Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka ANS w Elblągu
[awatar]
Elblag BANS
Rodzaj: Uczelnie państwowe
Telefon: 556290531
Województwo: warmińsko-mazurskie
Adres: Aleja Grunwaldzka 137
82-300 Elbląg
E-mail: bu1@ans-elblag.pl

BANS w Elblągu

Biblioteka ANS w Elblągu - BU1
przy Al. Grunwaldzkiej 137
poniedziałek - czwartek 8.00-18.00
piątek - 8.00-16.00
sobota 9.00-15.00

Biblioteka ANS w Elblągu - BU2
przy ul. Czerniakowskiej 22
poniedziałek - piątek 8.00-16.00
sobota nieczynne

BANS w Elblągu - Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

Biblioteka gromadzi i opracowuje księgozbiór w nawiązaniu do bieżących potrzeb dydaktycznych uczelni. Biblioteka - BU1 (przy Al. Grunwaldzkiej 137) gromadzi literaturę dla kierunków prowadzonych przez Instytut Ekonomiczny, Informatyki Stosowanej i Politechniczny, Biblioteka - BU2 (przy ul. Czerniakowskiej 22) dla kierunków prowadzonych przez Instytut Pedagogiczno-Językowy. W czytelniach udostępniamy ponad 110 tytułów gazet i czasopism drukowanych.
Zasoby Biblioteki liczą 76500 woluminów.

Od 2001 r. działa przy Bibliotece Galeria "Filar Sztuki" - miejsce spotkań ze sztuką i literaturą. Organizujemy tu wystawy malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii, spotkania z ludźmi nauki i kultury.

Wystawa malarstwa Katarzyny Smei-Skulimowskiej

Katarzyna Smeja-Skulimowska - artysta-plastyk od lat mieszka i tworzy w Elblągu. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie oraz Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ukończyła również pedagogikę. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz ilustracją. Ulubione techniki to olej, akryl, tempera i pastel. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Organizuje i uczestniczy w plenerach malarskich - krajowych i międ­zyna­rodo­wych­. Prowadzi zajęcia z edukacji artystycznej, przygotowuje młodzież do szkół plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje zawodowo jako pedagog. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wspiera i promuje elblążan, działa charytatywnie.
Wystawa potrwa do końca lutego.

w.bibliotece.pl

Obrazy 2Plakat.jpg Obrazy 2Plakat
jpg, 468 KiB, 1587x2245
211IMG_9142-min-min-min.jpg 211IMG_9142-min-min-min
jpg, 132 KiB, 4006x3013
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2022-10-10
T18:00
Biblioteka ANS w Elblągu 54.1485 19.43163 Aleja Grunwaldzka 137 82-300 Elbląg

Od 3 października zapraszamy do Galerii Filar Sztuki na nową wystawę zatytułowaną:"Sztuka w architekturze".

Autorem wystawy jest Marcin Owczarek - architekt. Na wystawie zaprezentowane będą jego projekty arch­itek­toni­czne­, urbanistyczne oraz designerskie.

Wystawa jest setnym jubileuszowym wydarzeniem Galerii Filar Sztuki.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października o godz. 18.00.

P plakat wystawa-min.jpg P plakat wystawa-min
jpg, 329 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)

25 maja w BANS w Elblągu (Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu) przy ul. Czerniakowskiej 22 gościliśmy pisarkę Sylwię Kubik (Sylwia Kubik - pisarka z Powiśla)
Było bardzo miło.
Podsyłamy link do obejrzenia.

link do rozmowy www.youtube.com

2 kolaz Sylwia Kubik 2022 minimini.jpg

Komentarze (0)

Wystawa malarstwa Magdaleny Synak-Lasmanowicz pt. "Florum Motus" w Galerii Filar Sztuki od 30 maja do końca czerwca.

FlorumMotus film.MOV

Magdalena Synak-Lasmanowicz - ur. 1997, elblążanka, wszechstronnie uzdolniona artystka. Swoją przygodę z artyzmem rozpoczęła w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, grając na wiolonczeli. Następnie jej serce skradły sztuki plastyczne, z naciskiem na rysunek i malarstwo, które wiele lat szlifowała w Miejskim Domu Kultury pod okiem cenionej opiekunki Katarzyny Smeji-Skulimowskiej. Od 2016 roku zamieszkuje w Warszawie, gdzie ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Architektura Wnętrz. Obecnie poszerza swoją wiedzę z zakresu historii sztuki na studiach magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej sztuce inspiruje się antykiem i szczególną uwagę przykłada do emocjogenności barw. Pasjonuje ją fotografia, botanika i brytyjska literatura idylliczna.
obraz 18 (50x70cm) mini.jpg

FlorumMotus film.MOV FlorumMotus film
MOV, 3.8 MiB
MSynak6 mini.jpg MSynak6 mini
jpg, 110 KiB, 424x424
94wernisazMSL cinema mini.jpg 94wernisazMSL cinema mini
jpg, 41 KiB, 448x329
obraz 18 (50x70cm) mini.jpg obraz 18 (50x70cm) mini
jpg, 29 KiB, 290x206
Komentarze (0)

Sandra Stypuła

„Czarna kreska - kolorowa plama”

14 lutego zapraszamy na nową wystawę do Galerii Filar Sztuki. Autorką prac jest Sandra Stypuła, studentka drugiego roku Ekonomiki Menadżerskiej w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Elblągu.

"W wolnych chwilach zajmuję się rysowaniem i jest to moją pasją, od kiedy pamiętam. Moje prace nigdy nie miały określonej tematyki czy stylu. Trudno było mi nawet wybrać ulubioną technikę, ostatnio upodobałam sobie tusz, akryl oraz, nieco odstający od reszty, linoryt".

Pani Sandra nigdy nie pokazywała swoich prac publicznie. Rysuje, bo lubi i do tak zwanej „szuflady”. Galeria Filar Sztuki umożliwiła autorce, aby jej ukryty talent zobaczył świat, a na pewno społeczność akademicka naszej Uczelni.

Prace będzie można oglądać do 31 marca 2022 r.

Serdecznie zapraszamy!

SandraS (15).jpg SandraS (15)
jpg, 3.0 MiB, 3072x3072
Komentarze (0)

We wtorek 14 grudnia o godz. 15.30 w Bibliotece PWSZ w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz. Poprowadzi je dr hab. Feliks Tomaszewski lite­ratu­rozn­awca­, prof. Uniwersytetu Gdańskiego oraz pracownik Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu.

Pani Bogumiła w czerwcu br. wydała kolejny tomik wierszy, którego tytuł brzmi "Między nami czerwienieją chwile".

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube PWSZ w Elblągu.

Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ poezją Pani Bogumiły Salmonowicz zachęcamy do obejrzenia relacji.

BSalmonowicz MiedzyNami mini (5).jpg BSalmonowicz MiedzyNami mini (5)
jpg, 212 KiB, 768x768
Komentarze (0)

Od 10 grudnia zapraszamy na nową wystawę do Galerii Filar Sztuki

"Relacje życia"

Małgorzata Kaczmarek - elblążanka, od 40 lat zawodowo związana z fryzjerstwem o swojej pasji do malowania mówi:

Odkąd sięgam pamięcią, zawsze zachwycałam się malarstwem, bardzo inspirowały mnie rzeźby, obrazy, fascynowało życie ich twórców. Przed siedmiu laty rozpoczęłam moją przygodę z malarstwem. Od 2015 roku wolne chwile oddaję mojej pasji i tworzę obrazy, które maluję z natchnieniem. Pierwsze prace pokazałam w Galerii Filar Sztuki w 2018 r. na wystawie zatytułowanej „Życie - cztery pory roku". W moich pracach podejmuję zagadnienia związane z relacją życia oraz naturą. Nie uciekam od trudnych tematów, lubię wyzwania. Wierzę, że przez środki artystyczne mam realny wpływ na to, co mnie otacza. Wystawa „Relacje życia" jest prezentacją prac o tematyce sakralnej i życiowej.

RelacjeZycia KOLAZ3.jpg RelacjeZycia KOLAZ3
jpg, 2.9 MiB, 5120x3413
Komentarze (0)

Galeria Filar Sztuki wraz z Biblioteką PWSZ w Elblągu zaprasza na spotkanie literackie on-line z absolwentką naszej uczelni – Panią Sylwią Kubik, autorką trzech powieści: „Pod naszym niebem”, „Miłość pod naszym niebem” oraz „Nasze niebo”.

Sylwia Kubik mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbiająca literaturę, historię, las i gotowanie. Mama dwóch dziewczynek i żona.

Pisarka z Powiśla tak o sobie mówi, swoje powieści wypełnia barwnymi postaciami, mieszkańcami Brzozówki poszukującymi kawałka „własnego nieba”. Seria nadwiślańska jest narracją o życiu, dotyka tematów trudnych jak niep­ełno­spra­wnoś­ć, samotne rodzicielstwo, problemy wieku dojrzewania z historią w tle. Dobrze napisana trylogia, skłaniająca do refleksji, miejscami też zabawna opowieść wciągająca czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

Powieści są debiutem literackim autorki.

Druga z trzech powieści „Miłość pod naszym niebem” zyskała tytuł „Książki roku 2020” w kategorii: proza roku w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl. Serdecznie zapraszamy.

Link do filmu ze spotkania: gale­riaf­ilar­sztu­ki.blogspot.com

Komentarze (0)

GALERIA „FILAR SZTUKI” przy Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu istnieje od kwietnia 2001 roku. Jest to miejsce spotkań ze sztuką i literaturą. Organizowane są tu wystawy malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii oraz odbywają się spotkania z ludźmi nauki i kultury. Inspiracją nazwy był filar – jeden z elementów arch­itek­toni­czny­ch wnętrza Biblioteki, który wykorzystano jako kluczowy atrybut galerii. Zawieszony na nim przedmiot obrazopodobny Władysława Hasiora – „Strażnik Błękitnej Nadziei” – zainaugurował działalność tzw. Galerii Jednego Obrazu. Kolejnymi wystawami były m.in. „Jak świat światem” Andrzeja Szadkowskiego, „Malowane temperą” Katarzyny Smeji-Skulimowskiej, „Ikony” Grzegorza Pielecha, „Kowalstwo moje hobby” Józefa Mielcarskiego, „Człowiek i materia” Pawła Nieczuja-Ostrowskiego, „Chwila okiem pstrykacza” Ireny Bykowskiej czy wystawa pokonkursowa Międ­zyna­rodo­wego­ Konkursu na Plakat Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz.”

W ramach spotkań z literaturą w galerii gościli.: Jacek Dehnel, Andrew Fincham, Arco van Ieperen, Mirosława Maciejczak, Stanisław Modrzewski, Bogumiła Salmonowicz, Ryszard Sobieszczański, Feliks Tomaszewski.

Po modernizacji budynku przy Alei Grunwaldzkiej biblioteka i galeria zyskały nowoczesne i przestronne miejsce.

Przez 20 lat swojej aktywności Galeria może pochwalić się sporym dorobkiem - zorganizowano 90 wystaw i spotkań autorskich.

Serdecznie zapraszamy na …

PRZYWOŁANIE - 20 lat działalności Galerii Filar Sztuki – z kolekcji galerii.

Wystawę można oglądać na żywo codziennie od 8 maja w budynku Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej.

Zapraszamy do odwiedzania bloga: gale­riaf­ilar­sztu­ki.blogspot.com

4 kolaz tB 2021-plakat.jpg 4 kolaz tB 2021-plakat
jpg, 2.8 MiB, 5120x3413
Komentarze (0)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z wystawy plakatów konkursowych na Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w PWSZ Elblągu.

Galeria Filar Sztuki wstrzymała aktywność wystawienniczą z powodu pandemii, lecz cały czas działa.

Przedstawiamy ostatnie wydarzenie, kończące rok 2020. Link do filmu pod adresem:
www.youtube.com

więcej na:
gale­riaf­ilar­sztu­ki.blogspot.com

Komentarze (0)
1 2
barwen
kuba-kaszyc
p.korzeniowski
alkaa1918

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo