1200 publikacji elektronicznych głównie w języku polskim z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

1x.png
3x.png
4x.png
2.png

1x.png 1x
png, 721 KiB, 673x614
2x.png 2x
png, 1.2 MiB, 869x587
3x.png 3x
png, 1.4 MiB, 952x634
4x.png 4x
png, 1006 KiB, 981x454
2.png 2
png, 667 KiB, 671x740
Komentarze (0)

3-10-IBUK-libra2.jpg

Zapraszamy do korzystania z nowej oferty bazy IBUK libra. W czytelni on-line otrzymują Państwo dostęp do 189 zakupionych książek oraz ponad 900 darmowych publikacji elektronicznych głównie w języku polskim z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

W serwisie znajdują się różnorodne publikacje elektroniczne prezentowane według następujących kategorii:

Czasopisma naukowe,
Informacja Naukowa,
Informatyka,
Kryminalistyka,
Literatura dla dzieci i młodzieży,
Literatura faktu,
Literatura kobieca,
Literatura piękna,
Literatura popularnonaukowa,
Medycyna,
Nauki ekonomiczne,
Nauki humanistyczne,
Nauki matematyczno-przyrodnicze,
Nauki społeczne,
Podręczniki i lektury Szkolne,
Poradniki,
Prawo,
Przewodniki,
Publikacje darmowe,
Publikacje w języku angielskim,
Publikacje w języku niemieckim,
Sport,
Słowniki, leksykony, kompendia,
Teologia,
i inne.

Czytanie książek w IBUK libra umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi JavaScript oraz Cookies.

Domyślnie na stronie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Baza jest dostępna pod adresem:

libra.ibuk.pl

Zapraszamy do korzystania!

więcej: www.biblioteka.pwsz.nysa.pl

3-10-IBUK-libra2.jpg 3-10-IBUK-libra2
jpg, 20 KiB, 336x210
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7
s24742
s23714
s16595
s21160
daniluk1991
s20777
s19759
s21021
s20908
s20845
Sylwia.Nowakowska
s20829
studentka_93
s20649
s21014
maciejw_1991

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo